Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Migawka w D700 i D3

    Cześć

    Jak sądzicie - czy producentowi w dzisiejszych czasach opłacałoby się produkowanie dwóch różnych migawek do bardzo podobnych korpusów?

    Bo mam nieodparte wrażnie, że w obu modelach siedzi ten sam moduł

  2. #2

    Domyślnie

    gdyby było tak jak myślisz, d700 miałby szybkość 11kl/s
    są inne migawki
    d700,N50/1.4d,N28-70,S14mm,SB900 - blog

  3. #3

    Domyślnie

    wez w reke jeden i drugi, zrob kilka zdjec

  4. #4

    Domyślnie

    robiłem jednym i drugim - a jeden mam. Ale o co innego mi chodziło. Przy masowej produkcji nie bardzo się opłaca komplikować montaż sprzętu, dostawy elementów itd. Niektóre telefony miały te same bebechy w innym opakowaniu i z innym softem. Niektóre karty graficzne są identyczne tylko inaczej oprogramowane itd. Myślę, że znalazłoby się więcej przykładów. Ciekawi mnie tylko czy elementy mechaniczne migawki sa takie same w obu modelach. A to, że jeden jest szybszy od drugiego o niczym jeszcze nie świadczy. D700 z gripem jest przecież minimalnie wolniejszy od D3.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PawelPrzez Zobacz posta
    robiłem jednym i drugim - a jeden mam. Ale o co innego mi chodziło. Przy masowej produkcji nie bardzo się opłaca komplikować montaż sprzętu, dostawy elementów itd. Niektóre telefony miały te same bebechy w innym opakowaniu i z innym softem. Niektóre karty graficzne są identyczne tylko inaczej oprogramowane itd. Myślę, że znalazłoby się więcej przykładów. Ciekawi mnie tylko czy elementy mechaniczne migawki sa takie same w obu modelach. A to, że jeden jest szybszy od drugiego o niczym jeszcze nie świadczy. D700 z gripem jest przecież minimalnie wolniejszy od D3.
    D700- 150.000 klapnięć, D3 300.000 klapnięć - chyba nie są takie same.

  6. #6

    Domyślnie

    Producent przecież nie zadeklaruje, że D700 przeżyje tyle samo co topowy model . Zresztą D3 jest adresowany do innej grupy odbiorców. Ktoś z Was ma może znajomego w serwisie, który potrafiłby coś na ten temat powiedzieć?

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2007
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    79

    Domyślnie

    Ewentualnie kogoś kto ma serwisówki do obu modeli lub chociaż listy części(parts list). Proponuje poszukać, google wiele może . Z tego co kojarzę użytkownik dzejms ma trochę serwisówek, może ma też do d3 i d700 i powie czy migawki są takie same.

  8. #8

    Domyślnie

    przecież już masz różnice w szybkości pracy oraz trwałości... szybkość unoszenia lustra będzie lepsza w d3
    materiały na pewno są te same, ale sama konstrukcja będzie się różnić, tego możesz być pewien

    btw. po co Ci to wiedzieć?
    d700,N50/1.4d,N28-70,S14mm,SB900 - blog

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PawelPrzez Zobacz posta
    Przy masowej produkcji nie bardzo się opłaca komplikować montaż sprzętu, dostawy elementów itd. Niektóre telefony miały te same bebechy w innym opakowaniu i z innym softem.


    D700 z gripem jest przecież minimalnie wolniejszy od D3.
    1. Jeśli nie opłacałoby się nie robiliby tego.
    2. Spróbuj wgrać softa od muzycznego telefonu do zwykłego = będzie głośniej grał ??
    3. 3 fps to nie jest minimalna różnica. (mówię tutaj o pełnym załadowaniu 2 baterii)

    Podejrzewam że te migawki naprawdę nie są takie same.
    A w sumie to czy to naprawdę ważne ?
    "nie pióro czyni obraz lecz malarz"
    Pozdro Kuba

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mount Zobacz posta
    gdyby było tak jak myślisz, d700 miałby szybkość 11kl/s
    są inne migawki
    Ilość FPS nie od samej migawki zależy, myślę nawet że migawka to pikuś, system podnoszenia lustra, zrzucanie danych z matrycy sprawia zapewne więcej problemów niż sama migawka.

    Migawka D3 i D700 zapewne mocno się nie różnią, jeśli się różnią, być może system unoszenia lustra też jest mocno zbliżony. Po prostu taniej jest zrobić jeden model i potem wstawiać go w różne puszki.

    Jak jest z układem Multi-CAM1000? począwszy od D200 przez D80, D90, D5000 układ pozostaje ten sam tylko jego obsługa (soft) może się różnić.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •