Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    Okno mam tak jak w poście czornyj,tylko nie mam saturation i nie mam możliwości wejścia głębiej.Lub nie wiem jak to zrobić.Z tego co napisałeś mogę ruszać tylko ustawienia z Basic,pozostałe są niedostępne.Niestety nadal nie wiem jak to robić,ale muszę jakoś sobie poradzić.

    Pozdrawiam

  2. #22

    Domyślnie

    Znalazłem różnice między Elements a dużym Photoshopem.http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=94143
    Czyli w jakiś inny sposób muszę to robić.

  3. #23

    Domyślnie

    Zakładka camera calibration zawiera nastawy służące modyfikacji profilu aparatu. Aparat cyfrowy to trójchromat, którego przestrzeń barwna rzutowana na przestrzeń barwną CIE XYZ (odpowiadającej uczuleniu spektralnemu czopków "czerwonych", "zielonych" i "niebieskich" w ludzkim oku) jest trójkątem, którego wierzchołki odpowiadają czystym walorom RGB rejestrowanym przez aparat. No więc w zakładce camera calibration możemy regulować położenie wierzchołków owego trójkąta - suwaczek "hue" przesuwa pik w prawo-lewo, a "saturation" góra-dół. Ma to zastosowanie w kalibrowaniu aparatu np. na wzorcach Color Checker, ale w obróbce fotografii jest nieintuicyjne i piekielnie trudne w praktycznym wykorzystaniu. Kolorystykę zdjęcia zdecydowanie łatwiej kontrolować za pomocą zakładki HSB, gdzie po prostu znacznie łatwiej przewidzieć efekt.

  4. #24

    Domyślnie

    Dzięki Czornyj
    Jestem początkującym w fotografii i trudno mi zrozumieć pewne rzeczy w odniesieniu do programu którego używam.

    .
    Kolorystykę zdjęcia zdecydowanie łatwiej kontrolować za pomocą zakładki HSB,
    Przypuszczam,że chodzi o zakładkę Camera Raw,która jest widoczna w Twoim poście.Jeszcze na drugiej mam wyostrzanie i usuwanie szumu.Na trzeciej profil aparatu.Uczę się więc daleko mi do takich efektów.Ale jestem ciekawy,czy w Elements6 mogę uzyskać taki efekt jak everyman.Zastanawiam się czy nie łatwiej mi będzie dokupić NX 2 i tam to robić.Niż tutaj zacząć walkę z warstwami.Tylko czy dam radę z NX,czy nie wyjdą takie same problemy?

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tmc Zobacz posta
    Znalazłem różnice między Elements a dużym Photoshopem.http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=94143
    Czyli w jakiś inny sposób muszę to robić.
    Uuu, rzeczywiście o sporo rzeczy go okroili.

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Zakładka camera calibration zawiera nastawy służące modyfikacji profilu aparatu. Aparat cyfrowy to trójchromat, którego przestrzeń barwna rzutowana na przestrzeń barwną CIE XYZ (odpowiadającej uczuleniu spektralnemu czopków "czerwonych", "zielonych" i "niebieskich" w ludzkim oku) jest trójkątem, którego wierzchołki odpowiadają czystym walorom RGB rejestrowanym przez aparat. No więc w zakładce camera calibration możemy regulować położenie wierzchołków owego trójkąta - suwaczek "hue" przesuwa pik w prawo-lewo, a "saturation" góra-dół. Ma to zastosowanie w kalibrowaniu aparatu np. na wzorcach Color Checker, ale w obróbce fotografii jest nieintuicyjne i piekielnie trudne w praktycznym wykorzystaniu. Kolorystykę zdjęcia zdecydowanie łatwiej kontrolować za pomocą zakładki HSB, gdzie po prostu znacznie łatwiej przewidzieć efekt.
    Dzięki za wyjaśnienie... jestem samoukiem i zawsze robię na oko (tzn wiem jaki efekt da poruszenie konkretnego suwaka), ale nigdy nie wgryzałem się od tej strony w narzędzia.

    Cytat Zamieszczone przez tmc Zobacz posta
    Zastanawiam się czy nie łatwiej mi będzie dokupić NX 2 i tam to robić.Niż tutaj zacząć walkę z warstwami.Tylko czy dam radę z NX,czy nie wyjdą takie same problemy?
    Ściągnij sobie triale kilku programów i porównaj.

  6. #26

    Domyślnie

    Sciągnąłem NX2 w wersji testowej na 60 dni,tylko trudno mi samemu go rozpracować.Może jest do niego instrukcja w j.polskim.Niestety j.angielskiego nie znam,a tylko takie informacje znalazłem.

    Pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tmc Zobacz posta
    Sciągnąłem NX2 w wersji testowej na 60 dni,tylko trudno mi samemu go rozpracować.Może jest do niego instrukcja w j.polskim.Niestety j.angielskiego nie znam,a tylko takie informacje znalazłem.
    Jest (pdf 11,5MB) dostępna na nikon.pl, ale po zarejestrowaniu produktu. Mogę wystawić na ftp - jak chcesz to napisz na priv.

  8. #28

    Domyślnie

    Podaj adres maila to ci wyślę instrukcje PDF po polsku cnx2.

  9. #29

    Domyślnie

    Dzięki,ale już mam od wpkx

    Teraz muszę przez to przebrnąć.

    Pozdrawiam Tomek

  10. #30

    Domyślnie


    Lubię takie posty więc i moja wizja/pomoc.

    Rozjaśniłem ten ciemny trójkąt, lekko przyciemniłem niebo, dodałem odrobinę koloru do pomarańczowej roślinności i na koniec najważniejsza rzecz do prezentacji zdjęć w internecie: wyostrzyłem.

    pozdr.
    C5D

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •