Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38
  1. #1

    Post Portret + studio - jaki obiektyw ?

    Witam!!
    Jestem szczesliwym posiadaczem Nikona D50 oraz 2 obiektywow kitowych - 18-55 oraz 55-200. Teraz mam zamiar kupic obiektyw typowo portretowy, problem polega na tym co wybrac? Planowalem zakup staloogniskowego Nikkora 50mm 1.8 jednak srodki na obiektyw sie zwiekszyly i moge wybrac cos lepszego tylko czy jest sens? Myslalem o 50mm tylko ze swiatlem 1.4, jednak dzis wertujac internet natrafilem na informacje ze do portretu najlepiej kupic obiektyw z oznaczeniem DC i ze lepiej nie kupowac piecdziesiatki bo przy cropie 1.5 daje 75mm czyli nie wiadomo co. Czy ktos mi moze doradzic jakis obiektyw studyjny z tym oznaczeniem DC lub bez?

  2. #2

    Domyślnie

    Obiektywy oznaczone symbolem DC (Defocus Control) to Nikkory 105/2 i 135/2 - są świetne optycznie i ogólnie cacy, z tym że na cyfrze są przydługawe i musisz mieć studio z cholernie dużym odejściem by z nich korzystać.
    Ogólnie preferowane są zatem 85-tki - ideałem jest 85/1,4 w ekonomicznej wersji 85/1,8.

  3. #3

    Domyślnie

    Rozumiem ze te dwie staloogniskowe piecdziesiatki odpuscic?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dejagore Zobacz posta
    Rozumiem ze te dwie staloogniskowe piecdziesiatki odpuscic?
    bezwzglednie tak! kiedys robilem portrety 50/1.8 i wydawalo sie cacy, wszelkie opinie jakoby 50mm znieksztalcalo i przerysowywalo bralem z lekka na wyrost... od kilku dni jestem posiadaczem 85/1.4... hmmm, TO JEST dopiero obiektyw do portretow, dopiero teraz widze, ze 50-ka naprawde w wielu sytuacjach przerysowuje polecam zdecydowanie 85mm, nawet w wersji 1.8, ta ogniskowa jest idealna
    Aparat zmienilem... ale forum? Nigdy w zyciu!
    5D | 24-70/2.8 L | 580EXII | 420EX | Grip | L358

  5. #5

    Domyślnie

    ja raczej nie odpuszczlbym sobie 50 swietne szkielka zarowno 1.4 jak i 1.8. Warto ktores nabyc na pewno nie bedziesz zalowal
    nikon D200 d70s l N28-70 f2.8 l N 70-200 f2.8 VR l N24-120VR l 20mm f2.8l N50 f1.4 l N60 f2.8 l N85 f1.8 sb800

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wolski Zobacz posta
    ja raczej nie odpuszczlbym sobie 50 swietne szkielka zarowno 1.4 jak i 1.8.
    jasne, ze szkielka swietne, ale temat tyczy sie konkretnie portretu, wiec kazdy przyzna, ze do tego celu 50mm nie jest idealna ogniskowa, czyz nie ?
    Aparat zmienilem... ale forum? Nigdy w zyciu!
    5D | 24-70/2.8 L | 580EXII | 420EX | Grip | L358

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eclipse Zobacz posta
    TO JEST dopiero obiektyw do portretow, dopiero teraz widze, ze 50-ka naprawde w wielu sytuacjach przerysowuje polecam zdecydowanie 85mm, nawet w wersji 1.8, ta ogniskowa jest idealna
    A nie za długa ogniskowa po cropie? Możesz coś szkrobnąć o różnicach w stosunku do fotografowania dłuższym końcem 17-55/2.8 DX? (poza jasnością i ogniskowymi ofkors)

  8. #8

    Domyślnie

    Jeszcze jedna watpliwosc: Czy te 85mm po cropie nie bedzie za duzo wlasnie?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mr.Pietrek Zobacz posta
    A nie za długa ogniskowa po cropie?
    juz wiele razy na forum bylo o tym, ze ogniskowa zawsze bedzie taka sama, 85mm to 85mm... dla mnie nie jest za duzo, z reszta zerknij na ostatnie prase Kamasha, ktore robil wlasnie 85mm, i wszystko stanie sie jasne

    Cytat Zamieszczone przez Mr.Pietrek Zobacz posta
    Możesz coś szkrobnąć o różnicach w stosunku do fotografowania dłuższym końcem 17-55/2.8 DX? (poza jasnością i ogniskowymi ofkors)
    to zupelnie inne szkla, zupelnie inne ogniskowe, zupelnie inne swiatlo, i wogole wszystko zupelnie inne, tu nie ma czego porownywac, to zupelnie cos innego
    Aparat zmienilem... ale forum? Nigdy w zyciu!
    5D | 24-70/2.8 L | 580EXII | 420EX | Grip | L358

  10. #10

    Domyślnie

    W takim razie z innej beczki - czy kupujac 50mm oplaca sie kupic tą dwa razy drozsza ze swiatlem 1.4 czy nie ma sensu i lepiej 1.8?

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •