Close

Strona 4 z 25 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 250
  1. #31

    Domyślnie

    Przesadzacie. Gumy na pewno wymieniają za darmo w ramach naprawy gwarancyjnej, jeśli muszą (np. dobrać się do środka aparatu). Jeżeli ktoś chce sobie zafundować nowe gumy, to jakiej odpowiedzi oczekujecie? "Tak proszę nam przysłać stare opony do Pańskiego samochodu, a wymienimy je na nowe. I polakierujemy gratis tę zadrapaną maskę jeśli Pan sobie życzy". Odpowiedź serwisu normalna, pytanie tylko czy zasadne będzie stwierdzenie rzeczoznawcy, z czyjej winy nastąpiło odklejenie gum i tyle. Sądzę, że jeśli nie znajdą jakiś dziwnych mechanicznych śladów na gumach, czy obudowie, świadczących na przykład o zaczepieniu o coś, lub próbie odklejenia, to bez problemu podkleją stare gumy, lub wymienią na nowe.
    Z tego co zrozumiałem, za wymianę ogumienia płaci się tylko wtedy, gdy właściwa naprawa jest płatna.

    PS. Chociaż, jeżeli serwis w Anglii nie wnika w przyczynę chęci wymiany gum, jeśli aparat jest na gwarancji - to byłoby ciekawe. No ale tam (prócz Polaków) mało kombinatorów chyba.
    Ostatnio edytowane przez mOSAd ; 12-09-2009 o 02:50

  2. #32

    Domyślnie

    z niecierpliwoscia czekam az Tobie sie poodklejaja wszystkie, pozyjemy zobaczymy

  3. #33
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2008
    Miasto
    woj.Łódzkie
    Posty
    197

    Domyślnie

    Mowa była też o odklejającej się gumie nad tabliczką FX... a tej gumy nawet się nie dotyka...
    w 700 jeszcze mi nie odłażą a w f100 spuchły te nieużywane - właśnie podrugiej stronie aparatu a pod ręką są ok.
    F, D, SB i conieco do nich

  4. #34

    Domyślnie

    Koledzy ja już wymieniałem gumy w D3 dwa razy i po sezonie wyśle kolejny raz, mam szczęście jestem w NPS ale fakt faktem denerwujące jest to ze sprzęt za taką kasę a jakoś wykonania d... obecnie tylko z 70-200 guma się trzyma reszta to już kawał szmaty z 24-70 dostanie lekko wilgoci np o 4-5 rano na polu i nie mogę kręcić ogniskową bo guma praktycznie schodzi jak z użyty kondon......... Serwis fakt faktem bym zmienił może ktoś jednak zapyta pana Sobolewskiego na jakimś spotkaniu o wyżej wymieniony problem odklejających się gum jaki i jakości serwisu w porównaniu do zagranicznych.

  5. #35

    Domyślnie

    Nie znalazłem innego wątku dotyczącego luźnych gumek w Nikorach i Nikonach. Czy ktoś z Was po upływie gwarancji próbował w Serwisie Nikona przykleić gumy w Body d300/700 oraz N24-70 i N17-55, a jeśli nie czy ktoś próbował sposobem a'la Adam Słodowy.
    Dzięki za podpowiedź!
    NIKON... i wszystko jasne
    Emocje zatrzymane w kadrze...

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoprimo Zobacz posta
    a jeśli nie czy ktoś próbował sposobem a'la Adam Słodowy.
    Dzięki za podpowiedź!
    Mi w d700 guma pod kciukiem zaczęła na rogu odchodzić to wstrzyknąłem pod nią kilka kropki kleju, docisnąłem i się trzyma.
    W d80-tce kiedyś wymieniałem całą gumę to kupiłem w Castoramie cieniutką taśmę dwustronną i trzyma bardzo dobrze.
    Starą gumę można podkleić o ile za bardzo się nie rozciągnęła i nie wyłazi poza obrys "rowka" dla niej przeznaczonego.

  7. #37

    Domyślnie

    Mnie to też interesi bo chyba się przejadę na Podstępu. Jak w D700 jeszcze dałoby radę podkleić pod kciukiem to już w 24-70 przeraża mnie zdejmowanie gumy z pierścienia ogniskowej i ładowanie tam kleju czy taśmy. Wolę, żeby zajeli się tym goście z Nikona - w przypadku skopania sprawy będę mógł zwalić winę na nieudolność serwisu .

  8. #38

    Domyślnie

    ciekawe co takiego Ci się tam przytrafiło, i kiedy..
    cytając opinie o serwisi bałem się tam zawieźć szkiełko do kalibracji, odważyłem się, na 2 dzień otrzymałem telefon ze gotowe, wszystko jest ok, błyskawiczna kalibracja i miła obsługa
    x-pro2 + xt-10 | 23 2.0 + 35 1.4 + 50 2.0 <3
    www.ma-foto.pl

  9. #39

    Domyślnie

    może się mylę, ale nie powinniśmy wieszać wszystkich psów na serwisie NP, bo nie wiemy jakie są zalecenia Centrali Nikona w przypadku obsługi gwarancyjnej. Często jest tak, że producent po macoszemu traktuje takie rynki jak nasz - objawia sie to jakością produktów i serwisu. Mam poważne wątpliwości, czy zadowolenia klienta na wyspach, w usa i u nas, ma dla Nikona takie samo znaczenie... a jeśli nie, to i budżety na obsługę klienta są znacząco inne.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 11-08-2010 o 11:25 Powód: orto.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #40
    Zbanowany
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    dolnośląskie
    Posty
    171

    Domyślnie

    W moim D700 przy przednim pokrętle guma już przy zakupie była źle podklejona, jeden rożek był niedoklejony.
    Dałem sobie spokój z odsyłaniem ale widzę, że takie buble wychodzą już od producenta
    Skoro producent tak lakonicznie do tego podchodzi więc niech egzekwuje takie wady po terminie gwarancyjnym.
    Ostatnio edytowane przez co4en ; 10-08-2010 o 14:07

Strona 4 z 25 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •