Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Smile [D90] Kalibracja światłomierza?

    Ostatnio wściekłem się na światłomierz w D90. Szarość jaką przy pomiarze punktowym pokazywał wcale nie była szarością 18%. W menu Ustawienia -> Ekspozycja -> Korekcja pomiaru (czy coś takiego) ustawiłem -1 we wszystkich trzech rodzajach pomiaru. Teraz nie prześwietla. Robicie podobnie?

  2. #2

    Domyślnie

    A ta szarość którą fotografowałeś była szarością? Jak zrobiłeś badanie?
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  3. #3

    Domyślnie

    18% to tak względnie dość ciemno szaro na pozór. Sprawdzałem na kalibrowanych urządeniach, kilku urządzeniach i wszystkie dawały mi wydruk 18% w bardzo podobny wręcz identyczny sposób.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  4. #4

    Domyślnie

    Sprawdź jeszcze na białej i czarnej powierzchni.
    Pomiar punktowy, aparat na P i jeśli wszystko jest ok to czarna i biała kartka na zdjęciu powinny wyglądać podobnie, czyli szaro.
    NIKON
    I powiedział Pan: "A gdyby pytali o mnie ateiści... to mnie nie ma!"

  5. #5

    Cool

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    A ta szarość którą fotografowałeś była szarością? Jak zrobiłeś badanie?
    Czegokolwiek bym nie fotografował na punktowym wychodzi mi zbyt jasna szarość niż 18%.
    Dlatego musiałem dać korekcję -1EV. Reszta pomiarów wypada ciut lepiej, choć IMHO też prześwietla, ale kalibracja z dokładnością do 1/6 EV jest bardzo przydatną funkcją.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •