Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Wątek: jaki nikon?

  1. #31
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    uwielbiam stałki ale ja niestety fotografuje kilka lat a bardzo ciężko mi sobie wyobrazic kogos kto dopiero zaczyna fotografowac czymś lepsiejszym od kompakta i nie marzy mu sie szkło do wszystkiego czyli takie 18-300mm

    dlatego zamiast polecac nowym stałki, zoomy o stałym świetle itp. poradziłbym uniwersalny zoom N 18-105 bo to dobry zakres a nie każdy kupujący lustrzankę będzie chciał inwestowac więcej kasy w to drogie, ciężkie i często dołujące hobby które przynosi wiele zgryzoty a mało udanych efektów...

    a i tak spędzisz tu przynajmniej rok czasu czytając bez końca wątki typu które szkło jest lepsze? do czego użyc tej ogniskowej? dlaczego mój zoom za 5k jest taki kiepski? jaką stałkę kupic najpierw ? i milion podobnych...

  2. #32
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2009
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    42

    Domyślnie

    ja - jako bardziej amator (ale już z jako taką wiedzą) podpowiem -
    body - D90
    szkło - 18-105 VR
    ja osobiście w styczniu zakupiłem taki oto zestaw i jestem z niego mega zadowolony
    strzeliłem już przeszło 10tys fotek i ciągle cieszy mnie ten zestaw - ciągle się uczę i poznaję jego możliwości

    fakt, że chciałbym 70-300VR ale koszt jest jak narazie zbyt duży..

    także polecam z całego serca

    pozdrawiam
    Nikon D90 + 18-105 VR + 70-300 VR + 35/1.8 (w miarę możliwości aktualizowane

  3. #33
    Oszczędny w słowach Awatar abiele
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Posty
    99

    Domyślnie

    d90, polecam
    D90, N55-300VR, N18-105VR, N35/1,8, sb-600

  4. #34

    Domyślnie

    Witam

    Raz jeszcze polecę D90
    Ja za kwotę do 5tys zakupiłem

    Body D90 3200zł
    szkło Sigma 17-70 2.8-4.5 hsm 1399 zł
    Torba delta 65zł
    Sandisk Extreme III 8gb 135 zł
    Aku delta 65 zł
    Statyw wysoki 160 zł
    No może lekko ponad 5tys ale 30 złotych więcej czy mniej to nie ma różnicy
    I wszystko śmiga cacy
    NIKON D90 + Sigma 17-70 F2.8-4.5 DC MACRO HSM, AF Nikkor 50mm f/1.8D, Nissin Di700

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sejmajnejm Zobacz posta
    i daj sobie spokoj z lampa. Jak bedziesz potrzebowal, to dokupisz. Zamiast filtra UV do krajobrazu bardziej sie przyda filtr polaryzacyjny. Od ochrony obiektywow sa dekielki
    Np. bez sensu kupowac drogie szklo i potem zakladac na nie 'jakis tam' filtr UV.

    pzdr.
    Andrzej

    Twoja teoria o dekielkach jest nawet Ciekawa ale nie wychodzą Ci jakieś takie ciemne zdjęcia ? Bo dekielek to chyba mało światła przepuszcza?

    A co do puchy kup kolego D200 ja swojego właśnie sprzedałem ale był ze mną długo i z czystym sumieniem mówię że to bardzo dobra pucha.
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  6. #36
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    Dabrowa GOrnicza
    Posty
    10

    Domyślnie

    Ja z doswiadczenia i uzytkowania polecam:
    D90
    18-105 VR
    80-200 2.8
    50 1.8 + konwertery makro

    Mam ten zestaw pozwala mi naprawde na robienie koncertow, sportu, reportazu, makro(z konwerterami w sposob powiedzmy zadawalajacy) w bardzo roznych, czasem ciezkich warunkach oswietleniowych.

  7. #37

    Domyślnie

    d90 + 18-105 - świetny wybór

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •