Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    124

    Domyślnie Czy warto zmienić monitor?

    jak w temacie.
    Mam philipsa crt 17" i zastanawiam się nad zmianą na to http://www.agito.pl/monitory-lcd/nec...&showAllAttr=1. Ma to sens czy pozostać przy tym co mam? Na wydanie sporych dla mnie pieniędzy chętny nie jestem. Obraz na tym lcd byłby lepszy niż na dotychczasowym crt?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie, no. NEC to NEC !

    Jeśli czyjeś doświadczenia mogą Ci pomóc w wyborze, to służę:

    Zmieniłem Sony E400 CRT 19" na... ... IIyama 26".
    Nie kalibrowany przeze mnie, lecz przez fabrykę i działa dobrze, kolorki ok., jasność równomierna - chodzi cały czas na 1920x1200 i nawet TV jest extra. A tak mi było szkoda tego CRT... Niepotrzebnie ! Trzeba przywyknąć do nowoczesności i już ( to tak jak z fotografią analogową i cyfrową - jeszcze sie opiera, ale koniec bliski...).

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    124

    Domyślnie

    Czyli uważasz, że obraz byłby lepszej jakości. Z lcd to mam do czynienia tylko w pracy (najtańsze modele) i w porównaniu z tamtymi wolę swojego crt. Z matrycą pva czy podobną to w sklepach w okolicy u mnie nie uświadczysz i trudno mi ocenić co lepsze.
    Fakt, nowe kusi. Tylko pytanie czy będzie lepiej.
    Dzięki za Twoje wrażenia.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karolek Zobacz posta
    Czyli uważasz, że obraz byłby lepszej jakości.
    Nie, inny - musisz po mału przywyknąć.
    Cytat Zamieszczone przez Karolek Zobacz posta
    Z lcd to mam do czynienia tylko w pracy (najtańsze modele) i w porównaniu z tamtymi wolę swojego crt.
    Możesz woleć (jak ja), ale nie masz wyjścia.

    Cytat Zamieszczone przez Karolek Zobacz posta
    Z matrycą pva czy podobną to w sklepach w okolicy u mnie nie uświadczysz i trudno mi ocenić co lepsze.
    Fakt, nowe kusi. Tylko pytanie czy będzie lepiej.
    Może nie lepiej a inaczej. Oczywiście pomijam monitory za kilkanaście tys. zł.
    Te średnie, to właśnie NEC, choć też kosztuje sporo. Nie warto MZ pchać się w Eizo i podobne zawodowce. Ich utrzymanie też jest uciążliwe (dla wymagań zawodowych).

    Musisz się odważyć...

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    124

    Domyślnie

    Dzięki

  6. #6

    Domyślnie

    Zapomniałem dodać:
    Ja bym wybierał monitor, który jest dobrze obsługiwany przez kartę grafiki (drivery do danego typu - i to żadne uniwersalne !). A w ogóle to karta im lepsza, tym mniejsze rozczarowanie. Oczywiście złącze d-sub darujmy sobie...

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    124

    Domyślnie

    Nie za bardzo rozumiem...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karolek Zobacz posta
    Nie za bardzo rozumiem...
    No widzisz, to nie jest tak, że przepniesz stary monitor z nowym i gotowe.
    Np. w CRT dbałeś o to, by dla ładniejszego obrazka mieć odświerzanie powyżej 75Hz. Tutaj częstotliwość tzw. 'natywna' jest 60Hz. Driverów pewno z monitorem nie będzie, trzeba ich poszukać w internecie... itp itd.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    IIyama 26".
    Nie kalibrowany przeze mnie, lecz przez fabrykę i działa dobrze, kolorki ok., jasność równomierna - chodzi cały czas na 1920x1200 i nawet TV jest extra.
    Niestety Pański monitor nie jest kalibrowany w fabryce. Żadne narzędzie do kalibracji nawet nie leżało w jego pobliżu. To TV faktycznie może i extra, ale co do koloru, trzeba wyjątkowo niskich wymagań, aby stwierdzić że jest ok.

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    Zapomniałem dodać:
    Ja bym wybierał monitor, który jest dobrze obsługiwany przez kartę grafiki
    Nie przesadzajmy. Każda w miarę współczesna karta graficzna będzie działać poprawnie z 99,99% monitorów dostępnych na rynku.

    PS. Wymieniony na początku model Nec to sprzęt dla korporacji. Do użytku ogólnego. Z pewnością nie do fotografii, chyba że mianem tym określimy pokazywanie fotek z imprezy. Sugerowałbym mocno dołożyć kilka złotych do Neca P221W. To jeden z najtańszych monitorów na rynku, które przy fotografii nie będą rozczarowaniem.

    PS2. W dobre monitory, Nec, Eizo warto się pchać tak samo jak w każdy inny produkt, o ile mamy chęć na coś lepszej jakości niż masówkę.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #10

    Domyślnie

    Ja znalazłem taki -> http://www.agito.pl/monitory-lcd/sam....0.347175.html.
    Niby ma to PVA, ale z drugiej strony to tylko Samsung. No i nie wiem co myśleć, bo pomacać go nie mam gdzie.
    Praktyka - Jest wtedy gdy wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego.
    Teoria - Jest wtedy gdy wiemy wszystko, a nic nie działa.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •