Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Biała Podlaska / NJ
    Posty
    6

    Question D90 czy 50D ? +szkla

    Witam!
    Wiem ze temat byl poruszany wiele razy na roznych forach lecz nigdzie nie znalazlem tematu z konkretnymi szklami ktore beda w zestawie z tymi aparatami. Mianowicie mam do wyboru kit 50D+Canon EF 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM i D90+Nikon 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR AF-S DX.

    Bedzie to moja pierwsza lustrzanka lecz mialem juz kiedys z nimi stycznosc, oczywiscie mam zamiar sie rozwijac i z czasem kupowac kolenje szkla. Fotografowac bede w makro, krajobraz, zwierzeta no i tez zwykle codzienne sytuacje, spotkania rodzinne, nie wykluczam tez sportu (bmx-street dirt). A i nie planuje nagrywac filmow

  2. #2

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Biała Podlaska / NJ
    Posty
    6

    Domyślnie

    czytalem to ale tam nie ma tematu o szklach ktore mnie interesuja.

  4. #4
    Rozmowny Awatar Articool
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Tomaszów Mazowiecki/Radomsko
    Posty
    681

    Domyślnie

    Przede wszystkim musisz się zdecydować, na któryś z tych systemów. Jednym pasuje C innym N, ale decyzja ta jest kluczowa. Wybierz najpierw body, najlepiej po dotykaj jeden i drugi. Na pewno po głębszej analizie jedno z nim będzie Ci bardziej odpowiadać. Jak już się zdecydujesz na body, to szkło samo się wybierze ;] Mi osobiście bardziej pasuje system N, ale to nie znaczy, że jest lepszy.

    Wymieniłeś, że będziesz fotografował krajobrazy, zwierzęta, coś w makro oraz rodzinnie. Moja przygoda z fotografią jest krótka, ale powiem Ci że nie da się tego załatwić jednym szkłem, a kit jak to kit, na pewno na początek wystarczy, a jak nabierzesz umiejętności, zobaczysz co Ci brakuje, dozbierasz i kupisz. Fotografia to worek bez dna... ;] Powodzenia.

  5. #5

    Domyślnie

    Jak dla mnie to jak na 1 szkło to 28 mm może Ci być trochę za wąsko

  6. #6

    Domyślnie

    patrzac tylko na te szkla to nikon, zdecydowanie lepszy zakres

    pytanie co dalej i kiedy, itp.
    _______

  7. #7

    Domyślnie

    Articool napisał "Fotografia to worek bez dna..." no chyba teraz w canonie jednak trzeba mniej wrzucić kasy, żeby ten worek wypełnić, i na dodatek ma on mniej dziur...
    dla mnie d90 jakoś nie istnieje, albo dozbieram do D300, albo C.
    wybieram inne systemy

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Biała Podlaska / NJ
    Posty
    6

    Domyślnie

    50D bedzie drozszy o jakies 100$
    http://www.42photo.com/pd-productid-...s_usm_lens.htm
    a tutaj D90
    http://www.42photo.com/pd-productid-...mm_vr_lens.htm

    czy orientuje sie ktos jak jest z gwarancja ? czy nikon lub canon maja gwarancje miedzynarodowe ?

  9. #9

    Domyślnie

    D90.
    A worek z dziurami będzie zawsze, niezależnie od systemu.
    Tutaj jest... podpis

  10. #10

    Domyślnie

    50D jest juz ulepszony w stosunku do wczesniejszych z tej seri ale ja polecal bym jednak D90
    Zadajesz takie pytanie na forum Nikona

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •