Close

Strona 1 z 25 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 242
  1. #1

    Domyślnie UWAGA! Zabawa! Jaka jest jasność Twojego monitora?

    Przygotowałem obrazek mający na celu zbadanie ustawień jasności różnych monitorów.
    Jak się bawimy? Spójrzcie na poniższy obrazek. Odszukajcie z lewej strony punkt, w którym wydaje się Wam, że kolor szarego paska jest różny od czarnej (szerokiej) ramki - podajcie cyfrę, oznaczającą, który pasek jest jakby szary (a nie czarny). To samo z prawej strony, który pasek, jest ciemniejszy od otaczającej go szerokiej białej ramki? Podajcie literkę.

    Wersja bez ramki jeśli ktoś woli:

    W przykładzie zaznaczyłem dziubkami "V" wynik dla jakiegoś monitora powiedzmy Belinea 102030W - zatem podaję dla niego wynik:

    2,Y - Belinea 102030W

    1 i Z widzę całkiem jak otoczenie - mój wynik jest jakby na granicy i nie jestem go pewien, zatem... zaokrąglam do gorszej wartości. Jeśli wyjdziecie poza skalę moich literek..... napiszcie! Nagród jednak nie przewiduję. Posiadacie kilka monitorów? Na przykład w pracy i w domu? Zanotujcie wyniki i napiszcie w jednym wątku ku pamięci. Możecie podać opis, model monitora itp. Np.:

    1,Z - Eizo
    2,Y - moj domowy LG
    4,S - LG w robocie

    Dlaczego w tym wątku, a nie gdzieś w sprzęcie? Ano dlatego, że kalibracja monitora ma wpływ na technikę obróbki zdjęć i jeśli tylko test okaże się sensowny, mam nadzieję się na niego tu powoływać.

    Miłej zabawy!
    Ostatnio edytowane przez mOSAd ; 18-08-2009 o 02:29

  2. #2

    Domyślnie

    IMHO byloby latwiej ocenic roznice gdyby wokol tego prostokata nie bylo obramowania...
    monitor w pracy: Haier - wynik 4,W

    P.S. cierpisz na bezsennosc?
    "...nie ma ludzi normalnych, sa tylko nieprzebadani..."

  3. #3

    Domyślnie

    2,Z - moje Eizo (czernie specjalnie trochę pogłębione)
    D700 | D300 | D50 | S10-20 4-5.6 | N14-24 2.8 | S20 1.8 | N35 2.0 | N50 1.8 | N50 1.4G | S70 2.8 | SY 85 1.4 | N70-200 2.8 VRII | N18-200 3.5-5.6 VR | SB-900 | SB-600
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  4. #4

    Domyślnie

    chyba jestem uczciwy wobec siebie

    3,Y

    No chyba, że zbyt się wpatrywałem jesli na 101%, to 4,X
    (tylko bez ramki - oszukuje )

    LG Flatron 795FT... niby po kalibracji

    .
    . . . - - - . . .

    Bla, bla, bla

  5. #5

    Domyślnie

    2, Z - NEC 2690UXi2


    (notabene w 1 jest całkowite 0 - sprawdź PSem, więc jak ktoś coś tam widzi, to raczej dobrze nie jest) - poziom 1,1,1 jest pomiędzy 1 i 2
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  6. #6

    Domyślnie

    3X Eizo
    Metal For Soul Beer For Body Thrash Till Death

  7. #7

    Domyślnie

    2 Y - LG F700B flatron
    pozdrawiam
    cyfrowo i analogowo

  8. #8

    Domyślnie

    2U-ale to tylko laptop.

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar maroo_s
    Dołączył
    03 2009
    Miasto
    Kraków, Żukowice
    Posty
    248

    Domyślnie

    2,Y - Samsung 223BW, bez kalibracji. A na lapku to porażka, wynik zmienia się wraz z kątem spoglądania...
    Nikon+Nikkory
    Pozdrawiam, Marek

  10. #10

Strona 1 z 25 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •