uwielbiam stałki ale ja niestety fotografuje kilka lata bardzo ciężko mi sobie wyobrazic kogos kto dopiero zaczyna fotografowac czymś lepsiejszym od kompakta i nie marzy mu sie szkło do wszystkiego czyli takie 18-300mm
![]()
dlatego zamiast polecac nowym stałki, zoomy o stałym świetle itp. poradziłbym uniwersalny zoom N 18-105 bo to dobry zakres a nie każdy kupujący lustrzankę będzie chciał inwestowac więcej kasy w to drogie, ciężkie i często dołujące hobby które przynosi wiele zgryzoty a mało udanych efektów...
a i tak spędzisz tu przynajmniej rok czasu czytając bez końca wątki typu które szkło jest lepsze? do czego użyc tej ogniskowej? dlaczego mój zoom za 5k jest taki kiepski? jaką stałkę kupic najpierw ? i milion podobnych...
Szukaj



Odpowiedz z cytatem

Skontaktuj się z nami