Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    harryzimm
    Gość

    Domyślnie Przegrzanie lampy?

    Witam właśnie sobie próbuję lampę cy200k zrobiłem parę zdjęć i zaczęła sama błyskać raz za razem. Wyłączyłem więc i włączyłem znowu...to samo. Czy to efekt, że może za dużo błysków dostała? Może to objaw że sie przegrzała? Fotocela w ogóle nie reagowała na błyski. Po kilkunastu minutach jakby zaczęło być lepiej z tym, że widzę dziwne zachowanie fotoceli, a może normalne, bo sie na tym nie znam za bardzo. Mianowicie jak wodzę palcem czy czymkolwiek w koło, nad itd..zataczam koła nad fotocelą to generuje wtedy błysk. Nie wiem czy to może efekt tego, że zasłaniam ją a potem jak dostaje światła z sufitu zwykłej lampy to błyska...Miał ktoś takie przypadki może? Pozdrawiam HZ

  2. #2

    Domyślnie

    Z fotocelami tak to bywa jak się jest w jasno oświetlonych pomieszczeniach lub na dworze, przynajmniej z tymi które ja użytkowałem/użytkuje.
    Jak jest za jasno to mi czasami wogóle nie reaguje.
    Spróbuj osłonić czymś czujnik fotoceli od bezpośredniego światła, u mnie to sporo daje.

    A jak chcesz całkiem wyeliminować przypadkowe błyski to tylko kabel lub radio.
    Pozdrawiam.

  3. #3

    Domyślnie

    Jesli masz mocne oswietlenie sufitowe, to jest mozliwe ze zaslaniajac i odslaniajac fotocele wyzolisz w ten sposob blysk. Jednak nie tlumaczy to blyskow "raz za razem". Na wszelki wypadek sprawdz, czy lampa zachowuje sie tak samo (wyzwala niepotrzebne blyski) po zgaszeniu gornego swiatla.
    Pozdrawiam, Lolas

  4. #4

    Domyślnie

    a na suficie nie masz przypadkiem jarzeniowki?
    a co Ty taki ciekawski?

  5. #5
    harryzimm
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mad_mark Zobacz posta
    a na suficie nie masz przypadkiem jarzeniowki?
    no właśnie nei mam, ale wczoraj robiłem testy i niby wszystko było ok. Zapaliłem górne światło i przysłaniałem fotocele i nei działo się nic...

  6. #6

    Domyślnie

    hmmm, jakby to powiedziec: problem cleared while testing
    a co Ty taki ciekawski?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •