Close

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 98

Wątek: D40 czy D60??

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie

    d60 też nie ma silnika.

  2. #2

    Domyślnie

    Gdzie w D60 silnik? D50, D70, D70s mają.... a zaleta taka, że nie musisz mieć silnika w obiektywie... chyba, że będziesz ostrzyć ręcznie...
    Nikon D70s | N18-70 f/3.5-4.5 | N50 f/1.8 | T55-200 f/4-5.6 | Filtry Hoya |Pilot | Statyw

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli dla amatora który zaczyna zabawę z lustrzankami cyfrowymi lepiej mieć silnik w aparacie? Duża jest różnica w cenie szkieł z silnikiem i bez?

  4. #4

    Domyślnie

    Jakieś 200-300zł na przykładzie stałki 50mm f1,4 (ceneo, allegro). Z tym, że 50 z silnikiem to nie tylko silnik, to także nowsza konstrukcja, teoretycznie (i chyba praktycznie) szkło ciut lepsza optycznie...
    Czyli różnica nie jest zbyt duża.

    Z drugiej strony - część obiektywów bez własnego silnika nie ma swoich odpowiedników wśród tych z silnikiem, np: Nikkor 85mm, Nikkor 50/1.8, niektóre zoomy. W sumie jednak tragedii nie ma.
    Jeśli masz zamiar używać obiektywów "kitowych", to braku silnika w body nie odczujesz. Najpierw zastanów się co jest Twoim priorytetem w foto, do tego dobierz obiektyw (y) i dopiero wtedy szukaj aparatu.
    Ostatnio edytowane przez lewAp7 ; 10-10-2009 o 09:09
    http://pawelwr7.flog.pl/
    D40; N:18-55VR i bez VR, 55-200VR, 50/1,8E; S50-150; SB-400

  5. #5

    Domyślnie

    Hm, priorytetem...Głównie będę robił foty na meczach piłkarskich, serią. Do tego foty z wakacji, coś z portretu plus jakiś krajobraz, jak to z wakacji.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez simon1984 Zobacz posta
    Hm, priorytetem...Głównie będę robił foty na meczach piłkarskich, serią. Do tego foty z wakacji, coś z portretu plus jakiś krajobraz, jak to z wakacji.
    Wakacje i portrety ok, ale serią na meczach to trzeba pomyśleć o jakimś jedno- lub trzycyfrowym body i obiektywach też raczej z górnego przedziału cenowego.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez simon1984 Zobacz posta
    Hm, priorytetem...Głównie będę robił foty na meczach piłkarskich, serią. Do tego foty z wakacji, coś z portretu plus jakiś krajobraz, jak to z wakacji.
    Nikkor 16-85 + Sigma 70-200/2.8 + jakieś body. Do tych obiektywów nie trzeba silnika, serie 3-4 klatkowe zapewni Ci każdy aparat. Jeśli chcesz szybciej - body z wyższej półki, jak radzi 124miko.
    http://pawelwr7.flog.pl/
    D40; N:18-55VR i bez VR, 55-200VR, 50/1,8E; S50-150; SB-400

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lewAp7 Zobacz posta
    Jakieś 200-300zł na przykładzie stałki 50mm f1,4 (ceneo, allegro). Z tym, że 50 z silnikiem to nie tylko silnik, to także nowsza konstrukcja, teoretycznie (i chyba praktycznie) szkło ciut lepsza optycznie...
    Czyli różnica nie jest zbyt duża.
    Chyba źle spojrzałeś - stara poczciwa 50/1,8D bez silnika kosztuje niecałe 500 PLN (494 wg skąpca), a nowsza AF-S 50/1.4G (z silnikiem AF) kosztuje 1345 PLN (również wg skąpca)
    Prosty rachunek 1345-494=851 czyli prawie 900 PLN różnicy !
    Zważywszy, że używaną "starą" wersję można już kupić za 400 PLN to już 1000PLN (nowszej raczej nikt nie sprzedaje).
    Fakt, że nowsza jest lepsza optycznie i ma silnik, ale dopłacanie 1000 PLN to moim zdaniem nieopłacalne - min dzięki temu nie kupiłem D5000 tylko D90.
    MISTER
    ------------------------------------

  9. #9

    Domyślnie

    mister dobrze spojrzałem - przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Powoli.

    Dla ułatwienia: 50/1.8 to nie 50/1,4 i tego nie da sie porównać zbyt sensownie... za to porównywać 1,4 do 1,4 wydaje się być bardzo sensownym.
    http://pawelwr7.flog.pl/
    D40; N:18-55VR i bez VR, 55-200VR, 50/1,8E; S50-150; SB-400

  10. #10

    Domyślnie

    jak tak apropo tego czujnika oka owszem droższy sprzęt go nie ma ale ma za to górny wyświetlacz i wszystkie ważne funkcje wywalone na zewnątrz co pozwala w ogóle (poza przeglądaniem zdjęć i poważniejszą ingerencją w menu) nie używać dużego LCD
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •