Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie obserwator wieków

    obserwator wieków
    większa wersja pod linkiem -> http://members.lycos.co.uk/every84s2/obserwator.html

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Wykonanie sę podoba, jakby się uparł to można by przyciemnić o 0,5ev chmurki.

    O kompozycji nie wiem co powiedzieć. Z jednej strony podoba się że linie oprócz horyzontu zbiegają się w kierunku drzewa (pole i chmury). Z drugiej strony centralny kadr mnie drażni. Musiałbym to zobaczyć na papierze ...
    Pozdrawiam.
    MamiyaRB67, D90, D70, 12-24, 18-70, 28-80, 35, 50, 180, 70-300...
    |||blog ||| maciejsimm.com|||

  3. #3

    Domyślnie

    Jak dla mnie centralny kadr w przypaku tego zdjecia nie przeszkadza. Linie zbiegajace sie tworza bardzo przyjemny efekt wizualny, a mała tworzy fajny klimat.

  4. #4

    Domyślnie

    mi tez sie podoba kadr centralny tutaj. ogolnie bardzo fajnie
    Zapraszam Michał Klimont
    Tutaj nie radzę zaglądać: Click
    [/I]

  5. #5

    Domyślnie

    thx za komentarze...

    Guancho: cóż, centralny kadr odrzuca wielu swoją podręcznikową niepoprawnością, jednak ja nie lubię sztywnych zasad - niby jest to zbiór dobrych wskazówek i prawidłowości, ale to nie one robią zdjęcie
    moje uzasadnienie centralności - podłoże (trawka, czy co tam innego rośnie) tworzy linie zbiegające do drzewa i ściąga wzrok w jego stronę, tworząc tym samym (imo) w środku najmocniejszy punkt... gdybym drzewo umieścił w podręcznikowym mocnym punkcie linie zbiegały się w inny sposób i nie byłoby tgo efektu...
    w tym przypadku centralność dobitniej akcentuje temat

    odnośnie -0,5EV, to sam nie wiem, jest to już chyba sprawa gustu i ustawień monitora, bo przepaleń teraz nie ma... później może spróbuję ściągnąć nieco same cienie na niebie, żeby podkreślić jego fakturę – zobaczę co z tego wyjdzie

    pozdro

  6. #6

    Domyślnie

    przyroda jest pełna symetrii
    jeśli ktoś pokaże ją tak ciekawie jak na tym zdjęciu - jest OK
    kadr spokojny, zrównoważony (niebo i ziemia), równy
    jest super

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez everyman Zobacz posta
    gdybym drzewo umieścił w podręcznikowym mocnym punkcie linie zbiegały się w inny sposób i nie byłoby tgo efektu...
    Wydaje mi się, że jakbyś zdjęcie robił w poziomie z drzewem w centrum kadru, a potem wycropował (tfuj, co za słowo) tak, żeby było niesymetrycznie, zachowałbyś zbieżność tych roślinek (?) dokładnie do drzewa. Tyle, że chyba wyglądałoby to mniej naturalnie, to fakt. A może ekstrawagancko?

    Przyjemnie się odbiera te odcienie szarości.

  8. #8

    Domyślnie

    fajne. patosowy tytul

  9. #9

    Domyślnie

    bardzo mi się kadr podoba, ale jak to już pisałem w innych wątkach...tu, na ekranie on ginie...daj to na 30/45 minimum, tam dopiero da efekt
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  10. #10

    Domyślnie

    Mnie tez sie podoba. Zasadniczo central szczypie w oczy, ale tutaj pieknie zagral.
    Szkoda, ze autor probuje sie z tego tlumaczyc, gdyz w tym przypadku jest to nieuzasadnione.

    Everyman: Jesli ktos jeszcze sie do tego przyczepi, to mow, ze tak wlasnie mialo byc, i...
    Przeciez to widac golym okiem.

    W pelni zgadzam sie tez z uwaga Jarka o zrownowazeniu kadru i sugestia Alfa, aby wykonac duza odbitke. W kazdym razie do mnie to przemawia.
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •