Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Plecak z dostępem "bocznym" - Tamrac 3385 ?

    Witam
    Poszukuje klasycznego (na dwa ramiona) plecaka, który będzie miał dostęp do komory foto z boku (dobrze mieć w miarę szybki dostęp do aparatu bez zdejmowania plecaka za każdym razem), oraz miejsce na jakieś duperele (kurtki, kanapki itd...) oprócz sprzętu foto... Wyjeżdzam sobie z moją małżonką i potrzebuję na okoliczność licznych spacerów zapakować D90 wraz z całym osprzetem (niezbyt bogatym jak narazie: D90, 18-105, 50, może pojawi się jeszcze jakieś budżetowe tele...), 2 kurtki przeciwdeszczowe, jakąs przekąskę oraz wode mineralną... jakiś portfel itp...
    Wstępnie zainteresowałem się czymś takim:
    http://www.tamrac.com/3385.htm
    http://www.tamrac.com/3375.htm
    Wydaje mi się to dobre rozwiązanie... ale tu właśnie potrzebuję Waszej pomocy... Czy znalazłby się jakiś użytkownik tych plecaków i powiedział coś w ich temacie, albo może ktoś ma do zaproponowania jakieś inne dobre rozwiązanie ?
    Zawsze bądź sobą... no chyba, że możesz być Bat-Manem... wtedy zawsze bądź Bat-Manem.
    moje obserwacje...

  2. #2

    Domyślnie

    Ja ci polecam Lowepro Fastpack. Mam 350 -tkę duży plecak z miejscem na laptopa. Zmieścisz spokojnie swój sprzęt i jeszcze będziesz miał dużo miejsca. Mam też 200-tkę dużo mniejszy fajny miejski plecaczek. W środku noszę d90 z podpiętym 18-105, w przegrodzie mam 70-300 Vr i SB400. Na górze jest dużo miejsca. Polecam je szczerze bo dostęp z boku jest rewelacyjny.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez coach_lodz Zobacz posta
    Witam

    Patrzę na plecak na tym linku powyżej i obawiał bym się porysowania body przez suwak. Na moje oko boczna kieszeń jest bardzo ciasna. Poza tym opisy plecaków nie uwzględniają tego, że obiektywy mają tulipany.
    Z moich doświadczeń (dwa plecaki i jedna torba) wynika, że najszybszy dostęp do szkieł i aparatu, szybką ich wymianę itd, daje torba na ramię. Można z niej szybko wyjąć jak i schować sprzęt. Można wrzucić obiektyw i szybko dopiąć drugi. Plecak z dostępem bocznym trzeba zsunąć z ramienia, otworzyć suwak a i tak możesz w ten sposób wyjąć aparat z aktualnie zapiętym szkłem. Ja idąc na zdjęcia aparat mam na szyi, więc nie muszę go znienacka wyciągać. Dla mnie boczna kieszeń nie ma sensu.
    Torba jest jednak niewygodna gdy ma się więcej gratów i chcesz wziąć je wszystkie (na kilka godzin łażenia). Wówczas ratuje tylko plecak.
    Pozdrawiam Mirek
    nikon i nikkory oraz troszkę w:
    http://mirroo.pl/

  4. #4

    Domyślnie

    poszukam ich gdzieś w sklepie aby oblookać... wyglądają interesująco... mam już torbę Lowepro i jestem zadowolony... pech, że tego Tamraca nigdzie w okolicy nie ma... nie będę miał więc porównania...

    mirroo

    Torbę mam... Jedziemy z małżonką na wypad gdzie będziemy po kilka godzin dziennie łazić nie tylko do focenia ale i zwiedzania i wogóle... nie wyobrażam sobie łażenia z aparatem na szyi cały czas... a w torbę nie zmieszczę kurtki itp...
    Ostatnio edytowane przez coach_lodz ; 12-08-2009 o 13:59
    Zawsze bądź sobą... no chyba, że możesz być Bat-Manem... wtedy zawsze bądź Bat-Manem.
    moje obserwacje...

  5. #5

    Domyślnie

    To może pomyśl o rozwiązaniach typu SlingShoot, Flipside bądź Fastpack.
    Nie jest to jak w Tamrac'u ale rozwiązanie jest dość wygodne i szybkie.

  6. #6

    Domyślnie

    SlingShooty są na jedno ramię i to mi się nie podoba... we Flipside jakoś nie widzę miejsca na dodatkowe klamoty typu kurtka (i jedzenie na drogę... żona jest drobiazg ale wiecie ile toto je... tzn Ona i jej stadko tasiemców ) ... Fastpackiem jestm żywo zainteresowany i zapewne sprawdzę organoleptycznie
    Zawsze bądź sobą... no chyba, że możesz być Bat-Manem... wtedy zawsze bądź Bat-Manem.
    moje obserwacje...

  7. #7

    Domyślnie

    To moze Kata 3in1. I slingshot i na dwa ramiona. Mi sprawuje sie b. dobrze
    D90, Samyang, Tamron, Tokina, Nikkor
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez coach_lodz Zobacz posta
    SlingShooty są na jedno ramię i to mi się nie podoba...
    Dlaczego Ci się nie podoba?. Mam podany wyżej plecak Kata. Jak najbardziej mogę go polecić, jest wygodny, (sprawdzone poprzez kilkugodzinne wyprawy), jednak zdecydowanie nie spełnia jednego z Twoich kryteriów czyli nie ma miejsca na kurtki, napój, kanapki. Niestety przestrzeń "bagażowa" jest zdecydowanie za mała Nie wiem jak w największym modelu z tej serii, ale w moim miejsca, na "bagaż" mi brakuje

  9. #9

    Domyślnie

    No nie podoba mi się na jedno ramię i już... miałem kiedyś taki plecak hummela i mnie strasznie wnerwiał... poza tym jak to upakuje różnymi rzeczami to będzie za ciężko na jednym pasie...
    Zawsze bądź sobą... no chyba, że możesz być Bat-Manem... wtedy zawsze bądź Bat-Manem.
    moje obserwacje...

  10. #10

    Domyślnie

    Ale kata mozesz nosic na dwóch ramionach odczepiasz pasek przesuwasz plecak i wyjmujesz aparat, trwa to chwile i nic nie musisz stawiac na ziemi itd. Konczysz fotki plecak muk na plecy podpinasz luzny pasek i masz na dwóch ramionach. Problem jedyny ze w gornej komorze (mam wersje największą) zmiescisz kanapki maly napój ale kurtki raczej nie upchniesz.
    D90, Samyang, Tamron, Tokina, Nikkor
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •