Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez brunnerius Zobacz posta
    Ty jakiś niereformowalny jesteś...
    Owszem.


    Cytat Zamieszczone przez brunnerius Zobacz posta
    No dobra, jak masz tak instrukcję obcykaną to oświeć mnie profana leniwego i powiedz mi na której stronie jest mowa o czasie synchronizacji z lampami studyjnymi...
    Najpierw mi napisz skąd pomysł, że synchro z lampami studyjnymi działa inaczej niż z choćby lampą wbudowaną? Wiesz w ogóle co to oznacza czas synchro?

  2. #32

    Domyślnie

    ludzie zlitujcie się. Migawka mechaniczna w d90 da 1/200 i nic więcej. Lampami oczywiście steruję w manualu. Ale ja to obszedłem z moimi lampami studyjnymi przy użyciu sabinki SB600.

    Do lamp studyjnych zrobiłem kable synchronizacyjne zakończone z jednej strony wtykiem do lampy, z drugiej fototranzystorem. Efekt? SB600 wyzwalam przez CLS gdzieś z boku tak że jej światło nie gra roli w ekspozycji, ona wyzwala lampy studyjne przez kabelki i mam pełne synchro, a zrobiłem to bo moje lampy studyjne mają moc tylko full i 1/2. Ale powiedzcie mi, mają zwykłe reporterskie lampy (większość z Was), które maja regulację siły błysku, na kiego Wam czas krótszy niż 1/200? Nie liczę tych co fotografują na dworze pod słońce bo mówimy tu o studio.

    Czemu nie ma już migawek hybrydowych? Bo matryce w d70 potrafiły robić artefakty od jasnych punktów o czym też były wątki na forum. Migawka nie zamykała się fizycznie tylko elektronicznie i chyba po wyłączeniu wciąż zbierała światło i np na koncertach potrafiły się robić brzydkie rzeczy.

    Jak chcecie mieć czas synchronizacji X to kupcie sobie coś z migawką centralną jak mamiya albo hasselblad ;P

    PS: D3, D3s i D3x mają czas synchro 1/250

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez de Fresz Zobacz posta
    Owszem.
    Najpierw mi napisz skąd pomysł, że synchro z lampami studyjnymi działa inaczej niż z choćby lampą wbudowaną? Wiesz w ogóle co to oznacza czas synchro?
    Toś wniosek wyciągnął... W mojej D5D działa 1/250 w moim 30D działa 1/250 w moim super hiper wypaśnym D90 działa 1/200 a i moje malkontenckie oko widzi w niektórych kadrach ślad migawki więc bezpieczniej jest 1/160 Więc po prostu tak o w ludzkim odruchu "ręce mi opadły" co do reszty Twoich "mądrości i ciekawych nie wiadomo skąd wniosków" się nie odniosę.

    edit:
    jedni powiedzą stare ale wrzucę bo się raczej przyda nie tylko mi
    Bazinga juchuuu
    http://www.fototv.pl/wideo/poradniki/x-sync-1-8000.html
    się da
    Ostatnio edytowane przez brunnerius ; 22-06-2010 o 01:15
    błystki, puszka i wydmuszki

  4. #34

    Domyślnie

    Ja na 1/200 NIGDY nie znalazłem śladów migawki

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez brunnerius Zobacz posta
    Toś wniosek wyciągnął... W mojej D5D działa 1/250 w moim 30D działa 1/250 w moim super hiper wypaśnym D90 działa 1/200 a i moje malkontenckie oko widzi w niektórych kadrach ślad migawki więc bezpieczniej jest 1/160 Więc po prostu tak o w ludzkim odruchu "ręce mi opadły" co do reszty Twoich "mądrości i ciekawych nie wiadomo skąd wniosków" się nie odniosę.

    edit:
    jedni powiedzą stare ale wrzucę bo się raczej przyda nie tylko mi
    Bazinga juchuuu
    http://www.fototv.pl/wideo/poradniki/x-sync-1-8000.html
    się da
    To samo w gruncie rzeczy co ja zrobiłem

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez brunnerius Zobacz posta
    Toś wniosek wyciągnął... W mojej D5D działa 1/250
    To ja poproszę zdjęcie z lampą przy 1/250 z EXIFem, bo najwyraźniej masz egzemplarz eksperymentalny.


    Cytat Zamieszczone przez brunnerius Zobacz posta
    w moim super hiper wypaśnym D90 działa 1/200
    Czyli dalej marudzisz, że aparat zachowuje się dokładnie tak, jak napisano w specyfikacji?


    Cytat Zamieszczone przez brunnerius Zobacz posta
    a i moje malkontenckie oko widzi w niektórych kadrach ślad migawki więc bezpieczniej jest 1/160
    Najprawdopodobniej masz albo problem z wyzwalaczem lamp, który wprowadza swoje opóźnienie, albo masz zepsutego Nikona.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •