Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    jesli nie elektronika to kwestia lustra (glownego lub tego pod nim, ktore kieruje obraz do czujnika af) albo samego czujnika af

  2. #12

    Domyślnie

    Mój D300 ma kłopot z 51 polowymi czujnikami jeśli scena jest mało kontrastowa. Radzę sobie ostrząc na jedno wybrane pole.
    Piter

  3. #13

    Domyślnie

    Ja nie mam problemu z ostrzeniem ale powiem wam że tryb w którym AF sam wybiera punkty mnie drażni bo w 80% ostrzy nie w tym miejscu w którym bym chciał
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Seba_dudi88 Zobacz posta
    ...i przesówając punkt ostrości ku górze aparat nie potrafi zlapać juz ostrości..
    Ale potwierdza ostrość, a zdjęcie jest nie ostre, czy nie potwierdza ostrości?
    Punkt AF przesuwasz ku górze, czyli wybrany jest inny niż centralny?
    Czy na kontrastowych obiektach to samo występuje, czy tylko w jak jest słabe oświetlenie np.?

    Jak masz wybrany inny punkt AF niż centralny to lampka wspomagania AF nie działa i w słabym świetle ciężko jest złapać ostrość. Wtedy nie masz potwierdzenia ostrości (i jeżeli nasz ustawiony priorytet ostrości przed wyzwoleniem migawki to nie zrobisz zdjęcia).

    Jeżeli potwierdza Ci ostrość, a zdjęcie jest nieostre to może być kwestia brudnego małego lustra pod/za dużym lustrem. Od tego lustereczka odbija się światło i wpada bezpośrednio na/do czujnika AF. Może coś się przybrudziło lub (nie daj Bóg) poluzowało.
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  5. #15

    Domyślnie

    popieram, ze powinienes sprobowac wyczuscic to luterko
    i tez sam czujnik af, takie dwa szklane "oczka" gleboko w komorze lustra
    weż gruche i przedmuchaj je solidnie, moga byc zabrudzone
    dokladnie je sobie mozesz obejrzec np lusterkiem dentystycznym

    ja tez mialemkiedys podobnie i czyszczenie pomoglo


    albo...
    http://nikon.org.pl/showthread.php?t=100526
    Ostatnio edytowane przez luxius ; 22-10-2009 o 21:40

  6. #16

    Domyślnie

    W moim przypadku 51 polowe ostrzenie nie włącza się wcale gdy scena jest mało kontrastowa
    Piter

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •