Close

Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 139
  1. #21
    kulten
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mark Kowalczyk Zobacz posta
    Proszę moderatora o usunięcie całego postu, mam wrażenie, że po poście kultena dyskusja zejdzie w złą stronę a pewnoś, że w dziale krajobrazu nie ma dla niej miejsca.
    A uważasz inaczej?

    Dodać do tego jeszcze należy często obserwowaną wadę u Polaków, jaką jest zawiść. Czyli kolejny element, który może zaważyc w ocenie danego osobnika. Proponowane przez Ciebie ocenianie rodzi brzydkie odruchy a i często może być przyczyną solidnej goryczy autora, na którą nie zasłużył. Na forum są ludzie, którzy też się uczą i jeśli wystawiają pracę poprawną ale bez szału to dla mnie odrobili swoje zadanie na 6 bo jest idealnie poprawnie. Ale na takim plfoto już by distał 5 bo autor zdjęcia nie dostarczył wystarczających fajerwerków.

    Zatem reasumując, moim zdaniem taka metoda oceny jest w gruncie rzeczy zła i dotyczy zarówno forum jak i szkolnictwa w mojej opinii.

    A Twoja propozycja usunięcia wątku też jest zła bo takie dyskusje są potrzebne. I jestem wrogiem moderacji co stanowi kolejny argument przeciw.

  2. #22

    Domyślnie

    Hmmm. Kto rano wstaje....., ten leje jak z cebra.
    N

  3. #23

    Domyślnie

    Zaraz zrobiłby się digart. "Fantastyczne zdjęcie! Zapraszam do mnie!" [Ocena=rewelacja] Wtedy spróbuj dać negatywną ocenę a zaraz stado dzieci neo wpadnie z odwetem. Kolejna sprawa to skala ocen. 1-6 IMO to pomyłka. zdjęcia są tak różne że 3 nie równa 3...
    How do I do that? I f***ing try. - Gary Vaynerchuk
    !BLOG

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kulten Zobacz posta
    (...) Dodać do tego jeszcze należy... (...)
    Jestem zdecydowanie za Kultenem. Przerabialiśmy już oceny w formie gwiazdek i było dokładnie tak jak mówi Kulten. Lepiej jest gdy autor przeczyta UZASADNIONĄ opinię dlaczego komuś jego dzieło nie pasuje. System punktów, cyferek czy innych gwiazdek nie mówi nic, jest martwy. I niech tak zostanie.
    LED ZEPPELIN

  5. #25

    Domyślnie

    Też myślę, że dyskusja rozwija, wiec może tylko ją przenieśc do innego działu, a na pewno czytac cały watek nim się coś napisze. Ocena mojego zdjęcie nie ma najmniejszego znaczenia dla meritum postu, fotka stanowi tylko rodzaj katalizatora,a jak czytam pomysł na start dyskusji miałem zły i tyle.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kulten Zobacz posta
    A uważasz inaczej?

    Dodać do tego jeszcze należy często obserwowaną wadę u Polaków, jaką jest zawiść. Czyli kolejny element, który może zaważyc w ocenie danego osobnika. Proponowane przez Ciebie ocenianie rodzi brzydkie odruchy a i często może być przyczyną solidnej goryczy autora, na którą nie zasłużył. Na forum są ludzie, którzy też się uczą i jeśli wystawiają pracę poprawną ale bez szału to dla mnie odrobili swoje zadanie na 6 bo jest idealnie poprawnie. Ale na takim plfoto już by distał 5 bo autor zdjęcia nie dostarczył wystarczających fajerwerków.

    Zatem reasumując, moim zdaniem taka metoda oceny jest w gruncie rzeczy zła i dotyczy zarówno forum jak i szkolnictwa w mojej opinii.

    A Twoja propozycja usunięcia wątku też jest zła bo takie dyskusje są potrzebne. I jestem wrogiem moderacji co stanowi kolejny argument przeciw.
    Swieta racja!

    Cytat Zamieszczone przez sea21 Zobacz posta
    Zaraz zrobiłby się digart. "Fantastyczne zdjęcie! Zapraszam do mnie!" [Ocena=rewelacja] Wtedy spróbuj dać negatywną ocenę a zaraz stado dzieci neo wpadnie z odwetem. Kolejna sprawa to skala ocen. 1-6 IMO to pomyłka. zdjęcia są tak różne że 3 nie równa 3...
    Wyjales mi to z ust!

    Cytat Zamieszczone przez Mark Kowalczyk Zobacz posta
    Też myślę, że dyskusja rozwija, wiec może tylko ją przenieśc do innego działu, a na pewno czytac cały watek nim się coś napisze. Ocena mojego zdjęcie nie ma najmniejszego znaczenia dla meritum postu, fotka stanowi tylko rodzaj katalizatora,a jak czytam pomysł na start dyskusji miałem zły i tyle.
    Czytajac to zastanawiam sie, czy tak do konca ta prowokacja jest prawda, czy moze wpadles na to jak zobaczyles, ze kompletna klapa.......

  7. #27

    Domyślnie

    "nie" z czasownikami piszemy rozdzielnie.
    "Nie można w życiu zakosztować wszelkiego dobra. Treba wybrać rzecz upragnioną, którą łatwiej przyjdzie zapumnieć."

  8. #28
    Oszczędny w słowach Awatar kemot
    Dołączył
    04 2008
    Miasto
    Tomaszów Maz.
    Posty
    104

    Domyślnie

    Kto rano wstaje...ten ma duży rozmiar
    Polish my lens girl oooahh polish my lens girl ohh-ahh polish my lens ...

  9. #29

    Domyślnie

    Gregg, serio, teraz już nie będziesz wiedział, trzeba było mnie pozytywnie ocenc.

    A przy okazji, mz opinia kultena o względności lub różnicowaniu ocen zdjęc ze względu na np staż fotograficzny itp, jest dyskusyjna, ja jak widzę zdjęcie to liczy się tylko końcowy jego efekt, no czasami sentyment do miejsca. Chyba uczciwie. Szuwar napisał ... świadomy fotograf wie..., mz uczymy się wszyscy, i żadko mamy pewnośc co spłodzilismy za dzieło, więc tej opinii nie kupuję.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mark Kowalczyk Zobacz posta
    Gregg, serio, teraz już nie będziesz wiedział, trzeba było mnie pozytywnie ocenc.

    A przy okazji, mz opinia kultena o względności lub różnicowaniu ocen zdjęc ze względu na np staż fotograficzny itp, jest dyskusyjna, ja jak widzę zdjęcie to liczy się tylko końcowy jego efekt, no czasami sentyment do miejsca. Chyba uczciwie. Szuwar napisał ... świadomy fotograf wie..., mz uczymy się wszyscy, i żadko mamy pewnośc co spłodzilismy za dzieło, więc tej opinii nie kupuję.
    Troszkę przeinaczasz to co miałem na myśli. Chodziło mi o takie wypowiedzi, w których ewidentnie widać bądź to atak na autora zdjęcia, bądź tzw. wazeliniarstwo. Sądzę, że większość z nas jest w stanie wychwycić przekroczenie granicy obiektywnej oceny.
    Będę bronił dotychczasowego sposobu oceniania zdjęć z jednego, prostego powodu. Tylko w ten sposób jestem w stanie wyciągnąć wnioski z wypowiedzi oceniającego. Oceny np. 5,6,5 (bodajże tak oceniłeś jedno ze zdjęć) nie mówią autorowi nic. Mnie nie zależy tak bardzo na pozytywnej ocenie mojego zdjęcia jak właśnie na wytknięciu błędów. Stąd nauka.

Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •