Close

Strona 95 z 146 PierwszyPierwszy ... 45859394959697105145 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 941 do 950 z 1454
  1. #941

    Domyślnie

    właśnie też mnie ciekawi, skoro nikon zmienił dostawcę matryc z sony na toshibe jak to sie przełoży na nowe puszki względem starszych...
    2x D500 N10,5/2.8fisheye, S18-35/1.8art, S50-100/1.8art, 2xN622mkII, YN460II, RF602, fastpack250 & camrock..

  2. #942

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esk2 Zobacz posta
    właśnie też mnie ciekawi, skoro nikon zmienił dostawcę matryc z sony na toshibe jak to sie przełoży na nowe puszki względem starszych...
    Jakość w ostatnich latach jest coraz gorsza i zapowiada to tylko podtrzymanie trendu.

  3. #943

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esk2 Zobacz posta
    właśnie też mnie ciekawi, skoro nikon zmienił dostawcę matryc z sony na toshibe jak to sie przełoży na nowe puszki względem starszych...
    Moje przypuszczenie jest takie, że zmiana nie jest podyktowana polepszeniem jakości a jedynie obniżeniem kosztów.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  4. #944

    Domyślnie

    też tak uważam że chodzi o obniżenie kosztów. Sony jest drogie dla klienta końcowego. Oby nowe lustrzanki dawały ładny obrazek.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  5. #945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Oby nowe lustrzanki dawały ładny obrazek.
    oby bo inaczej będziemy szukać starych dobrych sprawdzonych używanych puszek.
    2x D500 N10,5/2.8fisheye, S18-35/1.8art, S50-100/1.8art, 2xN622mkII, YN460II, RF602, fastpack250 & camrock..

  6. #946

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    Moje przypuszczenie jest takie, że zmiana nie jest podyktowana polepszeniem jakości a jedynie obniżeniem kosztów.
    Sony na za małą moc produkcyjną. Jakiś czas temu sony szukało producenta do matryc.
    http://pawelstrzyzykowski.blogspot.com/
    http://pawelstrzyzykowski.pl
    D300 + Grip, D70s, 35 f/1,8. N 18 - 70 (3,5 - 4,5) , Di 622, akcesoria

  7. #947

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez logitech55 Zobacz posta
    Sony na za małą moc produkcyjną. Jakiś czas temu sony szukało producenta do matryc.
    Nie ma się co dziwić jak od kilku lat firma ma co roku ogromne straty. Akcje firmy w ostatnich 5 latach spadły prawie 80% osiągając status "śmieciowy" i firma prostą drogą zmierza do bankructwa.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  8. #948

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    Nie ma się co dziwić jak od kilku lat firma ma co roku ogromne straty. Akcje firmy w ostatnich 5 latach spadły prawie 80% osiągając status "śmieciowy" i firma prostą drogą zmierza do bankructwa.
    ja tam nie wiem, trochę kasy mi SONY płaciło czyli chyba mają kasę w PL
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  9. #949
    c-man
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esk2 Zobacz posta
    oby bo inaczej będziemy szukać starych dobrych sprawdzonych używanych puszek.
    Już szukamy.
    Dla odbiorcy zawodowego i quasi-zawodowego Nikon zaczyna się robić bardzo nieprzyjazny...
    Czekam niecierpliwie co wymyślą w dziale pro-DX, mam nadzieję że będzie to miłe zaskoczenie.

  10. #950
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez clostermann Zobacz posta
    ..Dla odbiorcy zawodowego i quasi-zawodowego Nikon zaczyna się robić bardzo nieprzyjazny...
    faktycznie, D700 i D800 to są tak kiepskie aparaty, że ... w innych systemach nie ma nawet ich odpowiedników.
    Co jest odpowiednikiem D700 dla reporterów w innych systemach? Canon: stare 1D nie są FF. 1Ds nie są szybkie. 5Dmk3 też nie ma tylu fps co D700 z gripem z E-EL4.
    Co jest gdzie indziej lepszego dla studyjniaków i krajobrazowców od D800? Nic, 5D mają słabsze DR i mniej Mpx.
    Trzeba mieć umiar w narzekaniu. W dodatku gdy Nikon oferuje rozwiązania, których jeszcze inni nie mają.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 95 z 146 PierwszyPierwszy ... 45859394959697105145 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •