Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Sigma 150-500 APO DG OS HSM + konwerter 1.4x EX DG

    Witam,

    Mam problem i potrzebuje pomocy ?! W tym zestawie nie działa mi AF ?! Wcześniej czytałem, że 1.4 powinien być OK ?

    Co z tym zrobić ? Czy to wada ? Podpinam to pod D80

    Dzięki za pomoc !!!

    Pozdrawiam,
    Nikon D80; D300s; SB-800; Nikkor 18-135 f 3.5-5.6; Nikkor 70-300 f 4.5-5.6; Sigma 150-500 APO DG OS HSM 1:5-6.3; Manfrotto 190XPROB; Manfrotto 322RC2

  2. #2
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Pewno za ciemno sie robi dla D80.

    Jedyna rada to odpiac TC

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli Twoim zdaniem jest to wina puszki ? Czy przy D300 będzie działał ?
    Nikon D80; D300s; SB-800; Nikkor 18-135 f 3.5-5.6; Nikkor 70-300 f 4.5-5.6; Sigma 150-500 APO DG OS HSM 1:5-6.3; Manfrotto 190XPROB; Manfrotto 322RC2

  4. #4

    Domyślnie

    W instrukcji napisane jest, ze AF dziala dla szkiel <= f5.6, wiec raczej odpada, ale jesli masz mozliwosc to sprobuj. Nic nie kosztuje, a mozna sie zdziwic

  5. #5

    Domyślnie

    "Telekonwertery współpracują wyłącznie z tymi obiektywami, które noszą oznaczenia APO EX". Nie ja to wymyśliłem, jest to cytat z "Katalogu obiektywów 2009" wydanego przez SIGMĘ. Twój obiektyw nie jest serii EX, więc odpowiedź na Twoje pytanie jest prosta.
    LED ZEPPELIN

  6. #6

    Domyślnie

    A AF jak już, to będzie działał, ale słabo. W canonach jest on automatycznie wyłączany gdy obiektyw jest zbyt ciemny, a nikonie nie i może pociągnąć w jasny dzień na kontrastowych obiektach.
    czarne puszki, brudne słoiki, granaty, jakieś kable, elektroniczne ustrojstwa, błyskające cosie i metalowe tyczki coby się podeprzeć można było

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikonozaur Zobacz posta
    "Telekonwertery współpracują wyłącznie z tymi obiektywami, które noszą oznaczenia APO EX". Nie ja to wymyśliłem, jest to cytat z "Katalogu obiektywów 2009" wydanego przez SIGMĘ. Twój obiektyw nie jest serii EX, więc odpowiedź na Twoje pytanie jest prosta.
    Ale np. sigma 100-300/4 jest APO EX, a AF z TC 2.0 też nie działa - sprawdzone przez Wigi'ego.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NeXuS Zobacz posta
    Ale np. sigma 100-300/4 jest APO EX, a AF z TC 2.0 też nie działa - sprawdzone przez Wigi'ego.
    Z S100-300/4 bardzo dobrze współpracuje APO Teleconverter 1,4x EX DG, choć spowolnienie autofokusa jest wyraźne. Wiem co mówię - miałem taki zestaw. W katalogu, na który się powołałem jest napisane, że odpowiednim TC do S100-300/4 jest APO Teleconwerter 2,0x EX DG, taka jest jego pełna nazwa. Może Wili zastosował inny TC...?
    LED ZEPPELIN

  9. #9

    Domyślnie

    Jest jak pisze NeXuS - S100-300/4 w połączeniu z APO Teleconwerter 2,0x EX DG - nie działa AF. Osobiście sprawdziłem (dlatego też sprzedałem TC). Później nawet wyczytałem w instrukcji i odnalazłem gdzieś na stronie Sigmy, że AF w tym układzie działać nie będzie, tylko MF
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wigi Zobacz posta
    Jest jak pisze NeXuS - S100-300/4 w połączeniu z APO Teleconwerter 2,0x EX DG - nie działa AF. Osobiście sprawdziłem (dlatego też sprzedałem TC). Później nawet wyczytałem w instrukcji i odnalazłem gdzieś na stronie Sigmy, że AF w tym układzie działać nie będzie, tylko MF
    I wszystko jasne.
    LED ZEPPELIN

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •