Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie ostrość jpg w Olympusie Camedia 8080WZ

    Mam takie pytanie (głównie do posiadaczy olympusa Camedi 8080 WZ, lub kogoś, kto zna odpowiedz :


    Jakie jest neutralne (w ogóle bez ingerencji softu aparatu) ustawienie ostrości dla plików jpg? : neutralne (czyli 0 na podziałce), czy skrajnie ujemne (-5 na podziałce) ??


    Logicznym by było, że 0 i na takim poziomie zawsze robiłem też, ale pytam dla pewności

  2. #2

    Domyślnie

    Zawsze skrajnie ujemne... (aparaty nie rozmywają softowo zdjęć).

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedż


    PS. Ale to w takim razie bardzo myląco to wszystko oznaczyli, bo robiąc zdjęcie na sharpness -5, w exifie mam: soft sharpness, a jak robię na 0 to mam: normall... skoro nie zmiękczają, to -5 powinni oznaczyć jako normal, albo w ogóle dać skalę np. od 0 do 10 !
    Ostatnio edytowane przez Mzumi ; 07-10-2006 o 23:06

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aries.mehehe Zobacz posta
    Zawsze skrajnie ujemne... (aparaty nie rozmywają softowo zdjęć).
    to bzdura... jak ustawisz na minus to soft aparatu podczas konwersji rozmyje

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fridrih Zobacz posta
    to bzdura... jak ustawisz na minus to soft aparatu podczas konwersji rozmyje
    Tłumaczenie osób z mydlanymi obiektywami... Kiedyś mnie jakiś użytkownik Nikona D50 przekonywał, że -2 to rozmycie. Okazuje się, że to nieco ostrzej niż opcja "none" (z resztą, wystarczy otworzyć RAWa w sofcie Nikona i widać zmiany). Poza tym "soft sharpness" to przecież "lekkie podostrzanie" a "normal" to normalne... No chyba, że owy Olympus jest jakiś wyjątkowy...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •