Jedyne wytlumaczenie jest takie, ze zarowno Ty Gawronku, jak i kolega wyzej, macie te sama wersje PhotoShopa, ktora z tego co pamietam, miala zwalony modul zapisu do TIFFa wlasnie z kompresja LZW. Nie pamietam, ktora to byla wersja (6, 7, albo CS). Pamietam tez, ze wyszedl cichaczem jakis specjalny update, ktory poprawial ten problem. Jesli wszystko bylo by w porzadku -- nie ma "bata", zeby plik bez kompresji wazyl mniej niz z kompresja. Wlasnie zrobilem test. NEF otwart w Shopie i zapisany do TIFFa bez kompresji (28,7MB), a z kompresja 17,2MB.
Szukaj




Odpowiedz z cytatem
Skontaktuj się z nami