Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2009
    Miasto
    Łódź/Warszawa
    Posty
    197

    Domyślnie D40 - na 35mm jest FF, a na 18-200 BF - co jest winne?

    Mam sobie puszkę D40. Do tej pory używałem kitowego obiektywu 18-55 i nic złego się z nim nie działo - żadnych FF/BF ... w sumie przy tak ciemnym szkle ciężko to zauważyć. Do rzeczy - kupiłem N35/1.8 jako obiektyw podstawowy (zakręcony 90% czasu) 18-55 poszedł w odstawkę. Niestety nowe 35 miała wyraźny FF - przy tak małych głębiach ostrości to już miało znaczenie ... więc zabrałam się za czytanie i strojenie puszki kluczem imbusowym numer dwa. Operacja zakończona sukcesem - udało mi się dostroić body do tej 35-tki.
    Kolejnym zakupem był N18-200. Niestety na tak dostrojonym body pod N35 ten obiektyw ma wyraźny BF. Kiedy powróciłem do poprzednich ustawień puszki (wcześniej zaznaczyłem na imbusach ich pierwotne "położenie") to oczywiście N35 zaczęła znow ostrzyć przed obiektem, ale za to 18-200 wydaje się działać na takich ustawieniach bardzo dobrze. Powiedzcie mi proszę ... co jest tutaj winne? Jak się kalibruje to wszystko w serwisie? Wyglada na to że winny jest obiektyw N35, ale czy to tylko puszkę stroi się do szkła, czy można tez odwrotnie (szkło do puszki)?

    D40 i N18-200 są już po gwarancji, natomiast N35 jest nowa. Czy jesli oddam body+N35 na Postępu to zrobią mi to w ramach gwarancji? Oni kalibrują tylko puszkę czy także grzebią w obiektywie? Jesli kalibruja jedynie body, to obawiam się ze poprostu zrobią mi BF na 18-200 - tak jak ja to sobie moge sam zrobić.

    Prosze o pomoc, bo już nie wiem co robić. Moge zestroić body jedynie do jednego szkła .. a chciało by się uzywać obu :/

  2. #2

    Domyślnie

    Nie wiem jak Nikon ale np Tamron kalibruje szklo do puszki.....w twoim przypadku to na 99% problem szkla.....35mm do kalibracji....ale ja bym biegl do sklepu skad brales i prosil o inne szklo........

  3. #3

    Domyślnie

    Kalibracja tylko obiektywu. nikt w body się nei grzebie. Wyjątek stanowi fakt gdy body z każdym obiektywem ostrzy źle.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2009
    Miasto
    Łódź/Warszawa
    Posty
    197

    Domyślnie

    Szkła już wymienić raczej nie da rady, bo od zakupu juz troche fotek upłyneło. Czyli musze dostroić sobie puszkę do 18-200, a 35 na Postepu? Czy oddawać trzeba razem z puszką czy wystarczy im sam obiektyw? Jeśli wystarczy im samobiektyw to tragedii nie będzie .. jeśli trzeba zostawić body, to już będzie kłopot.

    Rozumiem że taka kalibracja obiektywu na gwarancji jest darmowa?

  5. #5

    Domyślnie

    Tak na gwarancji darmowa. Oddać musisz razem z aparatem.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2009
    Miasto
    Łódź/Warszawa
    Posty
    197

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kundzior Zobacz posta
    Tak na gwarancji darmowa. Oddać musisz razem z aparatem.
    Własnei dzwoniłem do serwisu - swoją droga to prawie jak "6" w totka. Jesli moja puszka z innymi obiektywani dobrze ostrzy, to wystarczy że oddam jedynie obiektyw. Podobno kalibracja bedzie trwała ok tygodnia.

  7. #7

    Domyślnie

    pewnie do referencyjnego Ci skalibrują, ale to jeszcze lepiej jak bez puszki. Ja zazwyczaj jak wysyłam kalibracje do serwisów to z body danym.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2009
    Miasto
    Łódź/Warszawa
    Posty
    197

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kundzior Zobacz posta
    pewnie do referencyjnego Ci skalibrują, ale to jeszcze lepiej jak bez puszki. Ja zazwyczaj jak wysyłam kalibracje do serwisów to z body danym.
    To w sumei dobrze że skalibrują do referencyjnego ... ja potem skalibruję sobie puszkę do tego obiektywu. W kazdym razie mysle, że będzie dobrze ... zdam relację jak już będzie po sprawie ...

  9. #9

    Domyślnie

    Ja też miałem FF, choć czasem było w punkt... Teraz po kalibracji pozostało mi tylko ostrzenie ręczne bo nawet na f4,5 obiekt jest rozmazany. I szkła nie miałem sporo czasu. Więcej niż 21 dni roboczych. Po wyjeździe odsyłam ponownie...
    Dodam iż szkło pjechało z body...
    D5100//// 18-105VR

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2009
    Miasto
    Łódź/Warszawa
    Posty
    197

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blackside Zobacz posta
    Ja też miałem FF, choć czasem było w punkt... Teraz po kalibracji pozostało mi tylko ostrzenie ręczne bo nawet na f4,5 obiekt jest rozmazany. I szkła nie miałem sporo czasu. Więcej niż 21 dni roboczych. Po wyjeździe odsyłam ponownie...
    Dodam iż szkło pjechało z body...
    Ja codziennie idąc do pracy praktycznie przechodze obok ich serwisu ... będe ich nękał

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •