Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: płochacz halny

  1. #1

    Domyślnie płochacz halny

    Witam
    Dawno mnie tu nie było Wrzucam parę zdjęć:

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    gatunku 5 niestety nie jestem pewien do czego się przyznaję bez bicia może ktoś inny wie co to za pierzasty?
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Zdjęcie nr 5 przedstawia siwerniaka, gdzie oba gatunki zrobiłeś? Pozdrawiam
    http://www.henrykkoscielny.pl/najnowsze.php5
    D750, D300s, ob. 300/2,8 i parę gratów

  3. #3

    Domyślnie

    Płochacz halny zwany także żebrakiem upierdliwcem - tak się przyzwyczaił do turystów, że sam zaczepia ludzi na szlakach i prosi o jedzenie Na kilku szkoda uciętego ogonka, a i światło nie było zbyt łaskawe (ale na to akurat wpływu nie mamy ).

  4. #4

    Domyślnie

    Fajne,przyjemnie się ogląda.

  5. #5

    Domyślnie

    Henry dzięki za rozpoznanie gatunku Oba ptaki spotkałem w Tatrach. Tak jak fIlek już napisał łatwo można go, płochacza halnego, spotkać na szlaku. Wypatrywałem go od samego początku moich wędrówek po górach, praktycznie po niego tam pojechałem :P widziałem go ale z daleka... Dopiero ostatniego dnia zbliżył się do mnie, na szczycie Giewontu w późniejszych godzinach popołudniowych przyleciał szukać resztek jedzenia ku mojemu zaskoczeniu w ogóle nie zwracał na mnie uwagi... powiem więcej, tak się zbliżał, że obiektyw nie ostrzył przyjemnie się go obserwowało z tego co wyczytałem w moich zasobach ptasiej wiedzy, tego ptaka w Polsce można spotkać tylko w wysokich górach, cieszyłem się jak dziecko gdy go fotografowałem zwłaszcza, że bardzo dużo chodzę po górach. Beskidy mam całe opanowane i od Czantorii po Babią Górę, po parę wejść na górę, nie widziałem tego ptaka. Siwerniaka sfotografowałem przy czarnym stawie pod Rysami, więcej jego zdjęć będzie w kolejnym moim wątku. Gdybym nie był fotograficznym "hamulcem" naszej grupy zdobywców Tatr, to pewnie bym przywiózł więcej ptasich zdjęć
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    ...faktycznie prawie obiektyw podziobał...bardzo dobra jakość, ale ja proszę o szersze kadry...
    Pozdrawiam Jacek P.

  7. #7

    Domyślnie

    Fajny, jeszcze nie widziałem, albo widziałem tylko o tym nie wiem.
    Przy ogonkach dał bym więcej luzu, tyle że chyba podszedł za blisko i się nie dało, kiedyś tak zięba pchała mi się do obiektywu.
    Pozdrawiam Zbyszek
    D90, D700 + MB-D10 / Sigma 10-20, 24-70 HSM, 150-500. SB-900
    Sony HDR SR 11

  8. #8
    Oszczędny w słowach Awatar snikers
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Nowy Sącz/Kraków
    Posty
    168

    Domyślnie

    bardzo ladne fotki
    Aktualnie obserwator...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •