Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Ślubne tak z przypadku

    Witam byłem na ślubie jako gość panny młodej ) zabrałem aparat i

    Okazało się że coś się stało zamówionemu fotografowi ( a chciałem zobaczyć co i jak ) i zostałem poproszony o robienie zdjęć.

    Efekty prezentuje proszę o radę co z tym zrobić aby młodzi mieli jakieś fotki ( zapłatę za zdjęcia dostałem 0,5 weselnej )

    Całość

    wiem że sporo 150 wybranych poniżej parę

    Proszę o sugestie co do Obróbki itp.. ( jak to uratować )

    1

    2

    3

    4

    Proszę o jakieś sugestie bo to nowość dla mnie
    Spójrz na światło i podziwiaj jego piękno.
    Zamknij oczy. Teraz spójrz ponownie.
    To, co widzisz, to i tak nie wszystko.

  2. #2

    Domyślnie

    widac ze nowośc, kadry ała, obróbka ała
    1. za dużo góry za mało dołu, ręka prawie ucięta,
    2. za dużo góry kompletnie bez sensu, WB kaszanka, prosi się korekta w programie.
    3. zdjęcie z cyklu /o co kaman/ wygląda jakby zrobił je ktoś w przelocie zupełnie bez zastanowienia
    /kawał nieba góra dominuje/
    4. znowu kompozycja do bani, kawał podłogi na pierwszym tle, prosi się o wykadrowanie, za dużo żółtego, WB na ruszt!

    i tyle, generalnie bez zachwytu, jeśli wkleiłeś najlepsze foty to jeszcze dużo edukacji przed Tobą

    Pozdro

  3. #3

    Domyślnie

    Nie koniecznie najlepsze starałem się poglądowo

    Cześć wiadomo że nie uda się uratować

    są robione w Raw wiec WB uratuje co do cięcia to będę się starał coś zrobić efekty wkleję
    Spójrz na światło i podziwiaj jego piękno.
    Zamknij oczy. Teraz spójrz ponownie.
    To, co widzisz, to i tak nie wszystko.

  4. #4

    Domyślnie

    A co się stało temu "zamówionemu" fotografowi? (tak z ciekawości)
    Pozdrawiam,
    Grzegorz Tadych

  5. #5

    Domyślnie

    Z tego co powiedzieli to coś w rodzinie i zadzwonił 1 dzień przed ( mnie poinformowali w dniu ślubu że jeśli chce to zostaje 1 )
    Spójrz na światło i podziwiaj jego piękno.
    Zamknij oczy. Teraz spójrz ponownie.
    To, co widzisz, to i tak nie wszystko.

  6. #6

    Domyślnie

    Hej
    Przejrzałem całość Twojej galerii i napisze kilka subiektywnych odczuć:
    Po pierwsze kadrowanie, nie wystarczy znaleźć się w odpowiednim miejscu i czasie, czasem warto pomyśleć. Ponad 90% zdjęć zdecydowanie za ciasno, młodzi patrząc na te zdjęcia mogą dostać klaustrofobii. Niestety tutaj jest za późno na ratowanie czegokolwiek.
    Po drugie obróbka, a właściwie jej brak. WB totalnie zwalony, ale jeśli masz rawy to da sie jeszcze przy odrobinie wprawy coś zrobić.
    Po trzecie, 3/4 zdjęć jest nieostrych. Przy przysłonach rzedu f8-f11 musi być wszystko ostre, przynajmniej 1 plan. Tutaj niestety nic już nie uratujesz.(na drugi raz wyłącz tryb auto i kontroluj czas)
    Po czwarte (na pocieszenie)to wbrew pozorom miałes bardzo dobre warunki do fotografowania(pochmurno). Gdyby było słońce doszedłby kolejny problem przepaleń sukni młodej( materiał spokojnie mógłby służyć do wykonania całkiem sprawnie działającej blendy)

    I na koniec, ale to już baaardzo subiektywnie bo o gustach sie nie dyskutuje, ale uważam, że miałes bardzo trudne zadanie, bo tak fatalnie ubranej pary młodej w swoim krótkim życiu jeszcze nie widziałem i ciężko by było zrobić zdjęcia z poczuciem chociażby odrobiny estetyki.
    Przepraszam za dosadność, ale nie chciałem owijać w bawełnę, mam nadzieje, że weselna będzie smakować
    pozdrawiam
    D700+S15-30+S28/1.8+N50/1.4G+N85/1.4D+SB900
    http://jaworski-foto.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Przegladajc Twoje zdjecia, najbardziej co sie rzuca w oczy, to brak ostrosci na wiekszej ich czesci!!! Zrozumiem jesli ostrzyłes recznie (co mało prawdopodobne)!

    Ale nie o tym chce napisac. Sam jestem muzykiem, i przez 15 lat obsługiwałem takie imprezy, i uwierz wiele sie napatrzyłem. Ale MŁODEGO w SANADAŁACH I BIAŁYCH SKARPETKACH, to NIGDY NIE WIDZIAŁEM!!!!!! Dżizas, to juz jest jazda na całego!!!!! Po takim czyms 0,5 weselnej by napewno nie starczyło!!!!
    D90/grip|D50|T17-50/2.8|N35/1.8|N50/1.8|18-55VR|SB-900|Nissin Di866|

  8. #8

    Domyślnie

    Nie robiłem obróbki jeszcze czyli poprawić WB

    i dziękuje za opinie zamieszczę parę poprawionych zdjęć i postaram się uratować co się da ( + tego że jakieś są wiem że marny i wiem że brak wiedzy na śluby )

    Co do śmiesznych mam zdjęcia z Panną Młodą w czerwonych kapciach ( tańczącą z Młodym w Sandałach )
    Spójrz na światło i podziwiaj jego piękno.
    Zamknij oczy. Teraz spójrz ponownie.
    To, co widzisz, to i tak nie wszystko.

  9. #9

    Domyślnie

    ojojoj.... no niestety kiepsko jest....

    Mam nadzieję, że młody to te sandałki włożył tylko w ramach zabawy, a nie jako obuwie podstawowe do ślubu...
    MarcinWilk

  10. #10

    Domyślnie

    Około godziny 19 przebrał buty i tak zostało panna młoda coś koło 21 zmieniła na czerwone pantofle )
    Spójrz na światło i podziwiaj jego piękno.
    Zamknij oczy. Teraz spójrz ponownie.
    To, co widzisz, to i tak nie wszystko.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •