Szukaj
Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5
Wszystko co na M, zrobimy też na A + korekta ekspozycji. Nie widzę powodu dla którego mielibyśmy nie rozmyć potoku na A. Domykamy przysłonę, czas automatycznie, ewentualna korekta i już.
M ma sens jedynie wtedy, gdy albo nasz światłomierz się mocno myli i za każdym razem inaczej (zwykle praca pod słońce), zbyt mało jest światła by mógł działać precyzyjnie, gdy używamy światła błyskowego, lub gdy chcemy osiągnąć powtarzalne rezultaty w pewnych warunkach a światłomierz jest oszukiwany na zmianę przez białe i czarne elementy w kadrze.
D700 | D300 | D50 | S10-20 4-5.6 | N14-24 2.8 | S20 1.8 | N35 2.0 | N50 1.8 | N50 1.4G | S70 2.8 | SY 85 1.4 | N70-200 2.8 VRII | N18-200 3.5-5.6 VR | SB-900 | SB-600
Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!
Tryb A od M różni się tym, że w trybie A o ekspozycji myśli automat, zależny od naszych nie zawsze zręcznych ustawień i tego, co wpadnie w obiektyw, natomiast w trybie M myśli głowa, co przy odrobinie wprawy zawsze pozwoli osiągnąć oczekiwaną i pożądaną ekspozycję
I w sumie to tyle![]()
Pozdrawiam, Kuba
Skontaktuj się z nami