Close

Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 160
  1. #1

    Domyślnie Tło fotograficzne

    Mam dylemat z wyborem tła fotograficznego. Chcę kupić czarne i białe. I tu mam do wyboru dwa sklepy:

    http://www.allegro.pl/item766718079_...d_fripers.html
    i
    http://www.allegro.pl/item778839320_...9_kolorow.html

    Te pierwsze mają strukturę frotki a te drugie są gładkie. Co doradzacie. Tła chcę kupić do eksperymentów w "domowym studiu" z dwiema sabinkami.
    D40 | N18-55 | T28-75 | N60 | N35 | SB600 i 4 baterie |

  2. #2

    Domyślnie

    powiem tak: oba to ten sam material z tego co widze na fotkach.
    Ja mam tla z freepeers (te pierwsze) i jakos idzie.

    plusy:
    ladnie sie tnie nawet na roli
    dobre wymiary
    szybko sie czysci

    minusy:
    jak masz szkielko dobre i super oswietlisz, i do tego dasz zblizenie - faktura materialu jest widoczna
    przezroczyste tla - na oko przepuszcza 30% siatla - wiec ja musze zaciemniac (mam okno za tlami)

    Generalnie: tanie, fajne, ale ja szukam czegos innego (bo mam okno za tlami). Do fotek sie nadaje.
    Jak pokryjesz koszty kuriera (17 zl okolo) to moge ci wyslac czesc rolki jakie mi zostaly po cieciu recznym. Jakies 30 - 50 cm x 5 m. Mam zielony, szary, czerwony, niebieski.
    Na poczatek moze byc, mysle ze sabinki tak idealnie nie oswietla ci zebys fakture widzial.
    Ja mam 2 x 600W, + 2 x 180W na tlo, N80 i widze niestety. Ale mozna lekko w PS rozmydlic, wiec nie jest zle.

    jak chcesz foty zobaczyc z tym tylem to daj znac, zamieszcze kilka zdjatek i bedziesz widzial.

  3. #3

    Domyślnie

    tla sa ok jezeli nie stac Cie na nic lepszego.. ale jak Cie stac i popracujesz na fajniejszych tlach (czytaj drozszych) to zauwazysz, ze tla z fripers widac na wiekszosci zdjec jezeli nie rzucisz na nie swiatla aby zabic fakture, jezeli obrabiasz kontrastowo zdjecia potem i z winieta to widac kazde przejscia, kucyk podal recepte ze mozna smoothowac w PSie potem. owszem mozna chociaz to taka robota troche bez sensu. Te uwagi dotyccza tel kolorowych zwlaszcza czerwieni, ale i szarego tez. Najlepiej z bialym bo tam jak rzucisz lampe to masz piekna biel z tylu i nic wiecej i to spelnia swoje zadanie nawet. Z czernia jest roznie. Gotowej recepty nie ma ale na pewno przy tanich tlach nalezy uwzglednic to jak beda oswietlane. Bolu tego nie ma jak masz super plastikowe calkowicie gladkie jak pupa niemowlecia tla za 2tysiace i wiecej.
    "Używaj serca i umysłu po to, aby wspomagać siebie i bliźnich dobrym słowem, życzliwością i budzić w nich zachwyt dobrem."

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki kucyk za propozycję. Po twoim poście i ars`a szukam czegoś lepszego czyli droższego.
    D40 | N18-55 | T28-75 | N60 | N35 | SB600 i 4 baterie |

  5. #5

    Domyślnie

    Zastanów się nad tłami kartonowymi.
    Tła polipropylenowe nie są fajne, nie dość że na zdjęcia widać ich gramaturę to w dodatku lubią łapać wszystkie paprochy z podłogi i ciężko je się czyści.
    De czy'sta + szkliwo

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yaqb Zobacz posta
    Zastanów się nad tłami kartonowymi.
    Tła polipropylenowe nie są fajne, nie dość że na zdjęcia widać ich gramaturę to w dodatku lubią łapać wszystkie paprochy z podłogi i ciężko je się czyści.

    Możesz podesłać jakieś namiary na te tła?
    D40 | N18-55 | T28-75 | N60 | N35 | SB600 i 4 baterie |

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fishq Zobacz posta
    Możesz podesłać jakieś namiary na te tła?
    http://www.sklep.medikon.pl/Papierow...3-default.html

    Ja tej firmie kupuje do siebie do studia.
    De czy'sta + szkliwo

  8. #8

    Domyślnie

    fajne te tła Nawet jak sie policzy to niewiele droższe od tychy z freepersa

  9. #9

    Domyślnie

    Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie
    De czy'sta + szkliwo

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kucyk Zobacz posta
    fajne te tła Nawet jak sie policzy to niewiele droższe od tychy z freepersa
    Tia, tyle, że przy szerokości 1.35...

Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •