Close

Strona 18 z 34 PierwszyPierwszy ... 8161718192028 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 339
  1. #171

    Domyślnie

    Drugi post w tym wątku oraz na mojej stronie:
    http://alf.home.pl/ALF/fotografia/co....htm#przyklady
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  2. #172

    Domyślnie

    Ja też sobie pozwolę na odgrzebanie wątku ponieważ mam pytanko.
    Od jakich ogniskowych znika winieta po założeniu polara Cokin'a na holder szerokokątny? Pożyczyłem sobie polar "typu Cokin" i zdziwiło mnie to, że na ogniskowych 12-15mm widać osłonę tegoż polara. Czy z oryginałem też tak jest?
    Pomińmy tutaj zasadność stosowania takiego filtra przy takich ogniskowych.

  3. #173

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grzybu Zobacz posta
    Ja też sobie pozwolę na odgrzebanie wątku ponieważ mam pytanko.
    Od jakich ogniskowych znika winieta po założeniu polara Cokin'a na holder szerokokątny? Pożyczyłem sobie polar "typu Cokin" i zdziwiło mnie to, że na ogniskowych 12-15mm widać osłonę tegoż polara. Czy z oryginałem też tak jest?
    Pomińmy tutaj zasadność stosowania takiego filtra przy takich ogniskowych.
    Jaki obiektyw? Na dx czy fx?
    U mnie na holderze szerokokątnym nie ma winiety nawet przy 10mm
    Nie ma znaczenie czy to cokin czy podróba, wielkość tych filtrów i oprawek jest taka sama

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  4. #174

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarek76 Zobacz posta
    Jaki obiektyw? Na dx czy fx?
    U mnie na holderze szerokokątnym nie ma winiety nawet przy 10mm
    Nie ma znaczenie czy to cokin czy podróba, wielkość tych filtrów i oprawek jest taka sama

    Obiektyw dx, ale nie chodzi mi o filtry prostokątne tylko o ten okrągły polaryzacyjny P164. Winieta pochodzi od oprawki filtra a nie od holdera.

  5. #175

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grzybu Zobacz posta
    Obiektyw dx, ale nie chodzi mi o filtry prostokątne tylko o ten okrągły polaryzacyjny P164. Winieta pochodzi od oprawki filtra a nie od holdera.
    Wiem o tym pisałem, na sigmie przy 10mm nie było winiety ( o ile dobrze pamiętam bo sprzedałem już ten filtr )

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  6. #176

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarek76 Zobacz posta
    Wiem o tym pisałem, na sigmie przy 10mm nie było winiety ( o ile dobrze pamiętam bo sprzedałem już ten filtr )
    No właśnie chciałem się dowiedzieć czy to są te same konstrukcje filtra czy nie. Wiem że Sigma którą posiadasz lepiej współpracuje z Cokin'em niż Tokina i może w tym tkwi szkopuł. Ale może to też wina tego, że filtry "typu Cokin" mają inną konstrukcję. Obraz z Tokiny i tego filtra przy 12mm posiada na krawędziach nieprzyjemne czarne "kółeczko".
    Jarek, a ty miałeś filtr "typu Cokin" czy normalny Cokin??
    Ostatnio edytowane przez Grzybu ; 26-04-2009 o 12:56

  7. #177

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grzybu Zobacz posta
    No właśnie chciałem się dowiedzieć czy to są te same konstrukcje filtra czy nie. Wiem że Sigma którą posiadasz lepiej współpracuje z Cokin'em niż Tokina i może w tym tkwi szkopuł. Ale może to też wina tego, że filtry "typu Cokin" mają inną konstrukcję. Obraz z Tokiny i tego filtra przy 12mm posiada na krawędziach nieprzyjemne czarne "kółeczko".
    Jarek, a ty miałeś filtr "typu Cokin" czy normalny Cokin??
    Miałem typu cokin. Ale miałem tez kiedyś w ręku oryginał i z tego co pamiętam to różnic w wykonaniu opraw nie było

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  8. #178

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarek76 Zobacz posta
    Miałem typu cokin. Ale miałem tez kiedyś w ręku oryginał i z tego co pamiętam to różnic w wykonaniu opraw nie było
    Ok to już wszystko jasne. Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

  9. #179
    Tolkien
    Gość

    Domyślnie

    Czesc ALF.
    Widze ze mocno siedzisz w temacie "FILTRY".
    Mam pytanie troche z innej beczki:
    Czy mozna zastosowac jakies filtry (a jak tak to jakie?) do Nikona 14-24 f/2.8G?

  10. #180

    Domyślnie

    Byłem dzisiaj w Raysfoto w Poznaniu i porozmawiałem chwilę z uprzejmą panią sprzedawczynią.
    Niestety trochę mnie skołowała i wolę się tutaj poradzić zanim popełnię gafę przy zakupie.
    Te rzeczy trochę kosztują więc chcę być pewien.

    Potrzebuję protektory i system cokin do obiektywów: pc 24 nikkora (77mm) i 20/1.8 sigmy (82mm). Raysfoto twierdzi, że potrzebuję system PRO gdyż system P będzie zbyt mały. Nic natomiast nie wspomniano o systemie dla obiektywów szerokokątnych a tutaj widzę, że takie coś istnieje. Poza tym Pani w sklepie polecała mi, bardzo bardzo, system LEE wraz z filtrami - ponoć rewelacja tylko, że cena mnie trochę zbiła z tropu. Wogóle nie uśmiecha mi się kupować systemu PRO no ale jak będzie taka potrzeba.... No więc jak to jest? Jeśli chodzi o protektory to sklep zachwalał mi Helipoany za ponad 200zł/szt. Czy aby jest taka potrzeba w przypadku protektorów?

    Z góry dziękuję za odpowiedź.

Strona 18 z 34 PierwszyPierwszy ... 8161718192028 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •