Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: Tryb A a M

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Raf 007 Zobacz posta
    Nie zabrakło na początku napisałem że trzeba używać szarych komórek.
    A to jeszcze inny problem
    Procesor nie ma szarych komórek i tylko N-P-N
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marbed Zobacz posta
    Dodam na koniec, że "M" pozwala na bardziej kreatywne podejście do zdjęcia niż "A". I nie chodzi tu tylko o uzyskanie poprawnej ekspozycji czy jej drobne korekty a na świadome nastawy. Można na przykład wydłużyc czas naświetlania aby uzyskać efekt waty cukrowej na płynącym potoku czego nie zrobimy na "A"
    Wszystko co na M, zrobimy też na A + korekta ekspozycji. Nie widzę powodu dla którego mielibyśmy nie rozmyć potoku na A. Domykamy przysłonę, czas automatycznie, ewentualna korekta i już.

    M ma sens jedynie wtedy, gdy albo nasz światłomierz się mocno myli i za każdym razem inaczej (zwykle praca pod słońce), zbyt mało jest światła by mógł działać precyzyjnie, gdy używamy światła błyskowego, lub gdy chcemy osiągnąć powtarzalne rezultaty w pewnych warunkach a światłomierz jest oszukiwany na zmianę przez białe i czarne elementy w kadrze.
    D700 | D300 | D50 | S10-20 4-5.6 | N14-24 2.8 | S20 1.8 | N35 2.0 | N50 1.8 | N50 1.4G | S70 2.8 | SY 85 1.4 | N70-200 2.8 VRII | N18-200 3.5-5.6 VR | SB-900 | SB-600
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  3. #13

    Domyślnie

    Tryb A od M różni się tym, że w trybie A o ekspozycji myśli automat, zależny od naszych nie zawsze zręcznych ustawień i tego, co wpadnie w obiektyw, natomiast w trybie M myśli głowa, co przy odrobinie wprawy zawsze pozwoli osiągnąć oczekiwaną i pożądaną ekspozycję
    I w sumie to tyle
    Pozdrawiam, Kuba

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •