Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Jakie kupić obiektyw początek ?

    Co wybrać ? AF-S VR Zoom-Nikkor 70-300 mm f/4,5-5,6G IF-ED, czy Nikon AF-S DX Nikkor 18-200mm F/3.5-5.6G ED VR II . Wcześniej używałem Nikkor AF-S DX 18-55 mm f/3.5-5.6G VR . ?

  2. #2

    Domyślnie

    posiadam 70 -300vr fajne szkło szybkie dobre do ptaszków itp.ale jako podstawowe szkło nie bardzo, najlepiej mieć jeszcze coś szerszego np.18-70 ,taki zestaw niezle sie uzupełnia ,ale zalezy co fotografujesz i jaki zakres odpowiada ci najbardziej .

  3. #3

    Domyślnie

    posiadanie tylko zakresu 70-300 jest najczęściej bez sensu. Przyda Ci się coś szerszego. 18-200 jest uważany za bardzo fajny zoomik do wielu zastosowań. na początek do bardzo dobry wybór
    Mamiya + Sony

  4. #4

    Domyślnie

    A masz już jakieś szkła ?

    Zasadniczo jeśli to ma być jedno szkiełko to 18-200 mógłby być dobrym (uniwersalnym) wyborem. Jednak cały czas twierdzę, że lustrzanka to nie zamknięta całość a otwarty system. Im bardziej uniwersalny, tym gorszą jakość otrzymujemy. A w końcu po to kupuje się lustrzankę żeby mieć widocznie lepszą jakość zdjęć niż z kompaktu, który przecież dysponuje podobnymi parametrami jeśli chodzi np o ogniskowe.
    Dla tego jeśli już mamy body to należało by odpowiedzieć sobie na pytanie "po co go kupiliśmy" i do tego dopasowywać zakup szkieł.
    nikon i nikkory oraz troszkę w:
    http://mirroo.pl/

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damian.dab85 Zobacz posta
    Co wybrać ? AF-S VR Zoom-Nikkor 70-300 mm f/4,5-5,6G IF-ED, czy Nikon AF-S DX Nikkor 18-200mm F/3.5-5.6G ED VR II . Wcześniej używałem Nikkor AF-S DX 18-55 mm f/3.5-5.6G VR . ?
    Do czego? Co chcesz fotografować, jaką masz puszkę, czy i jakie masz inne obiektywy, czy chcesz się rozwijać, chcesz wygodę czy jakość, no i jeszcze parę pytań by się znalazło.
    Odpowiedz najpierw na zadane pytania, wtedy może otrzymasz odpowiedź.
    Na tak zadane pytanie jest tylko jedna odpowiedź 18-200, ale myślę że nie o to Tobie chodziło
    Ostatnio edytowane przez wilk325 ; 06-08-2009 o 22:20

  6. #6

    Domyślnie

    co powiecie na tamrona 17-50 2.8?

    jako spacer zoom
    Ostatnio edytowane przez jackrabbit ; 06-08-2009 o 22:35

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jackrabbit Zobacz posta
    co powiecie na tamrona 17-50 2.8?
    W temacie: podstawowy obiektyw, spacer zoom, tele do sportu, tele na ptaki, szeroki do krajobrazu, może jeszcze portret, śluby ewentualnie samoloty - ludzie zadawajcie pytania konkretne!!!! - bo rozumiem że oczekujecie konkretnych odpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez wilk325 ; 06-08-2009 o 22:25

  8. #8

    Domyślnie

    Body : Nikon D60 +Nikkor AF-S DX 18-55 mm f/3.5-5.6G VR
    Fotografowanie : Krajobraz, Ludzie, Fotografia nocna.
    Chcę się rozwijać.
    Chcę dobrą jakoś moich zdjęć.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damian.dab85 Zobacz posta
    Body : Nikon D60 +Nikkor AF-S DX 18-55 mm f/3.5-5.6G VR
    Fotografowanie : Krajobraz, Ludzie, Fotografia nocna.
    Chcę się rozwijać.
    Chcę dobrą jakoś moich zdjęć.
    No to on Ci nie jest potrzebny.
    Krajobraz - to co masz + coś szerokiego ( S10-20 )
    Ludzie - podstawowy zakres, kory posiadasz
    Fotografia nocna - rozumiem że miasto, plener ( zachody słońca, oświetlone miasto itp. ) jak wcześniej ( S10-20 i to co masz )
    Jedynym problemem może być światło w temacie Ludzie-reportaż, ale to wyjdzie w czasie. Na razie rób fotki, ewentualnie idź w szerokość ( S10-20 ), a nie długość ( choć na początku większość tak ma ).

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirroo Zobacz posta

    (...) Im bardziej uniwersalny, tym gorszą jakość otrzymujemy. (...)

    Czyli dobrze kombinuję chcąc dokupić do swojego 18-55 drugi 55-200?
    Ostatnio edytowane przez raddeli ; 07-08-2009 o 20:18
    N

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •