Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie Zakup aparatu na firmę ?

    Czy ktoś się może orientuje do jakiej kwoty można kupować przedmioty, które da się wrzucić w koszty działalności firmy. NIe ma problemu z duperelami typu pamięcie, karty graficzne itd. Ale jaka jest górna wartość? Czy ktoś z was ma firmę i się orientuje ? Będę wdzięczny za odpowiedź
    pozdrawia nox
    pstrykam D80

  2. #2

    Domyślnie

    Nie kwota , tylko profil dzialalnosci decyduja o tym czy mozna.
    Inna sprawa , ze kwota sprawia , ze do 3500 netto wrzucasz jednorazowo w koszta a powyzej to juz jest srodek trwaly.
    Nie jestem pewien czy kwoty sa aktualne ale cos w tym stylu.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pdzran Zobacz posta
    Nie kwota , tylko profil dzialalnosci decyduja o tym czy mozna.
    Inna sprawa , ze kwota sprawia , ze do 3500 netto wrzucasz jednorazowo w koszta a powyzej to juz jest srodek trwaly.
    Nie jestem pewien czy kwoty sa aktualne ale cos w tym stylu.
    pdzran Dokładnie o to mi chodzi co mówisz. Czy ktoś może potwierdzić tą kwotę i czy to netto czy brutto?
    Z tego by wynikałe że da się kupić body D80 uciekając z VATem !
    A profil działalności jest jak najbardziej OK
    pozdrawia nox
    pstrykam D80

  4. #4
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    nox jeśli nie masz kłopotu z pamięciami, czy kartami grafiki, to .. żebyś się kiedyś nie rozczarował

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pebees Zobacz posta
    nox jeśli nie masz kłopotu z pamięciami, czy kartami grafiki, to .. żebyś się kiedyś nie rozczarował
    Wiem, wiem. koszt np zakupionego w ten sposób PC wzrasta wraz z dokupowaniem do niego akcesoriów... Wszystko można, byleby z głową !
    pozdrawia nox
    pstrykam D80

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nox Zobacz posta
    pdzran Dokładnie o to mi chodzi co mówisz. Czy ktoś może potwierdzić tą kwotę i czy to netto czy brutto?
    Z tego by wynikałe że da się kupić body D80 uciekając z VATem !
    A profil działalności jest jak najbardziej OK
    Jesli profil dzialanosci ok , to mozesz kupic tak czy inaczej.
    VAT mozna wycofac ale ponizej 3500 netto wrzucasz jednorazowo w koszta a powyzej amortyzujesz w ratach np. 12 rat.
    Musialbym zapytac dokladnie u siebie w biurze rachunkowym , tak mi kiedys tlumaczyly sympatyczne Panie

  7. #7

    Domyślnie

    wiec tak, możesz kupieć na firmę, ale pamiętaj, że to na Ciebie spada udowodnienie, że potrzebujesz aparat aby osiągnąc przychód. Do 3500 zł netto możesz (nie musisz) wrzucić w koszty jednorazowo. Powyżej tej kwoty należy środek trwały amortyzowac zgodnie z okresem podanym w ustawie o PIT lub CIT.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pdzran Zobacz posta
    VAT mozna wycofac ale ponizej 3500 netto wrzucasz jednorazowo w koszta a powyzej amortyzujesz w ratach np. 12 rat.
    Nie pamietam dokladnie, ale jesli aparat podlega pod kategorie optyka, to okres amortyzacji wynosi 5 lat (60 miesiecy). Przepraszam, jesli sie myle
    Pozdrawiam, Lolas

  9. #9

    Domyślnie

    Aparat cyfrowy mozna amortyzowac w tzw "amortyzacji przyspieszonej" tak jak sprzet komputerowy.
    Dlatego dobrze jest podać na fakturze, lub w opisie do niej - własnie sformułowanie "aparat cyfrowy"
    Cena 3500 netto plus VAT ( jednorazowy koszt) lub DOWOLNIE wieksza nawet za D2Xs wtedy
    pierwszy odpis np 30% reszta na 12-18 mies. Oczywiscie kwoty netto, bo VAT cały w pierwszym zapisie.
    Istotne uwagi - sprzet wchodzi w amortyzaje w chwili wprowadzenie na stan, wiec albo od nastepnego
    miesiaca po zakupie , albo mądre Biuro Rachunkowe które wprowadzi zakup natychmiast do ewidencji.
    I sugeruje móc udowodnic potrzebę posiadania do usyskiwania przychodu - mozna starac sie dowolnie,
    ale spokojny sen da ci choć jedna faktura nawet na 200 zł za coś, co zrobiłes tym sprzętem. W innym
    wypadku - to kwestia nieunormowanej i własnej interpretacji US - a to bywa róznie w róznych miejscach.
    Ostatnio edytowane przez krzysztof jot ; 08-10-2006 o 15:35

  10. #10

    Domyślnie

    najwazniejsze to udowodnic , ze sie korzysta.
    mozna samemu zrobic strone internetowa swojej firmy i do niej fotki nikosiem ...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •