Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: POMOCY D300s

  1. #1

    Domyślnie POMOCY D300s

    Witam.
    Mam problem, kupiłem wczoraj nowe D300s i włozyłem kartę SD i CF, aparat śmiga. Nie mogę wyjąć SD!!!
    Nie wyskakuje po nacisnięciu, tak jakby nie odbijała.
    Co robić, gdzie się zgłosić aby ją wyjąć? Aparat oczywiście na gwarancji. Czy to może być wada fabryczna?
    Nie chcę nic uszkodzić.
    Poradźcie co robić, załamałem się
    D80; D300s - N18-55 VR; N70-300VR, N50-1.8, czasami Sigma 170-500 lub 150-500

    http://www.photoblog.pl/zprkangur/profil
    https://www.facebook.com/zprkangur

  2. #2

    Domyślnie

    A włożyłeś poprawnie?

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam do tego pincetę chirurgiczną (chyba do szycia) - na jednym ramieniu ma jeden haczyk, na drugim dwa - z kilku aparatów w ten sposób wyciągałem karty. A przyczyna zwykle jest podobna - syfiasto wykonana obudowa SD.

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar wodstock
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Świętochłowice
    Posty
    135

    Domyślnie

    Hmm mi też czasami ciężko wychodzi SanDisk Extreme III (w D90). Karta odskakuje, ale przy samym wyciąganiu jakby się gdzieś kleszczyła. Trochę większej siły trzeba wtedy użyć. Myślałem ze "ten typ tak ma", wcześniej używałem samych CF.
    Ale jak Tobie wogóle "nie odbija" - może jakaś podróba karty Ci się trafiła, lub fabryczna wada w samym gnieździe.
    D9070s

  5. #5

    Domyślnie

    Karta włożona poprawnie, aparat działa bez zarzutów, zapisuje zdjecia , karta sie formatuje. Wcześniej chodziła w D80 i bez zadnych problemów było.
    Pewnie pozostaje tylko oddać w ramach gwarancji
    Nie nacieszyłem sie nim zbyt długo
    D80; D300s - N18-55 VR; N70-300VR, N50-1.8, czasami Sigma 170-500 lub 150-500

    http://www.photoblog.pl/zprkangur/profil
    https://www.facebook.com/zprkangur

  6. #6
    Gaduła Awatar NBA
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Jarocin, Wielkopolska
    Posty
    3 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zprkangur Zobacz posta
    Nie nacieszyłem sie nim zbyt długo
    Wyjmij kartę pincetą jak radzą koledzy i raczej wyrzuć... bo to jej wina.. a potem sprawdź inna firmę - a w ogóle jakiej masz firmy?

  7. #7

    Domyślnie

    No tylko mam obawy czy nie uszkodzę gniazda, sprzet nowy. A karta SD kindston 2 GB.
    D80; D300s - N18-55 VR; N70-300VR, N50-1.8, czasami Sigma 170-500 lub 150-500

    http://www.photoblog.pl/zprkangur/profil
    https://www.facebook.com/zprkangur

  8. #8

    Domyślnie

    W gnieździe SD trzeba się mocno starać żeby coś zepsuć - Zrób to z wyczuciem, na pewno wyjdzie

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zprkangur Zobacz posta
    karta SD kindston 2 GB.
    A Nikon od zawsze odradzał karty Kingston... Chyba, że teraz odpuścili.
    Krzysztof Paszkiewicz

  10. #10

    Domyślnie

    Weź skołuj tą pincetę, wyciągnij ten szajs kingstona i ciesz się robieniem zdjęć

    PS. I uaktualnij sobie sprzęt w stopce

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •