Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40
  1. #1

    Domyślnie D300 i auto balans bieli

    Uszanowanie,

    zazwyczaj ustawiam balans bieli na auto kdyz nie lubie zbyt duzo majstrowac przy ustawieniach (zazwyczaj potem zapominam przed nastepnym wyciagnieciem aparatu i wtopa ). Tym nienmniej znajomy zwrocil mi uwage, ze niektore moje zdjecia sa naja niebieski zafarb, jako ze D300 ma taka tendencje na ustawieniu auto.

    http://marcinsot.zenfolio.com/ - pare przykladow

    Sam zas ustawia balans bieli na "cloudy"

    A jakie jest Wasze zdanie, wzglednie jakie co nyslicie o auto balansie w D300?

    Pozdrawiam i za ewentualne rady z gory dziekuje

    Marcin

  2. #2

    Domyślnie

    Ja jadę też często na auto, tyle że zdjęcia zawsze robię w rawach i jak coś jest nie tak z WB koryguję później w obróbce. W moim egzemplarzu auto wb działa bardzo dobrze.....nie mam zastrzeżeń. Chociaż, nie zawsze go używam. W trudniejszych warunkach i przy wyższych iso zwykle ustawiam balans bieli na białą kartkę (np. na ślubie w kościele, na plenerze z Parą Młodą)
    A
    FX...

  3. #3

    Domyślnie

    Tylko RAW a wówczas WB mnie nie interesuje.
    Uważam, że ani D300 ani teraz D700 nie poradzą sobie tak dobrze jak ja siedząc przed monitorem i majstrując suwaczkami
    Może jestem zbyt wymagający.... ?
    ____________________
    Nikoniki i nikkoriki... D4s, D750, D3200, rybka 16, 14-24, 70-200, 24 f/1.4, 35 f/1.4, 50f/1.4, 85 f/1.4 i na deser fuji X100
    www.stefanolszak.pl

  4. #4
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Robisz w NEFach? jezeli tak to co za problem przejechac suwakiem jezeli cos jest zle? U mnie zdjecia wygladaja ok, ale siedze teraz przy czerstwym monitorze...

    PS. popraw nazwe w kitajskiej galerii z Youngshuo na Yangshuo

  5. #5

    Domyślnie

    ok dzieki juz poprawiam .-). Zazwyczaj moja ulobiona forma edycji fotek to "delate". Bawienie suwakami w warunkach polowych bywa meczace...
    Tym niemniej za rady dziekuje

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin sot Zobacz posta
    kdyz
    ?
    Cytat Zamieszczone przez marcin sot Zobacz posta
    nienmniej
    ?
    Cytat Zamieszczone przez marcin sot Zobacz posta
    sa naja
    ?
    Cytat Zamieszczone przez marcin sot Zobacz posta
    co nyslicie
    ?
    Cytat Zamieszczone przez marcin sot Zobacz posta
    ulobiona
    ?
    Cytat Zamieszczone przez marcin sot Zobacz posta
    "delate"
    ?
    --------------
    Szanuj nas trochę, nowy Kolego...
    Krzysztof Paszkiewicz

  7. #7

    Domyślnie

    Nie kazdy mieszka w Kraju i ma kontakt z jezykiem, Kolego....

  8. #8
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Ale mieszkasz w Pekinie, a zrobiles blad w chinskiej nazwie - nie powiesz chyba, ze nie masz kontaktu z kitajskim I ekonet tylko tak sugeruje na przyszlosc (to nie jest atak na Twoja osobe), zeby zwracac wieksza uwage na to co sie pisze bedzie lepiej i dla nas i dla piszacego

    A wracajac do tematu - w warunkach polowych ciezko sie kreci suwakami, ale to nie problem pokrecic nimi w domu/hotelu. Czasem lepiej wrzucic chwile pozniej foty dobrze obrobione, niz wrzucac dwa razy

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siedemczwartych Zobacz posta
    Tylko RAW a wówczas WB mnie nie interesuje.
    No tak nie do końca. Ostatnio był wątek, który mówił, że poprawny/zły WB ma wpływ na ekspozycje. To taka mała uwaga
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    No tak nie do końca. Ostatnio był wątek, który mówił, że poprawny/zły WB ma wpływ na ekspozycje. To taka mała uwaga
    no tak, ale zakładam, że aparat na auto w przybliżeniu dobrze dobierze balans bieli
    A potem sobie ewentualnie koryguję.

    A co do ekspozycji, to nie ufając automatom pracuje w trybie M
    ____________________
    Nikoniki i nikkoriki... D4s, D750, D3200, rybka 16, 14-24, 70-200, 24 f/1.4, 35 f/1.4, 50f/1.4, 85 f/1.4 i na deser fuji X100
    www.stefanolszak.pl

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •