Close

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 128
  1. #1

    Domyślnie Średni format once again...

    Hej,

    zeby nie bylo, od razu uprzedze, ze przeczytalem wielostronicowy watek pt. "Jaki sredni format", ale poza zwiekszeniem wiedzy ogolnej, niewiele mi to dalo.

    Gdyby ktos zechcial mi pomoc w wyborze, bylbym bardzo wdzieczny.
    A kryteria sa takie:
    - Klisza, format 6x6 (najlepiej)
    - Pomiar światła!!
    - Obiektyw 80/2.8
    - Do wydania ok 1200zl
    - W gre wchodzi brytyjski ebay, to juz odnosnie dostepnosci sprzetu.

    Ogolnie chce liznac sredniaka, nigdy wczesniej nie mialem z tym stycznosci, systemow ani rozwiazan sprzetowych nie znam prawie wcale. Poki co, jedyne, za czym sie rozgladalem, to Yashica.

    Przeznaczenie aparatu - street, portrety.

    Z gory dzieki za odpowiedzi i sorry za powtorke tematu, ale niedlugo znajomi wracaja z wysp i juz nic nie przywioza...
    forum.niekojarze.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Ja robię na yaśce 124 i jestem z niej bardzo zadowolony. Nada się do portretu ale czy do streeta to nie wiem gdyż nie praktykuję

    Przed wyborem polecam poczytać
    http://www.korex.net.pl/forum/viewtopic.php?t=156

    http://www.korex.net.pl/forum/viewtopic.php?t=2396

    http://www.korex.net.pl/forum/viewtopic.php?t=880

    http://www.korex.net.pl/forum/viewtopic.php?t=1192

    http://www.korex.net.pl/forum/viewtopic.php?t=1537
    Ostatnio edytowane przez cygan ; 05-10-2009 o 15:01 Powód: linki

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki, ale mam metlik w glowie.

    Mozna miec i pomiar i kominek? Czy do pomiaru niezbedny jest pryzmat?

    Wogole nie wiem w co celowac... Yashica? Bronica? Mamiya?
    forum.niekojarze.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Poluj na Mamiyę 6 - świetny, lekki dalmierz z pomiarem i niezrównanej jakości optyką. Ew. Mamiya 645 z 80/1.9 (najjaśniejszy standard w średnim formacie) - tyle, że jest ciężka i nieporęczna, szczególnie z pryzmatem AE (w lustrzankach pomiar światła jest funkcją pryzmatu)
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 06-10-2009 o 15:37

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jakubas Zobacz posta
    Dzieki, ale mam metlik w glowie.

    Mozna miec i pomiar i kominek? Czy do pomiaru niezbedny jest pryzmat?

    Wogole nie wiem w co celowac... Yashica? Bronica? Mamiya?
    Ja na początek zabawy w średnim wybrałem yaśkę i nie żałuję można się wciągnąć w analoga bez budowania drugiego systemu czyli bez wielkich wydatków.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Poluj na Mamiyę 6 - świetny, lekki dalmierz z pomiarem i niezrównanej jakości optyką. Ew. Mamiya 645 z 80/1.9 (najjaśniejszy standard w średnim formacie) - tyle, że jest ciężka i nieporęczna, szczególnie z pryzmatem AE (w lustrzankach pomiar światła jest funkcją pryzmatu)
    80/2.8 powinno starczyc, jak wspominalem, nie mam zbyt duzo kasy. Wielkosc mi raczej nie przeszkadza, moze dlatego nie zastanawialem sie nad dalmierzem, ale sprawdze ta opcje.

    A jak jest z pomiarem w TLR? Taka Yashica 124G ma pomiar, czy nie? Aha... te podwojne obiektywy tez mozna zmieniac, prawda?

    A np Bronica ETRS/i z obiektywem Zenzanon 75/2.8? Znalazlem taki zestaw z pryzmatem i kaseta za niecale 300 funtow...
    forum.niekojarze.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jakubas Zobacz posta

    A jak jest z pomiarem w TLR? Taka Yashica 124G ma pomiar, czy nie? Aha... te podwojne obiektywy tez mozna zmieniac, prawda?

    ...
    yashica 124 ma swój światłomierz który w moim przypadku sprawuje się dobrze, optyka yaśki jest niewymienna można dokupić nasadki tele i wide (strasznie degenerują obraz) wymienna optyka występuje w mamiyach c220 c330 itp. Jeżeli nie masz za wiele kasy a chcesz pobawić się średnim to myślę że warto kupić dobry sprawdzony aparat taki jak yaśka czy flexaret. Musisz jednak pamiętać o tym że to nie koniec wydatków do tego dolicz filmy, wcale nie takie tanie i chemię jeżeli zdecydujesz się wołać w domu (a przecież to cała zabawa

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jakubas Zobacz posta
    Mozna miec i pomiar i kominek? Czy do pomiaru niezbedny jest pryzmat?
    do Mamiya RZ67 widziałem kominek z pomiarem. wyglądał dość dziwacznie, ale takie połączenie istnieje.
    Mamiya + Sony

  9. #9

    Domyślnie

    ja tam bym olał światłomierz i kupił svierdlovska. wtedy robi się prościej bo jest większy wybór. TLR'y mają klimat, ale mi zupełnie nie podeszły, rolkę zrobiłem Startem i mi przeszło, kwestia osobistych preferencji. inna sprawa, że obrazki z yasiek 124 są piękne. mamiya 645 i bronki etr (s/i) są 6x4.5. na Ukrainie robią Araxy- kijewy 88 rozebrane, ulepszone i złożone, 450$ za nówki sztuki. mamiya 6 to nie ta półka cenowa i ogólnie rzadkość (i rozumiem, że nie mówimy o prehistorycznej wersji mieszkowej).

  10. #10

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •