Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33
  1. #1

    Domyślnie d300 nie ustawia ostrości

    Witam!
    Mam problem z d300 - mianowicie aparat nie ustawia ostrości. Naciskam spust do połowy i zero reakcji ze strony autofokusa obiektywu.
    Moje szkła:
    - tamron 17-50/2.8
    - nikon 50/1.8
    - sigma 10-20
    Objaw j/w dla wszystkich szkieł.
    Robiłem reset dwoma przyciskami i dalej to samo.

    Dodam ze obiektywy działają bez problemu z d70s.

    Ktoś spotkał się z takim problemem?
    Nikon d70s || Sigma 10-20 f/4-5.6 EX DC HSM || Tamron 17-50 mm f/2.8 SP Di II XR LD ASL IF || Nikkor 50 mm f/1.8 D AF || SB-800 + SB-600

  2. #2

    Domyślnie

    a zobacz czy nie masz gałki od fokusa na M wiem ze to za glupie ale ja raz przez swoje roztargnienie i impulsywność motalem sie z "brakiem ostrosci" dobre pare godzin, az uświadomiłem sobie ze nie przełączyłem na S , lub wyczyść styki wacikiem i spirytusem przy bagnecie
    de czysta i szkua

  3. #3

    Domyślnie

    styki czyściłem.... bez rezultatu

    gałeczka autofokusa ustawiona na S lub C i dalej nie ustawia ostrości.

    dodam ze po dociśnieciu spustu do końca aparat robi zdjęcie.
    Nikon d70s || Sigma 10-20 f/4-5.6 EX DC HSM || Tamron 17-50 mm f/2.8 SP Di II XR LD ASL IF || Nikkor 50 mm f/1.8 D AF || SB-800 + SB-600

  4. #4

    Domyślnie

    1) aktualny i poprawnie masz zainstalowany soft w apracie??? wersja A i B muszą byc takie same
    2) zobaczy czy dasz rade ustawić autofokus wciskająć guzik AF-ON
    3) moze taki sposob jeszcze : wyjmij baterie na pare godzin z aparatu i zobacz co bedzie
    4) i na koniec jedno z głupich pytań.. ale te najgłupsze przeważnie występują - zobacz czy w MENU ustawień osobistych, a dokladnie pozycja a5 jest włączona
    de czysta i szkua

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kymaj Zobacz posta
    1) aktualny i poprawnie masz zainstalowany soft w apracie??? wersja A i B muszą byc takie same
    2) zobaczy czy dasz rade ustawić autofokus wciskająć guzik AF-ON
    3) moze taki sposob jeszcze : wyjmij baterie na pare godzin z aparatu i zobacz co bedzie
    4) i na koniec jedno z głupich pytań.. ale te najgłupsze przeważnie występują - zobacz czy w MENU ustawień osobistych, a dokladnie pozycja a5 jest włączona
    ad.1 soft a i b - 1.10 - aktualizowany jakoś pół roku temu i do tego czasu było ok
    ad.2 nie mogę - po naciśnięciu AF-ON reakcja taka sama jak na spust ... czyli żadna.
    ad.3 wyjmę na noc i napisze jutro, ale aku naładowany w 69 % więc nie powinno być problemów.
    ad.4 a5 - ON (spust migawki / AF-ON)

    Jeżeli mam ustawioną pozycję a1 i a2 na priorytet ostrości to aparat nie powinien robić zdjęcia zanim poprawnie nie ustawi ostrości.... a jednak robi :P
    Nikon d70s || Sigma 10-20 f/4-5.6 EX DC HSM || Tamron 17-50 mm f/2.8 SP Di II XR LD ASL IF || Nikkor 50 mm f/1.8 D AF || SB-800 + SB-600

  6. #6

    Domyślnie

    ...serwis chyba , ta bateria to pewnie nic nie da, bo w sumie co mialaby dac.... no ale warto spróbowac, powodzenia
    de czysta i szkua

  7. #7

    Domyślnie

    chociaż aparat na gwarancji wolałbym uniknąć serwisu, ostatnio mnie oskubali na ponad 1000 zl

    po dłuższych oględzinach dochodzę do wniosku jakby aparat myślał, że cały czas jest na manualnym ustawieniu ostrości i nie reaguje na zmianę guziczka na C i S :/
    Nikon d70s || Sigma 10-20 f/4-5.6 EX DC HSM || Tamron 17-50 mm f/2.8 SP Di II XR LD ASL IF || Nikkor 50 mm f/1.8 D AF || SB-800 + SB-600

  8. #8

    Domyślnie

    Czy reaguje na zmianę ustawienia punktów ostrości. Jeżeli jest na manualu to powinien aktywny być tylko środkowy
    D300 N18-200VR N35 1.8 S10-20 N 180/2.8 AF N 105 2.8D N 70-210 AF 1:4

  9. #9

    Domyślnie

    Mogę zmieniać punkty ostrości na C i S .... ale na M też
    Nikon d70s || Sigma 10-20 f/4-5.6 EX DC HSM || Tamron 17-50 mm f/2.8 SP Di II XR LD ASL IF || Nikkor 50 mm f/1.8 D AF || SB-800 + SB-600

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nokinnikon Zobacz posta
    Czy reaguje na zmianę ustawienia punktów ostrości. Jeżeli jest na manualu to powinien aktywny być tylko środkowy
    na M mozna zmieniać dowolnie punkty ostrości

    nokinnikon`owi chyba chodzilo też o to, ze mając poprawnie ustawiona puszke , na C lub S , menu na autofokus a5 itp itd.... to czy przy zmianie punktu ostrosci tez Ci fokus nie lapie?
    de czysta i szkua

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •