Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Jak sprawdzić czy nowy obiektyw jest faktycznie NOWY

    Witam wszystkich i proszę o POMOC

    Wczoraj popołudniu kupiłem obiektyw nikkor 24-70 f/2.8 (pobieżnie go obejrzałem i wrzuciłem do pudełka).
    W domu okazuje się, że ten obiektyw jest całkiem rozwalony, po odłamanym kawałku plastiku widać, że miał zderzenie z glebą.
    Dzisiaj zaniosłem go do reklamacji. Uratowało mnie to, że obiektyw miał inny nr seryjny niż na opakowaniu i gwarancji.
    Jednym słowem podmieniono obiektywy.

    Jutro mam odebrać nowy.
    Proszę więc o pomoc na co powinienem zwrócić szczególną UWAGĘ aby być pewnym, że ten NOWY jest faktycznie NOWY
    Nie chcę aby mnie kolejny raz spotkała jakaś niespodzianka.

  2. #2

    Domyślnie

    no ale gdzie kupowałeś w sklepie ?! czy od kogoś ?
    Zwróć uwage na wygląd a nie wrzucasz odrazu do pudełka zakładając że jest sprawny.. podepnij go do body zobacz jak chodzi zoom jak AF, sprawdź go normalnie użytkując, kilka minut zabawy i wiesz więcej niż jak lezy w kartonie...
    D300 | MB-D10 | N35 1.8G | SB-900

  3. #3

    Domyślnie

    kupowałem w sklepie NÓWKA sztuka miała być
    dlatego jadąc jutro po drugi chcę go dokładnie sprawdzić
    wezmę ze sobą body i sprawdzę tak jak mówisz (czy jest sprawny)
    ale może być te uzywany i sprawny, konkretnie chodzi mi o to na co zwrócić uwage czy ten egzemplarz nie był nigdy uzywany.

  4. #4

    Domyślnie

    może jakieś zarysowania... ślady jakiegokolwiek użytkowania...kurz tam gdzie nie powinien być.... ciężko tak powiedzieć, ponieważ jest to obiektyw ze sklepu NOWY. Ja bym oddałbym im z wielkim OPIE... LEM i żądałbym zwrotu kasy i kupił bym gdzie indziej... tym bardziej że ten obiektyw kosztuje kilka tyś...
    Dobra rada - zmień sklep
    D300 | MB-D10 | N35 1.8G | SB-900

  5. #5

    Domyślnie

    Zmień sklep jak kolega wyżej napisał.
    Ostatnio edytowane przez jarkko ; 16-09-2009 o 18:03

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2006
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    173

    Domyślnie

    Kolego Irche proszę opisz sytuację - jaki to sklep, jakie okoliczności. To naprawdę ważne by wiedzieć, czy to przypadkowa podmiana przez innego klienta, czy też tak działał sklep. Jak też sprawa została rozwiązana.
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Już wyjaśniam szczegółowo

    Dwa dni temu przez internet w sklepie EURO-AGD zamówiłem D700 + 24-70 f/2.8 z dostawą do sklepu w Gorzowie Wlkp
    Oczywiście wszystko chciałem na raty 30x0% bo taka oferta była bardzo konkurencyjna (cena kompletu) - za gotówka znalazłbym jakieś 300zł taniej.
    Na drugi dzień odbierałem towar w sklepie. Zaraz na początku dostałem do sprawdzenia pudełka z aparatem i obiektywem i miałem sprawdzić czy wszystko się zgadza - nie pozwolili jednak podłączyć i wypróbować sprzętu do momentu przyznania kredytu.
    Pani obslugująca zaproponowała abym załatwiał sobie inne sprawy bo weryfikacja danych potrwa jakieś 40min.
    Więć wyszedłem i wróciłem po godzinie.
    Podpisałem dokumenty, zabrałem co moje do domu i tam dopiero zobaczyłem, że obiektyw jest uszkodzony.
    Dzisiaj rano przed otwarciem już byłem z reklamacją i tylko dzięki temu, że obiektyw miał inny numer seryjny niż gwarancja i pudełko reklamacja została przyjęta.
    Czy ten obiektyw był podmieniony celowo czy tez przez pomyłke tego nie wiem.
    Jutro mam jechać po odbiór nowego obiektywu - zobaczymy jak to się wszystko skończy.
    Napisze co i jak.

  8. #8

    Domyślnie

    nie pozwolili podłączyć i sprawdzić.. ale mogłeś zapewne otworzyć pudełka.. ( chodź sądze że i tak były otwarte - w celu podbicia gwarancji) to mogłeś sprawdzić co i jak wygląda - chociaż tyle..

    Życzę powodzenia w pozytywnym załatwieniu sprawy.
    D300 | MB-D10 | N35 1.8G | SB-900

  9. #9

    Domyślnie

    dziwię się że nie posadzili ciebie o podmiankę

  10. #10

    Domyślnie

    Nie nie posądzili
    o dziwo załatwili wszystko szybko i dostałem całkiem nowy obiektyw inny nr seryjny jaki miałem wcześniej
    teraz sprawdziłem dokładnie, podpiełem po d700 i zrobiłem kilka fotek.
    Wiem ze był na pewno jakiś przekręt i na pewno kilka osób ze stołka poleci
    ale to ich sprawa, mnie cieszy że mam nowe sprawne szkiełko

    a inny przestrzegam żeby dokładnie BARDZO DOKŁADNIE sprawdzali co kupują
    ja już mam nauczkę
    Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za rady.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •