Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Zrobiliście z tego obrazki, które wam się podobają, ale z rzeczywistością nie ma to nic wspólnego.
    JK, sumując Twoje dwa ostatnie posty w wyniku otrzymujemy informację, że:

    To zdjęcie prawidłowo oddaje dokładnie to, co widział autor.

    To zdjęcie nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, ale wg Ciebie mi się podoba.

    Pozostawię to bez komentarza, bo nasza dyskusja mogła by wejść na zbyt wysoki poziom abstrakcji.
    Niech autor zdjęcia sam zdecyduje które zdjęcie bardziej przypomina to co ma przypominać, które jest wariacją, a które jest do kitu, bo Ciebie tam też nie było

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawel Zobacz posta
    Niech autor zdjęcia sam zdecyduje które zdjęcie bardziej przypomina to co ma przypominać, które jest wariacją, a które jest do kitu, bo Ciebie tam też nie było
    to prawda, dzień był szary i ponury (środek grudnia) w godzinach popołudniowych. korekcja najlepiej odpowiada prawdzie gdy zdejmie się trochę zakresu po obu stronach paraboli histogramu (ciut czerni i bieli). w sumie sam sobie jestem winien bo chyba powinienem zwiększyć saturację (?) w aparacie...
    +D300 | +N18-200 f/3.5-5.6G | -N50 f/1.8D | -N50 f/1.4G | +SB-900 | +BC-900

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dybi Zobacz posta
    w sumie sam sobie jestem winien bo chyba powinienem zwiększyć saturację (?) w aparacie...
    Kontrast raczej. Saturacja wtedy sama podskoczy...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dybi Zobacz posta
    to prawda, dzień był szary i ponury (środek grudnia) w godzinach popołudniowych. korekcja najlepiej odpowiada prawdzie gdy zdejmie się trochę zakresu po obu stronach paraboli histogramu (ciut czerni i bieli). w sumie sam sobie jestem winien bo chyba powinienem zwiększyć saturację (?) w aparacie...
    A ja ci nie polecam takich zabiegów jak podkręcanie parametrów zdjęcia w aparacie - dużo lepiej zrobić to w narzędziu graficznym na dużym ekranie a w aparacie zadbać o dobrą ekspozycję, ostrość i jakość pliku.
    D300 \ D70s \ Zenit 11 \ MB-D10 \ N17-55 f2,8 \ N50 f1.8 \ Takumar 50 f1.4 \ SB-800 \

  5. #15

    Domyślnie

    "dużo lepiej zrobić to w narzędziu graficznym na dużym ekranie a w aparacie zadbać o dobrą ekspozycję, ostrość i jakość pliku"

    Masz racje, tylko nie wyklucza to w cale sugestii Stiga.
    Przy zalozeniu, ze autor pytania zamierza RAWa samodzielnie modyfikowac.
    Otrzyma niemal gotowy, zaszyty JPEG, a jezeli ten mu sie nie spodoba,
    to podlubie sobie w RAWie.
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  6. #16

    Domyślnie

    dziękuję Wam za wszelkie rady, naprawdę dla mnie przydatne.
    +D300 | +N18-200 f/3.5-5.6G | -N50 f/1.8D | -N50 f/1.4G | +SB-900 | +BC-900

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •