Close

Strona 2 z 25 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 250
  1. #11

    Domyślnie

    dla mnie to jest cyrk na sali - skoro angole są w stanie wymienić gumy na gwarancji - to czemu np ja przy naprawie co prawda NIEgwarancyjnej mam za te gumy płacić... skoro aparat jest na gwarancji i ponadto gumy nie wymagały wymiany...

  2. #12
    conik
    Gość

    Domyślnie

    ano widzisz pawle...codziennie sie czlowiek dowiaduje nowych ciekawych rzeczy
    NPS raz do roku tak, zwykly leszcz z ulicy nie

  3. #13

    Domyślnie

    Kolejne " naciągactwo " serwisu nikona w Polsce?! Pięknie! Wstyd, obciach i niekompetencja.... aż żal , ze to Nikon, że to w Polsce (

  4. #14

    Domyślnie

    O ile mnie wiadomo to Nikon organizuje prezentacje D300s w wielu miastach w Polsce. Czy tak trudno jest pójść na spotkanie i w czasie przeznaczonym na pytanie zgłaszać problemy z serwisem. Najprawdopodobniej będzie tam również prasa i może ktoś się tym zainteresuje.
    Jeżeli to będzie jedna osoba to nic to nie zmieni. Jak takich pytań będzie setki to ktoś to zauważy.
    Czy tak ciężko zadzwonić do centrali Nikon Polska (nie do serwisu) i zgłaszać te problemy.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  5. #15

    Domyślnie

    Jeśli chcemy kogoś zainteresować - zróbmy stronę www (tak jak zrobili to użytkownicy Apple w Polsce).
    Spozycjonujmy ją w Google. Jedyny problem to sprawa konsultacji z prawnikiem - aby nie podpaść pod paragraf, może jest ktoś na forum kto pomoże w tej sprawie.

    Bo marudzić na forum Nikona możemy i tak tylko mocno zainteresowani to zobaczą.
    Ostatnio edytowane przez tomasonline ; 08-09-2009 o 00:31
    ...

  6. #16
    conik
    Gość

    Domyślnie

    Jakis czas temu wspominalem na forum o jakiejs formie bojkotu krajowego serwisu..u nie spotkalo sie to z jakimkolwiek odzewem
    tomasonline...do 20 wrzesnia bede mial utrudniony dostep do forum i sieci (morze) ale po tym terminie chetnie sie rowniez wezme za taki projekt...niewazne przyniesie jakis rezultat czy nie...wk...mnie to i nie mam zamiaru siedziec z zalozonymi rekami...na razie poczekam jednak na stanowisko nikon polska w kwestii gum i ich wymiany w okresie gwarancji

  7. #17

    Domyślnie

    zaraz zaraz, noszę się z wysłaniem N24-70 i D700 na wymianę gum w ramach gwarancji, to mam się przygotować na to że będę bulił za to ,że sprzęt za 15 patola nawet nie po roku gubi gumy?

  8. #18
    conik
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem jak jest w przypadku 24-70 ale stanowisko polskiego serwisu w temacie odlazacych gum w korpusach jest takie jak napisalem
    ale....wywar....<sarkazm mode on> jestes jakos specjalnie zbulwersowany ze musisz placic w sprzecie za 15K PLN za takie *******y?...no co ty

    Dla mnie wniosek jest prosty....poniewaz w cywilizowanych krajach wymiana takich rzeczy jest za free nie tylko jak slysze (USA)
    w ramach gwarancji ale tez w ramach nazwijmy to w ramach dobrego wizerunku firmy to nikon w czasach kryzysu najzwyczajniej
    w swiecie powinien wyeliminowac problem nie wiem stosujac inna gume inna tasme czy co tam jeszcze...normalne wdrozenie racjonalizacji kosztow
    I teraz jesli sie nie postawimy to dalej beda dymac nas w zyc bez srodka poslizgowego.
    Sa trzy sprawy drogi nikonie:
    - wymiana gum: darmowa w ramach gwarancji oraz poza gwarancja niezaleznie od wieku aparatu (wszakze to wada produkcyjna jest)
    - zminana receptury/technologii dot gum w korpusach typu D700 i szklach typu 24-70 (nie wiem czy jeszcze w jakichs cos odlazi)
    - rozbudowa sieci serwisowej i pogonienie na drzewo obecnego serwisu
    Ostatnio edytowane przez conik ; 08-09-2009 o 08:48

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez conik Zobacz posta
    ...no co ty
    właśnie przemacałem 14-24 i też zaczyna "puchnąć" guma Pomijam ,że w D300 też mi zlazła guma, w d80 też mi odpadła. Liczę że w d700 14-24 i 24-70 wymienią mi w ramach gwarancji ,a w d300 w ramach gratisa NPS. Wątek jest o gumkach ,ale w moim 24-70 pierścień zoma natrafia na dziwne opory (czytałem na forum ,że też coś tam w środku się odkleja). Dobrze będzie jak to naprawią w ramach gwarancji i nie będę musiał bulić. Ale na to wychodzi że po roku powinienem wysłać sprzęt do naprawy, sprzedać go i kupić nówkę żeby znowu mieć gwarancję. MZ jak nikon chcę się firmować swoją solidnością produkowanego sprzętu powinien dać jak Sigma 3lata gwarancji +możliwość wykupienia dodatkowych 2lat. Zobaczymy jak sprawnie w ramach NPSu to naprawią. Narazie czekałem kilka dni na odpowiedź mailowa na zapytanie. Fakt dostałem maila od mojego "opiekuna" w NPS że był na urlopie i dlatego, rozumiem, nie gniewam się, ale zobaczymy jak sprawnie poradzą sobie z wymiana ogumienia i naprawa 24-70. Pozdr.

  10. #20
    conik
    Gość

    Domyślnie

    Ja sie na NPS nie lapie jestem za malo profesjonalny i za malo PLNow wladowalem w sprzet z ktorego cos odlazi

Strona 2 z 25 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •