Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Nissin di866 - Pomoc dla amatora

    Witam,
    jestem nowa osoba na forum i laikiem w dziedzinie fotografii.. jednak staram sie rozwijac swoja nowa pasje i dlatego 2 dni temu zdecydowalem sie na zakup mojej 1 lampy Wybor padl na Nissina 866.
    Podczas testow lampy w trybie remote wiekszosc zdjec wychodzila mi przepalona. Z pewnoscia jest to spowodowane nieumiejętną obsluga sprzetu+lampy. Jednak mam jedno pytanie - czy w trybie Remote (moja wbudowana w D90 lampa jako master, i Nissin jako slave trzymana gdzies z boku fotografowanego obiektu) do lampy przekazywane sa informacje o przyslonie, czasie i innych parametrach z aparatu, czy jedynie lampa odbiera impuls i wali z jakas swoja okreslona moca? Chodzi mi o to ze w tym trybie nie znalalem możliwości regulacji mocy blysku i zastanawiam sie w jaki sposob to wszystko dziala - wtedy latwiej bedzie mi zrozumiec moje bledy.
    Dzieki za wszelka pomoc
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    do lampy nic nie jest przesyłane, jeśli działa jako slave trzeba ręcznie ustawić jej siłę błysku (metodą prób i błędów). lampa w tym trybie nie dostaje żadnej informacji od aparatu i vice versa. do tego potrzeba np wyzwalaczy radiowych, albo kabelka.
    pozdrawiam!

  3. #3

    Domyślnie

    W tym trybie wszystko ustawiasz na D90. Tryb (TTL, A, M) oraz korektę mocy.
    W trybie M, ustawiasz moc błysku jako ułamek mocy całkowitej lampy (od 1/1 do 1/12
    W trybie A, lampa sama mierzy moc błysku, możesz tylko wprowadzać poprawki (+/- co 1/3 EV)
    W trybie TTL to aparat mierzy moc przedbłysku i wysyła do lampy informację jak błyskać. Również możesz wprowadzać korektę.

    Jest jeszcze tryb Slave, gdzie lampa reaguje na błysk dowolnego aparatu. Tam nie działa TTL.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  4. #4

    Domyślnie

    Wlasnie problem w tym ze w trybie remote moge wybrac jedynie kanal, grupe oraz zoom lampy :/ Jedyne co moge zmienic to w menu Settings , ustawienie "My TTL" w granicach -3...+3. Czy to jest jedyny sposob na zmiane sily blysku?



    Dzieki TOP67 - zaraz poprobuje conieco Jak pisalem powyzszy akapit nie bylo jeszcze Twojej odpowiedzi.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gilu Zobacz posta
    Wlasnie problem w tym ze w trybie remote moge wybrac jedynie kanal, grupe oraz zoom lampy :/ Jedyne co moge zmienic to w menu Settings , ustawienie "My TTL" w granicach -3...+3. Czy to jest jedyny sposob na zmiane sily blysku?
    W menu D90 wchodzisz w lampę błyskową, wybierasz sterownik błysku i tam wszystko ustawiasz. To co ustawisz, jest przesyłane bezprzewodowo do lampy i nazywa się w stajni Nikona CLSem.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ptr.tmp Zobacz posta
    do lampy nic nie jest przesyłane, jeśli działa jako slave trzeba ręcznie ustawić jej siłę błysku (metodą prób i błędów). lampa w tym trybie nie dostaje żadnej informacji od aparatu i vice versa. do tego potrzeba np wyzwalaczy radiowych, albo kabelka.
    pozdrawiam!

    CZY MODERATOR MOŻE WYCIĄĆ TAK ABSURDALNY POST? AUTOR NIE MA POJĘCIA O CZYM PISZE I NIGDY W RĘKACH NAWET NIE MIAŁ TEJ LAMPY!!!


    Wszystko ustawiasz w body, tzn. tryb pracy lampy zdalnej, jak i grupę oraz kanał. Sprawdź w Nissinie czy w ustawieniach My Flash nie masz korekcji na plus, gdyż korekcja w tym miejscu działa na każdy tryb lampy. Jeśli zarówno w body, jak i na lampie wszystko masz ok, to musisz czekać (podobnie jak ja) na nowy firmware (który ma być tuż tuż) gdyż, niestety, ale ten Nissin kuleje z prawidłową pracą bezprzewodową.

    W razie pytań pisz na pv, wykonałem już dwie komercyjne sesje m.in. z użyciem tej lampy.


    pozdrawiam
    C5DII

    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  7. #7

    Domyślnie

    Coś mi się wydaje, że to ty piszesz głupoty i mylisz slave z remote.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •