Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siedemczwartych Zobacz posta
    no tak, ale zakładam, że aparat na auto w przybliżeniu dobrze dobierze balans bieli
    Wiesz, mam D700 to w takie bajki... tak, masz rację
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  2. #12
    Gaduła Awatar NBA
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Jarocin, Wielkopolska
    Posty
    3 760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Sot Zobacz posta
    Nie kazdy mieszka w Kraju i ma kontakt z jezykiem, Kolego....
    Przepraszam za OT, ale po prostu nie mogę z taką argumentacją - Polonusi z ŁUESA też zapominali polskiego, zaraz po przekroczeniu trapu...

    P.S.

    Co do WB - u mnie jest OK, a jak nie daje rady (rzadkość) to RAW...

  3. #13

    Domyślnie

    U mnie D300 zawsze na auto balans bieli, ale robię w rawach i tak naprawdę to wszystkie zdjęcia są mniej lub więcej poprawiane...

  4. #14

    Domyślnie

    Jakoś niebieskiego zafarbu na tych zdjęciach nie widzę - wręcz przeciwnie - w większości przypadków są ocieplone.
    W D300 można korygować balans bieli na kilka sposobów, łącznie ze stałą korektą kolorów dla gotowych ustawień, gdzie dość często zdarza się, że użytkownicy tego aparatu nie zauważają, iż mają tam pomajstrowane, np. przesunięcie koloru na bardziej purpurowy, narzekając później na czerwone twarze - sam się na tym złapałem. W typowych warunkach wystarcza WB auto, plus ew. korekta w przedziale A6-b6. Najgorzej jest ocenić poprawność WB na wyświetlaczu, jeśli zachce się fotografowania w przestrzeni barwowej aRGB - tutaj po prosu potrzeba sporego doświadczenia, czego i mnie brakuje. A już prawdziwa gehenna zaczyna się, kiedy - na ten przykład - odbije się światło lamy błyskowej od mahoniowego sufitu. Dlatego tyle mamy zdjęć ślubnych w konwersji czarno-białej
    Pozdrawiam.
    D700, N24-70/2.8, N50/1.4 D, N70-200 VRII, Sigma 85/1.4, SB-800, SB-900, Manfrotto, Lastolite, Cokin

  5. #15

    Domyślnie

    dzieki .-)

  6. #16

    Domyślnie

    ja jade na jpg i na AWB i jakoś i D50 i D300 nie narzekam

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Sot Zobacz posta
    ... Bawienie suwakami w warunkach polowych bywa meczace...

    Skoro bawienie suwakami w warunkach polowych jest tak meczace, to moze po prostu PRE
    i szara karta - to ani nie meczy , ani nie zabiera duzo czasu a efekt jest nieporownywalny.

    Na warunki polowe polecam np. ten model: http://www.lastolite.com/ezybalance.php.
    Zlozony (wersja 12"x12") miesci sie w pokrowcu o wymiarach 10cmx10cm.



    pozdr
    McE

  8. #18

    Domyślnie

    Kartki nie zawsze i wszędzie można użyć. Załóżmy oczywiście hipotetycznie że scena ktorą fotografujesz jest oddalona od ciebie 50-100m a ty do niej nie masz dostępu. Pozostaną ci suwaczki. Co zrobisz w pomieszczeniu w ktorym gdzie się nie odwrocisz będziesz miał inne światło?. Notabene mam tak w swoim kościele.
    Pozdrawiam-Rajmund
    Dwie puszki, dwie lampy i trochę szkła
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  9. #19

    Domyślnie

    Ja używam auto w słoneczne dni, natomiast w pochmurne w nocy z lampą itp. używam ustawień pre definiowanych lub wzorca który ostatnio nabyłem. Co do ustawiania WB na kartkę to straszna głupota bo żadna kartka nie jest idealnie biała, kartki mają niebieski lub żółty odcień. Dlatego polecam tarczę wzorcową do ustawiania WB u mnie się sprawdza.
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  10. #20

    Domyślnie

    Nie używam WB ustawionego na auto. Jeżeli robię zdjęcia ciemniejszych zdjęć lub gdy nie ma duzo światła słonecznego, to jest OK. Ale gdy słońce stoi w zenicie to wszystkie prawie zdjęcia są przepalone. Dlatego wybieram tryb ręczny. Zresztą, muszą to być specyficzne warunki, żeby trzeba było non stop korygować WB. Chyba, że mamy duży wiatr i wiele poszarpanych chmur, a do tego przez cały czas musimy robić zdjęcia.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •