Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Prezentacja zdjęć

    Szukałem i nie znalazłem... Ale może źle szukałem...
    Była tu swego czasu dyskusja o portfolio drukowanym. A ja wpadłem na taki pomysł, żeby prezentować zdjęcia na dużej (10 - 13 cali) cyfrowej ramce. Co o tym myślicie? Dobry pomysł, czy raczej kiepski? Może ktoś z Was zna jakieś modele z przyzwoitym ekranem? Sprowadźcie mnie w razie czego na dobrą drogę...
    Pozdrawiam
    Witek
    NEX 5N i M42
    "Twoje słowa, głupcze, będą cię kiedyś sądzić..."

  2. #2
    Gaduła Awatar NBA
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Jarocin, Wielkopolska
    Posty
    3 760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Witek "Wisz" Zobacz posta
    A ja wpadłem na taki pomysł, żeby prezentować zdjęcia na dużej (10 - 13 cali) cyfrowej ramce. Sprowadźcie mnie w razie czego na dobrą drogę...
    Pozdrawiam
    Witek
    Pytanie, czy ten, któremu będziesz chciał pokazać, znajdzie czas by wgapiac się w ramkę, no chyba, że prezentacja będzie się zmieniała szybciej niż druk w rękach

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NBA Zobacz posta
    Pytanie, czy ten, któremu będziesz chciał pokazać, znajdzie czas by wgapiac się w ramkę, no chyba, że prezentacja będzie się zmieniała szybciej niż druk w rękach
    Przecież można ręcznie przesuwać zdjęcia, nie musi lecieć slideshow...
    NEX 5N i M42
    "Twoje słowa, głupcze, będą cię kiedyś sądzić..."

  4. #4

    Domyślnie

    Jedyne czego ja bym się obawiał, to czy nie będzie takiego efektu jak przy nieskalibrowanej matrycy w monitorze lub notebook (że zdjęcia będą inaczej wyglądały niż na skalibrowanym monitorze). Nie znam cyfrowych ramek, ale myślę, że matryce w nich używane nie są najlepszej jakość. Przynajmniej taki mam pogląd na podstawie obejrzenia ramek w Saturnie czy MediaMarkcie. A skalibrować ich się chyba nie da. Poza tym jak dla mnie portfolio drukowane i oprawione w passe-partout jest klasą samą w sobie. Ale dość konserwatywny w tym poglądzie jestem.
    Pozdrawiam...
    C5d MkII, C7d, EF 35/1.4 L, EF 24-105/4 L, EF 70-200/2.8 L, 580 EXII, 430 EXII

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez przemek_p Zobacz posta
    Jedyne czego ja bym się obawiał, to czy nie będzie takiego efektu jak przy nieskalibrowanej matrycy w monitorze lub notebook (że zdjęcia będą inaczej wyglądały niż na skalibrowanym monitorze). Nie znam cyfrowych ramek, ale myślę, że matryce w nich używane nie są najlepszej jakość. Przynajmniej taki mam pogląd na podstawie obejrzenia ramek w Saturnie czy MediaMarkcie. A skalibrować ich się chyba nie da. Poza tym jak dla mnie portfolio drukowane i oprawione w passe-partout jest klasą samą w sobie. Ale dość konserwatywny w tym poglądzie jestem.
    No właśnie chodzi dokładnie o to... Ja też myślę o wydrukowaniu portfolia, ale rozważam również jakieś alternatywne metody...
    NEX 5N i M42
    "Twoje słowa, głupcze, będą cię kiedyś sądzić..."

  6. #6
    Gaduła Awatar NBA
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Jarocin, Wielkopolska
    Posty
    3 760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Witek "Wisz" Zobacz posta
    No właśnie chodzi dokładnie o to... Ja też myślę o wydrukowaniu portfolia, ale rozważam również jakieś alternatywne metody...
    Myślę, że własnej, dobrej strony internetowej, w naszym wirtualnym światku nic nie zastąpi... Zobacz, jak działają inni... Teraz każdy ma dostęp do sieci... Rozmawiasz o zdjęciach, czy wysyłasz cv, to zawsze można kuknąć na efekty... tak mi się wydaje...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NBA Zobacz posta
    Myślę, że własnej, dobrej strony internetowej, w naszym wirtualnym światku nic nie zastąpi... Zobacz, jak działają inni... Teraz każdy ma dostęp do sieci... Rozmawiasz o zdjęciach, czy wysyłasz cv, to zawsze można kuknąć na efekty... tak mi się wydaje...
    No wiesz, czasem by trzeba mieś zdjęcia przy sobie, a nie tylko chodzić z adresem strony... Ta cyfrawa ramka ma być alternatywą do papierowego portfolio.
    NEX 5N i M42
    "Twoje słowa, głupcze, będą cię kiedyś sądzić..."

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Witek "Wisz" Zobacz posta
    Co o tym myślicie? Dobry pomysł, czy raczej kiepski? ...
    nie znam się, ale dla mnie to fajny pomysł, jako alternatywa. Jest to coś innego, rzadko spotykanego.
    Tylko pozostaje kwestia jakości...

  9. #9

    Domyślnie

    ja obstawiam drukowane. Klasa to klasa. A cyfrowe wodotryski nie sa chyba zbyt dobre to rozmów z Klientami.

  10. #10

    Domyślnie

    Panodia robi fajne portfolia, jest to segregator z grubymi, sztywnymi koszulkami w ktorych jest czarna tektura,
    nie sa to jednak "zwykle" koszulki tylko takie bardziej przezroczyste, prawie ich nie widac. Minusem jest jednak cena i ciezko to w Polsce dostac
    Zobacz moze TO
    TU i TU produkty Panodia

    TUTAJ masz linka do sklepu z Poznania (fotoviva) w ktorym maja sporo produktow Panodii

    Poszukaj moze tez produktow Dealer-Rowney oni tez maja teczki do portfolio

    Drukowane to drukowane, zawsze lepiej wyglada!
    Wiadomo ze taka ramka to by byl niezly bajer, ale czy fotki beda dobrze wygladaly?
    Pojdziesz na spotkanie z klientem i zamiast dobrze sie zaprezentowac to bedziesz myslal,
    czy aby napewno klient oglada ramke pod odpowiednim katem i fotki widzi takie jakie widziec powinien.
    Papier zawsze, pod kazdym katem, wyglada tak samo dobrze
    Ostatnio edytowane przez sote ; 13-08-2009 o 08:26
    I'm a photographer, I make people immortal. What's Your superpower?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •