Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie Szpula negatywu... jak tego uzywac?

    Powoli kompletuje ciemnie fotograficzna i ksiazki o niej (coby troszke poczytac). Przy okazji natrafilem na allegro na szpule negatywow - cena niczego sobie, ale jak do cholery sie tego uzywa?

    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=44527943

  2. #2

    Domyślnie

    No po prostu ucina sie kawalek, laduje do kasetki, kasetke do aparatu i robisz zdjecia.
    Pozdrawiam Karol

  3. #3
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gamling
    No po prostu ucina sie kawalek, laduje do kasetki, kasetke do aparatu i robisz zdjecia.
    Tak podejrzewalem . Gdzie mozna kupic taka kasetke, bo domyslam sie, ze tych zwyklych uzyc nie moge? Pozatym to ucinanie + ladowanie ma sie oczywiscie odbywac w calkowitych ciemnosciach?

  4. #4

    Domyślnie

    Kasetek nigdzie nie kupisz, poszukaj wsrod znajomych kto mial ciemnie, albo fotografowal w latach 80-tych XXw. NRDowskie filmy byly pakowane w plastikowe kasetki, ktore byly zakrecane a nie zaciskane jak wspolczesne. Poza tym polskie Fotopan HL byl w metalowych rozbieralnych. Na Allegro czasem bywaja nawijaczki do filmow. Aha, w standardowa kasete 135 miesci sie 1.5m filmu.

  5. #5
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL
    Na Allegro czasem bywaja nawijaczki do filmow.
    A coz to takiego? Widzialem na allegro kasetki metalowe i chyba taka sobie sprawie.

  6. #6

    Domyślnie

    Podejrzewam, że nic się nie zmieniło. Kiedy kupowałem fotopana to było tam bodajże 10 filmów, które nawijało się na szpulki do kasetek w ciemni przy odpowiednim świetle. Oddzielenie jednego filmu od drugiego następowało w przewężeniu. Kalkulowało się kupno takiej wersji ze względu na cenę. Mam jeszcze gdzieś w zakamarkach kilkanaście sztuk pustych kaset.
    Pozdrawiam Arek
    7D|G12|Nikkormat FT3|N70-210/4|N50/2|N28/3,5|C100/2,8|Metz 58AF2|C17-40/4L||C70-200/4L|+reszta

  7. #7

    Domyślnie

    W dawnych czasach można było kupić w puszce fotopan FF i HL . Było to 10 filmów w puszcze - ale w przeciwieństwie do tej puszki z allegro miały wycięte końcówki. Szpulki jakie posiadałem wówczas nie posiadały mechanizmu "zatrzaskowego" tylko film musiał mieć dziurkę na zwęzonym końcu, który wchodził na zaczep szpulki. Oczywiście ładowanie w całowitej ciemności a za nawijarkę słuzył mi aparat z ręcznym przewijaniem filmu. Obecne kasety nie da się niestety wykorzystać, ale jak chcesz to poszukam w piwnicy u mojej mamy - moze uchowało się parę sztuk, ale to potrwa kilka dni. Przed zakupem musisz zdobyc kasetki i sprawdzić czy dasz sobie rade w całkowitej ciemności przyciąć film, wyprofilować koncówkę, wyciąć otworek, włożyć do kasety, odmierzyć, nawinąć i nienaświetlić. Powodzenia.
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Osobiście nie testowałem, ale podobono jakieś filmy Foma są w kasetach rozbieralnych z kodem DX.

  9. #9

    Domyślnie

    Na czarno-biale.pl widziałem naklejki z kodem DX, więc można chyba sobie ustawić dowolną czulość i długość filmu, ale nie próbowałem więc głowy nie dam.
    F75 + kit 28-100mm G, narazie...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kynio
    Na czarno-biale.pl widziałem naklejki z kodem DX, więc można chyba sobie ustawić dowolną czulość i długość filmu, ale nie próbowałem więc głowy nie dam.
    To chyba nie jest problem, bo przeciez mozna recznie ustwiac czulosc.

    Pozdrawiam Serdecznie

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •