Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 58
  1. #11
    Oszczędny w słowach Awatar arseniq
    Dołączył
    06 2009
    Miasto
    NDM/Warszawa/WLK_P
    Posty
    145

    Domyślnie

    ostatnio podpiąłem swoje szkło do D90 i masakra - wydaje sie ze szkło cięższe od puszki:P... Wiecie - wiem że 17-55 jest doskonałym obiektywem i najlepszym dla DX'a ale swoje waży.... dodając do tego wagę D2x - robi się prawie 2 kg... Zgadzam sie z emgieb bo porównując D2x do D300 - jak dla mnie D300 wygrywa - nowsze bebechy robią swoje... LV nie używam;P.

    przykładowo - waga:
    D90 + 16-85 - ok 1,2kg
    D300 + 16-85 - ok 1,3kg

    D2x +17-55 - 1,8 kg
    D90 + 17-55 - ok 1,45kg
    D300 + 17-55 - ok 1,6kg

    chyba że : D2x + 16-85 - ok 1,6kg - ale będzie to minimalna różnica porównując z 17-55

    Najlepiej wypada opcja:

    D90 + 16-85 - ok 1,2kg

    lub

    D300 + 16-85 - ok 1,3kg - ponad 0,5kg różnicy które moje ramie odczuje...
    Jakaś puszka i jakieś szkło ale ciężkie jak cholera :P

  2. #12
    Gaduła Awatar NBA
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Jarocin, Wielkopolska
    Posty
    3 760

    Domyślnie

    Chętnie Ci pomogę w odciążeniu

  3. #13

    Domyślnie

    Żeby na 600g zmieniać puszkę. hm.. Można pójść do toalety i się pozbyć trochę ciężaru ale to nie ulży szyi. Weź kup kitowy 18-55 VR tani jak barszcz i lekki. Jak brać to coś lepszego a nie gorsze lub takie samo. A te pół kilo ty chyba nie robi takiej różnicy, no chyba że masz problemy zdrowotne.
    F5 z MF-28, d700, D300, SB-900 Magnifax 4 C-41 i RA-4

  4. #14
    Oszczędny w słowach Awatar arseniq
    Dołączył
    06 2009
    Miasto
    NDM/Warszawa/WLK_P
    Posty
    145

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez foveon Zobacz posta
    Żeby na 600g zmieniać puszkę. hm.. Można pójść do toalety i się pozbyć trochę ciężaru ale to nie ulży szyi. Weź kup kitowy 18-55 VR tani jak barszcz i lekki. Jak brać to coś lepszego a nie gorsze lub takie samo. A te pół kilo ty chyba nie robi takiej różnicy, no chyba że masz problemy zdrowotne.
    wiesz - d300 jest też mniejszy bo d90 to juz maleństwo jak dla mnie
    Jakaś puszka i jakieś szkło ale ciężkie jak cholera :P

  5. #15

    Domyślnie

    Z wątku założonego przez Kolegę wnioskuję, że jedynym kryterium dokonywanej zmiany, jest ciężar noszonego sprzętu. Zapewne jest Kolega świadomy posiadania zestawu z "najwyższej półki". Choć tego nie rozumiem, odnoszę wrażenie , że możliwości własnego aparatu oraz jakość obrazu uzyskanego za pomocą tego obiektywu, są dla Kolegi nieistotne. Skoro najważniejsze cechy sprzętu są "drugoplanowymi" to myślę, że należałoby się zastanowić nad sprzedażą całości i zakupem bardzo dobrego kompaktu w jeszcze lepszej cenie. Nabierając doświadczenia po jakimś czasie sam Kolega odpowie sobie na pytanie co jest dla niego istotne i jakich funkcji potrzebuje. Duże opóźnienie zakupu spowoduje zapewne nowsze technologie, może "wagowo" lżejsze rozwiązania, oraz spadek cen sprzętu już istniejącego.
    Nie jest moim zamiarem uświadamianie kogokolwiek i proszę mnie źle nie zrozumieć.W swojej wypowiedzi nie odnoszę się do umiejętności fotografa i nikogo nie pouczam.
    Pozdrawiam wszystkich.

  6. #16

    Domyślnie

    A może kupiłbyś sobie neoprenowy pasek? Naprawdę zwiększa się wtedy komfort noszenia sprzętu i nie odczuwasz wtedy tak wagi zestawu jak ze zwykłym paskiem dołączonym do aparatu.
    D700 | D300 | D50 | S10-20 4-5.6 | N14-24 2.8 | S20 1.8 | N35 2.0 | N50 1.8 | N50 1.4G | S70 2.8 | SY 85 1.4 | N70-200 2.8 VRII | N18-200 3.5-5.6 VR | SB-900 | SB-600
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  7. #17
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Moonbeam Zobacz posta
    A może kupiłbyś sobie neoprenowy pasek? Naprawdę zwiększa się wtedy komfort noszenia sprzętu i nie odczuwasz wtedy tak wagi zestawu jak ze zwykłym paskiem dołączonym do aparatu.
    Swiete slowa, mam od tygodnia Matina, w moim zyciu zaszla powazna zmiana

  8. #18
    Oszczędny w słowach Awatar arseniq
    Dołączył
    06 2009
    Miasto
    NDM/Warszawa/WLK_P
    Posty
    145

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez WALOD Zobacz posta
    Z wątku założonego przez Kolegę wnioskuję, że jedynym kryterium dokonywanej zmiany, jest ciężar noszonego sprzętu. Zapewne jest Kolega świadomy posiadania zestawu z "najwyższej półki". Choć tego nie rozumiem, odnoszę wrażenie , że możliwości własnego aparatu oraz jakość obrazu uzyskanego za pomocą tego obiektywu, są dla Kolegi nieistotne. Skoro najważniejsze cechy sprzętu są "drugoplanowymi" to myślę, że należałoby się zastanowić nad sprzedażą całości i zakupem bardzo dobrego kompaktu w jeszcze lepszej cenie. Nabierając doświadczenia po jakimś czasie sam Kolega odpowie sobie na pytanie co jest dla niego istotne i jakich funkcji potrzebuje. Duże opóźnienie zakupu spowoduje zapewne nowsze technologie, może "wagowo" lżejsze rozwiązania, oraz spadek cen sprzętu już istniejącego.
    Nie jest moim zamiarem uświadamianie kogokolwiek i proszę mnie źle nie zrozumieć.W swojej wypowiedzi nie odnoszę się do umiejętności fotografa i nikogo nie pouczam.
    Pozdrawiam wszystkich.
    Powiem tak - ostatnio zacząłem robić zdjęcia "na mieście". Wiem że mam sprzęt z najwyższej półki który w 2005 roku kosztował ponad 20 tyś zł. Znam możliwości aparatu i obiektywu - dlatego też go kupiłem - przypuszczam że gdybym nie pochodził z tym zestawem po warszawie robiąc w między czasie zdjęcia nie przyszło by mi do głowy żeby zmieniać sprzęt na lżejszy bo znam go na pamięć i poza minusem jakim jest waga nie zmieniałbym go. Nie chce bawić sie w kupowanie drugiego aparatu na takie wypady więc pomyślałem o zmianie na coś lżejszego ale nie wpadłem na taki pomysł jaki podał Moonbeam. Kupie taki pasek i zobaczę czy jest mi wygodniej jak będzie, to aparat zostanie jak nie - kupie D300 - w najgorszym razie na raty gdzie 3/4 spłacę kasą za d2x - wtedy nie sprzedam szkła

    Oby ten pomysł z paskiem wypalił - dzięki za podsunięcie pomysłu
    Jakaś puszka i jakieś szkło ale ciężkie jak cholera :P

  9. #19

  10. #20

    Domyślnie

    Co do obiektywu - skoro Ci tak waży, to nie myślałeś zastąpić go stałką? jakiej ogniskowej najczęściej używasz? Ew. dwoma lub trzema stałkami. Zyskujesz przy tym światło i braki na wysokich czułościach nie będą Ci tak doskwierać.
    staruszek D70, D90 + SB 600 + 4 zoomy + 5 stałek

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •