d60 też nie ma silnika.
Szukaj
Gdzie w D60 silnik?D50, D70, D70s mają.... a zaleta taka, że nie musisz mieć silnika w obiektywie... chyba, że będziesz ostrzyć ręcznie...
![]()
Nikon D70s | N18-70 f/3.5-4.5 | N50 f/1.8 | T55-200 f/4-5.6 | Filtry Hoya |Pilot | Statyw
Czyli dla amatora który zaczyna zabawę z lustrzankami cyfrowymi lepiej mieć silnik w aparacie? Duża jest różnica w cenie szkieł z silnikiem i bez?
Jakieś 200-300zł na przykładzie stałki 50mm f1,4 (ceneo, allegro). Z tym, że 50 z silnikiem to nie tylko silnik, to także nowsza konstrukcja, teoretycznie (i chyba praktycznie) szkło ciut lepsza optycznie...
Czyli różnica nie jest zbyt duża.
Z drugiej strony - część obiektywów bez własnego silnika nie ma swoich odpowiedników wśród tych z silnikiem, np: Nikkor 85mm, Nikkor 50/1.8, niektóre zoomy. W sumie jednak tragedii nie ma.
Jeśli masz zamiar używać obiektywów "kitowych", to braku silnika w body nie odczujesz. Najpierw zastanów się co jest Twoim priorytetem w foto, do tego dobierz obiektyw (y) i dopiero wtedy szukaj aparatu.
Ostatnio edytowane przez lewAp7 ; 10-10-2009 o 09:09
Hm, priorytetem...Głównie będę robił foty na meczach piłkarskich, serią. Do tego foty z wakacji, coś z portretu plus jakiś krajobraz, jak to z wakacji.
Chyba źle spojrzałeś - stara poczciwa 50/1,8D bez silnika kosztuje niecałe 500 PLN (494 wg skąpca), a nowsza AF-S 50/1.4G (z silnikiem AF) kosztuje 1345 PLN (również wg skąpca)
Prosty rachunek 1345-494=851 czyli prawie 900 PLN różnicy !
Zważywszy, że używaną "starą" wersję można już kupić za 400 PLN to już 1000PLN (nowszej raczej nikt nie sprzedaje).
Fakt, że nowsza jest lepsza optycznie i ma silnik, ale dopłacanie 1000 PLN to moim zdaniem nieopłacalne - min dzięki temu nie kupiłem D5000 tylko D90.
MISTER
------------------------------------
mister dobrze spojrzałem - przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Powoli.
Dla ułatwienia: 50/1.8 to nie 50/1,4 i tego nie da sie porównać zbyt sensownie... za to porównywać 1,4 do 1,4 wydaje się być bardzo sensownym.
jak tak apropo tego czujnika oka owszem droższy sprzęt go nie ma ale ma za to górny wyświetlacz i wszystkie ważne funkcje wywalone na zewnątrz co pozwala w ogóle (poza przeglądaniem zdjęć i poważniejszą ingerencją w menu) nie używać dużego LCD
N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,
Skontaktuj się z nami