Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: S3 PRO i HSM ?

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2006
    Miasto
    Rabka-Zdrój
    Posty
    22

    Domyślnie S3 PRO i HSM ?

    Więc jestem nowym , szczęśliwym posiadaczem S3 PRO Rozochocony zakupiłem szkiełko z napędem HSM , obiektyw podpiełem , działa , tylko , strasznie wolny AF , może dla tego ,że jest to 180 mm ,ale nie przemawia to do mnie , niestety ma FF , czasami trafi w punkt ,ale niezmiernie rzadko :/ szkiełko , nie jest nowe , kupione w interfoto , zapewniali ,że wszystko jest OK . Więc mam pytanie czy ktoś pracował już w takim zestawieniu S3 PRO i szkiełko HSM ? I jak to wygląda w praktyce , może chodzi o to ,że nie zabardzo są kompatybilne ? Czy zmiana softu z 2.12 na 2.18 coś zmieni ? Czy raczej zgłosić reklamację. Apropos zdziwiło mnie to ,że ilość styków na obiektywie jest większa jak w puszce . Za każdą pomoc będę wdzięczny .

  2. #2

    Domyślnie

    jesli 180 i HSM to domyslam sie, ze sigma 180 macro?
    Do swojego S3 przypinalem juz wiele roznych szkiel - zasadniczo nigdy nie mialem problemu. We wlasnej torbie fotograficznej mam sigme 70-200/2.8 HSM i slowa zlego na wspolprace nie powiem.
    Nie wiem, jakie body miales wczesnie? Nie wiem, co to znaczy "strasznie wolny AF" dla Ceibie. Chyba tylko porownanie z innymi szklami da Ci wlasciwe odpowiedzi. Wizyta w jakism sklepie fotograficzny, gdzie pozwola porownac....
    Stykami sie nie przejmuj. Soft nie zalatwi sparwy, ale nowy warto wgrac.
    D90, S3pro, X10, T17-50, T28-75, S30/1.4, S105m, S50-200, SB800 i inne klamoty

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2006
    Miasto
    Rabka-Zdrój
    Posty
    22

    Domyślnie

    Tak jest to Sigma 180 macro , prędkość AF porównywałem z Tamronem 28-75 z napędem "śróbokręcikowym" Poprzednio miałem różne puchy , od zenita , przez sigmy , olympusy ,do nikonów . Szybkość tej sigmy porównywalna jest z dość kitowymi szkiełkami z jakimi miałem doczynienia :/ na oko ustawienie ostrośći to 1-2 sekundy , plus czasami przeleci przez cały zakres ogniskowej , i tak zrobi jeszcze FF :/ Obawiam się ,że poprostu szkiełko jest walnięte :/

  4. #4

    Domyślnie

    ja mam 10-20 z s3pro i dziala bardzo szybko
    "taka będzie przyszłość.ktoś będzie odbierał nasze śmieci i jeszcze się cieszył" A.Stasiuk

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •