Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez McEarl Zobacz posta
    Skoro bawienie suwakami w warunkach polowych jest tak meczace, to moze po prostu PRE
    i szara karta - to ani nie meczy , ani nie zabiera duzo czasu a efekt jest nieporownywalny.

    Na warunki polowe polecam np. ten model: http://www.lastolite.com/ezybalance.php.
    Zlozony (wersja 12"x12") miesci sie w pokrowcu o wymiarach 10cmx10cm.



    pozdr
    McE
    Również polecam , szczególnie w trudnych warunkach oświetleniowych jest bardzo pomocny.

  2. #32

    Domyślnie

    jest tylko jeden rozmiar lastolite ? interesuje mnie szara karta która zmieści się do torby fotograficznej ...
    Fx

  3. #33

    Domyślnie

    Miałem na mysli zdjęcie w warunkach domowo - studyjnych gdzie spotykam zastane światło i mam czas na takie zabiegi.
    Nikon D300 Nikkor 18-105, 50/f1,8, SB-700

  4. #34
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jendrek.gd Zobacz posta
    Miałem na mysli zdjęcie w warunkach domowo - studyjnych gdzie spotykam zastane światło i mam czas na takie zabiegi.
    5x szybszym sposobem od wczytania zdjęcia do kompa, obrobienie go, wczytanie do aparatu (watpię, czy z powodzeniem, może z NX tak, z PS - nie) jest wciśnięcie na 2 s guzika WB i pstryknięcie białej/szarej kartki.
    Nie wiem po co utrudniać sobie rzeczy proste. Po to by robić to inaczej niż wszyscy?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #35

    Domyślnie

    Czy można podnieść na stałe powiedzmy o 100 stopni K autoWB w D300?Lub w jakiś inny sposób ocieplić zdjęcia bo mam wrażenie że są trochę za zimne.
    D300

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dany172 Zobacz posta
    Czy można podnieść na stałe powiedzmy o 100 stopni K autoWB w D300?Lub w jakiś inny sposób ocieplić zdjęcia bo mam wrażenie że są trochę za zimne.
    A widziałeś je na papierze, wydrukowane w labie?
    Krzysztof Paszkiewicz

  7. #37

    Domyślnie

    Panowie czy ta szarą kartę firmy lastolite 30x30 bo taką znalazłem najmniejszą da się złożyc tak aby zmieściła się do torby lub plecaka ?

    Znalazłem składa się 10x10 więc się zmieści ... Chcę jej używac do ustawiania WB czy jest jakaś alternatywa czy nie kombinowac ?
    Ostatnio edytowane przez Lesiu83 ; 27-11-2009 o 20:25
    Fx

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zen Zobacz posta
    Również polecam , szczególnie w trudnych warunkach oświetleniowych jest bardzo pomocny.
    Wszystko w porządku ale to jest do wykorzystania tylko gdy masz dostęp do fotografowanej sceny i trochę czasu.
    Pozdrawiam-Rajmund
    Dwie puszki, dwie lampy i trochę szkła
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez plusfoto Zobacz posta
    Wszystko w porządku ale to jest do wykorzystania tylko gdy masz dostęp do fotografowanej sceny i trochę czasu.
    Nie zawsze musi być dostęp do fotografowanej sceny. Czesto wystarczy że dokonasz pomiaru (PRE) korzystając ze światła odbitego. Przecież body mierzy światło odbite. Musisz tylko uważać aby światło na szarą kartę padało pod takim samym kątem jak na fotografowany obiekt. Drugim sposobem (zapewne o nim piszesz) jest umieszczenie karty przy obiekcie i wykonaniu kadru, jednego z umieszczoną szarą kartą i drugiego bez niej. Ta pierwsza posłuży do ustalenia poprawnego WB w programie graficznym (kroplomierzem do tonów średnich) w postprocesie.

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ekonet Zobacz posta
    A widziałeś je na papierze, wydrukowane w labie?
    Widziałem i było OK.Prosiłem o odbitki bez korekcji (15x21cm) wyglądały o wiele lepiej niż na monitorze.To wina odwzorowania kolorów na moim ekranie?Myślałem że laboludek jakoś je ocieplił.Tylko wtedy było lato teraz jesień.D300 mam pół roku,teraz przy tym jesiennym świetle mam wrażenie przy obróbce że kolory są za chłodne.I regularnie daję te więcej te 100-200 stopni K w ACR.Przykładowy sampel.Zmniejszony w IrfanWiew NEF bez obróbki.
    Jeszcze staram się jakoś walczyć z tym lekko fioletowym zafarbem na skórze przy rumieńcach i ustach.

    Ostatnio edytowane przez dany172 ; 27-11-2009 o 22:55
    D300

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •