Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Program do rawow.

    Moze ktos moze mi polecic program do wywolywania rawow ?. Jest mi to potrzebne do robienia hdr. Dotychczasowo robilem hdr z kilku zdjec ktore zrobilem na lokacji, ale teraz chcialbym robic w ten sposob ze zrobie 3 zdjecia na dworzu a po powrocie do domu z tych 3 zrobie wiece, kazde w innej ekspozycji i dopiero pozniej zlacze w jednego hdr. Albo czasami z jednego zdjecia zrobie 3 i zrobie hdr'a. Nie jestem pewien ale jezeli zrobie 3 zdjecia z jednego to czy one dalej beda rawami ich format nie zmieni sie na tiffa ? Bo wydaje mi sie ze wszystkie zdjecia ktore lacze w photomatixsie powiny byc rawami ?
    Inna sprawa, moze ktos znna program dzieki ktoremu bede mogl zmienic format zrobionych rawow w photomatixie na taki zebym mogl to zdjecie odpalic w capture one ? Capture one ma dla mnie czytelniejsza obsluge i zalezy mi na tym zeby laczyc zdjecia w jakims programie a pozniej obrabiac je w capture one ( z tego co wiem to nie mozna laczyc zdjec w capture one, jak ktos wie jak to robic do zapraszam zeby podzielil sie ta informacjia ) :P. cya

  2. #2

    Domyślnie

    Chyba nie bardzo orientujesz się w tym, co robisz bo strasznie namieszałeś. Poszperaj w necie (lub na forum) i poszukaj czym cechują się pliki typu raw/nef, jpg/tiff, exr/hdr.
    Do wywoływania rawów (w przypadku nikona NEF) służy właśnie Capture One. Za jego pomocą "zamienisz" zgodnie ze swoimi ustawieniami rawy na jpg lub tiff.
    Photomatix otwiera różne typy plików od rawów (które prawdopodobnie "wywołuje" z jakimiś domyślnymi parametrami) przez jpg/tiff do plików hdr (to już etap po połączeniu plików).

    Moim zdaniem powinieneś robić tak. W CO wywołaj sobie rawy (może być to kilka odrębnych plików lub np 3 pliki z jednego raw z różną ekspozycją) i zapisz efekt pracy jako tiff. W Photomatixie otwórz te pliki i zrób sobie hdra, efekt zapisz jako jeden plik też może być tiff. Kolejnym etapem powinna być praca pod GIMPem, Photoshopem lub innym programem tego typu i tam z kolei efekt możesz już zapisać już jako jpg i pokazać na forum.

  3. #3

    Domyślnie

    Juz znalazlem program do wywolywania rawow tak zeby dalej byly rawami. A jezeli chodzi o przejscie do capture one to mi chodzi o capture one phase one, program stworzony pod przystawki cyfrowe firmy phase one. A wiec nie wiem czy to jest ten sam program o ktorym ty mowisz. http://www.phaseone.com/

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JaroZwolski Zobacz posta
    Juz znalazlem program do wywolywania rawow tak zeby dalej byly rawami. A jezeli chodzi o przejscie do capture one to mi chodzi o capture one phase one, program stworzony pod przystawki cyfrowe firmy phase one. A wiec nie wiem czy to jest ten sam program o ktorym ty mowisz. http://www.phaseone.com/
    Capture One, C1, CO to jeden i ten sam program o ktorym Ty piszesz i myslisz, i o ktorym pisze i mysli mcl. Tu nie ma zadnych niespodzianek. Skladnia Twojego pytania jest tak zakrecona, ze naprawde niewiadomo o co Ci chodzi. Skup sie i podczas pisania dokladnie porownuj to co myslisz, z tym co piszesz, bo inaczej nikt nie bedzie wiedzial co masz na mysli, a w konsekwencji -- jak Ci na to odpowiedziec.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Odnoście CO jet tak, jak napisał stig.
    Cytat Zamieszczone przez JaroZwolski Zobacz posta
    Juz znalazlem program do wywolywania rawow tak zeby dalej byly rawami.
    Chyba znowu czegoś nie rozumiesz... Nie słyszałem o istnieniu takich programów.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •