Close

Strona 1 z 21 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 205

Wątek: Adobe RGB/sRGB

  1. #1

    Domyślnie Adobe RGB/sRGB

    Witam,

    zauważyłem dziwną nieprawidłowośc w ustawieniach przestrzeni barw w moim d70s, mianowicie chciałem ustawić pb na
    Adobe RGB, czyli zdjecia _DSC123, to mimo tego nadal mam zdjecia w sRGB, czyli DSC_123 - pytanie dlaczego nie mogę focić w AdobeRGB??? Czy może byc to wina karty, czy może puszki i jej softa? Mam Compact Flash 2 GB HS Elite Pro - Kingston.

  2. #2

    Domyślnie

    A nie robiłeś aby czasem w programie tematycznym? Albo nie zmieniałeś ustawień Optimize Image (np. z Vivid na Normal itd.)? D70 ma "buga", polegającego na tym, że zmienia profil z aRGB na sRGB przy każdej okazji. Spróbuj ustawić
    Opimize image > Custom > Color mode > Adobe RGB (II), i od razu tnij zdjęcia, powinno być ok
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 09-10-2006 o 15:31

  3. #3

    Domyślnie

    Własnie tak robiłem, przestawiałem na color mode AdobeRGB (II) i po zrobieniu zdjecia nadal mam zdjęcie zapisane jako DSC_123. Tematycznych unikam jak ognia. Optimize dałem ostatnio na "sharper" więc sprawdze po powrocie do domu. Ale mimo tego nawet, wcześniej tzn, zaraz po kupieniu aparatu ( 9 miesięcy temu ) jak ustawiłem aRGB to miałem zapis _DSC123, no i oczywiście PS tez się wówczas nie rzucał. Od pewnego czasu, tj. od paru miesięcy focę na sRGB, bo zmiany moja puszka jakoś nie chce zaakceptować, więc sam już nie wiem co jest nie tak.

  4. #4

    Domyślnie

    Współczuję. sRGB (szczególnie Ia) w Nikonach to dzieło wieloletniej, katorżniczej pracy armii inżynierów, którzy dostali za zadanie opracowanie najwęższej i najbardziej francowatej przestrzeni barwnej na świecie, która będzie w stanie skutecznie spieprzyć każde przedstawienie barwne. Ze swego zadania wywiązali się koncertowo.

    Jeżeli korpus dalej będzie się upierał przy sRGB, to proponuję robić zdjęcia w NEF i po prostu zmieniać przestrzeń barwną w NC - Tool Palette 2 > Advanced RAW > Color Mode.

  5. #5

    Domyślnie

    hurrra, odzyskałem swoją przestrzeń .
    Najlepsze jest jednak to, że najpierw ustawiłem sRGB (III), zrobiłem fotkę, następnie przestawiłem na aR - po zrobieniu zdjecia nadal zapis w postaci DSC_123, więc przestawiłem jeszcze sharper w custom na +1, po czym ponownie powróciłem do ustawień normal i jeszcze raz potwierdziłem color mode aRGB - zrobiłem fotke i zapisał jako _DSC123, czyli gitara - dzięki za wkład, ale softa to mam chyba nieźle skopanego.

  6. #6

    Domyślnie

    a nie podpowiedziałbyś mi przypadkiem który plecak zakupić??
    Lowepro Rower AWII czy może Lowepro Campu Rower AW ? Cena prawie ta sama, a z uwagi na pracę nie mogę się wybrać do większego miasta niż moje na zakupy, więc organoleptycznie sie nie przekonam.
    A jakiego "nosidła" Ty używasz?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ruppel Zobacz posta
    Witam,

    zauważyłem dziwną nieprawidłowośc w ustawieniach przestrzeni barw w moim d70s, mianowicie chciałem ustawić pb na
    Adobe RGB, czyli zdjecia _DSC123, to mimo tego nadal mam zdjecia w sRGB, czyli DSC_123 - pytanie dlaczego nie mogę focić w AdobeRGB??? Czy może byc to wina karty, czy może puszki i jej softa? Mam Compact Flash 2 GB HS Elite Pro - Kingston.
    A to nie jest przypadkiem tak, że w optimize->custom po wybraniu przestrzeni barw trzeba klepnąć "Done", żeby zatwierdzić wybór?

  8. #8

    Domyślnie

    A ja troche z innej beczki ale w temacie.
    Jakie ustawienia "optymalizacji" i WB w aparacie przy zalozeniu ze bedzie nef i "strojenie" na kompie?
    Ma to jakies znaczenie?

    BTW, dolaczanie tylko trialowej wersji oprogramowania do odczytu NEF-ow i to zbyt starej by odczytala
    NEF-y ze swiezo zakupionego aparatu traci troche paranoja...
    D50 + N50/1.8 + N85/1.8 + T17-50 2.8

  9. #9

    Domyślnie

    oj naklepałem się ja juz tego "done" przez ostatnie tygodnie i nic to nie pomagało.
    W sumie nie wiem co było przyczyną, ważne że działa aR

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Loki Zobacz posta
    A ja troche z innej beczki ale w temacie.
    Jakie ustawienia "optymalizacji" i WB w aparacie przy zalozeniu ze bedzie nef i "strojenie" na kompie?
    Ma to jakies znaczenie?
    Nie ma to znaczenia, wb ustawiasz w camera raw lub nikon capture dowolnie o ile plik zapisany w formacie NEF.
    FED-2 + Industar 26M f2.8/50mm, FED-5 + Industar 61 L/D f2.8/52mm, Zenit TTL + Helios-44m f2/50mm. Nikon jakiś też się znajdzie.

Strona 1 z 21 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •