Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie D90 katalogi na karcie pamieci

    Witam
    Moze mi ktos wytlumaczy?
    robie sobie zdjecia na M, nastepnie wchodze na karte pamieci i widze ze aparat w srodku sesji utworzyl sobie nowy katalog i numeruje zdjecia od zera. Co zrobic aby wszytskie zdjecia byly w jednym katalogu?

  2. #2

    Domyślnie

    cytat z instrukcji:
    "...gdy bieżący folder zawiera zdjęcie o numerze 9999, spowoduje
    automatyczne utworzenie nowego folderu oraz ponowne rozpoczęcie
    numerowania plików od 0001"
    Nikon D90, 18-105mm VR, 50/1.8, SB-900, Hoya HD UV, Hoya HD PL-CIR, Kata DC-443

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shane27 Zobacz posta
    Co zrobic aby wszytskie zdjecia byly w jednym katalogu?
    Nie przekraczać 9999 zdjęć
    D610 | N24-70 f/2.8 | N50 f/1.8 | N70-300VR f/4.5-5.6 | SB-900 + MK-900 |

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez core Zobacz posta
    Nie przekraczać 9999 zdjęć
    Albo po prostu włączyć opcję ciągłego numerowania zdjęć.. Swoją drogą nie wiem czemu domyślnie jest wyłączona.

  5. #5

    Domyślnie

    do 9999 zdjec jeszcze spoooooro brakuje, dlatego dziwie sie i nie wiem od czego zalezy ze nagle aparat postanawia utworzyc sobie katalog i numerowac zdjecia od 0...

  6. #6

    Domyślnie

    Nie badałem tego dokładnie, ale może jest to związane z używaniem trybów fotografowania. Miałem tak w D50, że nieraz tworzył mi się nowy katalog, albo zdjęcia różniły się nazwą (nie potrafię teraz powiedzieć dokładnie jak), a spowodowane było to tym, że moja żona brała aparat i robiła zdjęcia w trybie automatycznym (ja robiłem w A albo M). Bardzo mnie to dziwiło... Jednak sprawa miała miejsce dawno temu, dlatego nie potwierdzam tej informacji...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shane27 Zobacz posta
    do 9999 zdjec jeszcze spoooooro brakuje, dlatego dziwie sie i nie wiem od czego zalezy ze nagle aparat postanawia utworzyc sobie katalog i numerowac zdjecia od 0...
    A pojawił Ci się może błąd zapisu na karcie (ERR CHA) ?
    Mi raz się pojawił, pomogło wtedy wyłączenie i włączenie aparatu. Potem zauważyłem, że wszystkie zdjęcia robione po błędzie były już w nowym (kolejnym) folderze.
    Nikon D90, 18-105mm VR, 50/1.8, SB-900, Hoya HD UV, Hoya HD PL-CIR, Kata DC-443

  8. #8

    Domyślnie

    W instrukcji jest napisane od czego zależą nazwy plików/folderów. Z tego co pamietam to m. in. od profilu kolorów i trybów fotografowania, ale pewności nie mam

  9. #9

    Domyślnie

    wg instrukcji str. 182 : numer. kolejne plików.
    tą opcją ustawiasz czy numeracja zdjęć jest kontynuowana:
    1) od ostatnio użytego numeru pliku po utworzeniu nowego folderu,
    2) od sformatowania karty
    3) od włożeniado aparatu nowej karty.
    pzdr. Bo.

  10. #10

    Domyślnie

    Witam

    Jeszcze jedno możliwe wytłumaczenie.
    Możliwe, że dla karty ponad 4 GB (SDHC) po zapełnieniu ok. 4GB zostaje utworzony nowy folder. Jest to związane z formatem plików FAT 16 lub 32.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •