Close

Strona 1 z 25 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 250
  1. #1
    conik
    Gość

    Domyślnie D700 gumy i serwis....

    No wiec dzis dostalem majla z fixationuk.com (przypomne choc pewnie kazdy juz wie - autoryzowany serwis nikona w UK)
    Zapytalem czy wymieniaja na gwarancji gumy w D700/D300...pro forma tylko zacytuje co mi odpisali....

    We could do the replacement for the rubbers under warranty.

    Koszt ktory ponosi user z polandii to koszty wysylki w obie strony.
    Mysle ze w swietle tematow dotyczacych cen i procederu zwanego serwisem nikona w polsce zaraz wysle majla do nikon polska zeby zajeli stanowisko w tym temacie.
    Moze na forum jest ktos blizej nikona i ew moglby kogos w nikonie nadepnac celem otrzymania wiazacej odpowiedzi
    Wiem to tylko gumy ale rowniez wiem ze pare setek piechota nie chodzi. Wiec jesli angole maja za fee to czemu my nie???

  2. #2

    Domyślnie

    wysylka z UK do PL moze byc za free

    mnie na poczatku po wykonaniu naprawy gwarancyjnej poinformowali, ze prowadza rozmowy z Nikon UK jaka czesc kosztow wysylki zagranicznej pokryja - stanelo ze mialem zaplacic ok 15, a reszte Nikon UK (bo normlanie placa za paczki odsylane w ramach gwarancji, ale krajowe - wewnatrz UK)

    a dzien pozniej dostalem maila, ze Nikon UK zgodzil sie pokryc calosc kosztow wysylki i paczke zwrotna mialem za free

  3. #3
    conik
    Gość

    Domyślnie

    Nawet jesli mialbym zaplacic 15Ł (tak mi dzis napisali) za przesylke to i tak to co odwala polski serwis w tym temacie jest nieporozumieniem.
    Ale do h....waclawa czemu skoro jestesmy w unii dzieja sie takie rzeczy?

  4. #4

    Domyślnie

    To tylko dowodzi tego, że serwis Nikona w PL wali w ..... (nie wypada mi napisać w co).

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez conik Zobacz posta
    We could do the replacement for the rubbers under warranty.
    ...jesli angole maja za fee to czemu my nie???
    i tak powinno byc ( [b] )
    angole maja za free po nikon uk powaznie podchodzi do klienta i konkurencji a u nas.. wyzysk i ciemnogrod

    czasami tak sie zastanawiam czy to nie "zmowa walenia w ****" nikon pl + canon pl.. robia dokladnie to samo.

    edit. moze centrala traktuje pl, jak nikon moldova, czy belorussia , czyli zero jakichkolwiek standardow bo tamtejszy rynek nie jest wart wiekszej uwagi.
    Ostatnio edytowane przez szulif ; 07-09-2009 o 22:34
    | korpus, optyka i pstryka |

    Trahit sua quemque voluptas

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szulif Zobacz posta
    czasami tak sie zastanawiam czy to nie "zmowa walenia w ****" nikon pl + canon pl.. robia dokladnie to samo.
    Po prostu mentalność zarządów serwisów - maksimum zysków przy minimum kosztów.

  7. #7
    conik
    Gość

    Domyślnie

    na razie wyslalem zapytanie do nikon polska co oni na to pozniej bede meczyl skosnookich w tym temacie...cholera nie odpuszcze

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez conik Zobacz posta
    na razie wyslalem zapytanie do nikon polska co oni na to pozniej bede meczyl skosnookich w tym temacie...cholera nie odpuszcze
    Skośnoocy chyba niewiele pomogą. O ile się nie mylę to polski serwis podlega pod Holendrów.

  9. #9
    conik
    Gość

    Domyślnie

    moze i pod holendrow ale jak skosnooki prezes poczyta moze go szlag trafi i ktos z tym zrobi porzadek a do holendrow tez nieomieszkam pisma wyslac

  10. #10

    Domyślnie

    Zaraz, to u nas taka naprawa nie jest objęta gwarancją?

Strona 1 z 25 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •