Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Pomozcie poczatkujacemu

    Pomozcie chlopaki. Czy jeden z nizej wymienionych zestawow nadaje sie na poczatek nauki z oswietleniem .
    (glownym celem bedą portrety,w srodowisku domowym)
    pieniazkow tez jako tako wiecej nie ma

    http://funsports.pl/p,pl,33,zestaw+fun100.html

    czy

    http://funsports.pl/p,pl,39,zestaw+reporterski.html

  2. #2

    Domyślnie

    do nauki na początek wystarczy, ale chyba sam wiesz, że ten sprzęt bardzo szybko zacznie Cię ograniczać (z taką mocą to chyba tylko buźki będziesz trzaskał) i co wtedy. Raczej ciężko będzie Ci to komukolwiek odsprzedać stąd wydaje mi się, że to (EDIT) zakup bez przyszłości i wyrzucona kasa w błoto. Chyba już się przyzwyczaiłeś, że ile byś tej kasy nie miał to na sprzęt zawsze będzie mało więc może uzbrój się w cierpliwość, poczekaj jeszcze trochę aż niespodziewana gotówka spłynie, zarób w macdonaldzie czy gdziekolwiek i kup sobie coś mocniejszego. Już nie wspominam tutaj o jakości parasolek, statywów, trzymaniu temperatury barwowej lamp, możliwościami ich stertowania i tym podobnych rzeczach.
    d7000 + N17-55/2.8 + N70-300VR + N35/2 + SB900 + frotka

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar Rumbum
    Dołączył
    01 2008
    Miasto
    Między ziemią a światłem
    Posty
    36

    Domyślnie

    http://funsports.pl/p,pl,33,zestaw+fun100.html

    Ten zestaw na początek zupełnie wystarczy, spokojnie doświetlisz cała sylwetę, zrobisz portret i nauczysz się jak fotografować w studiu. Na wielu forach można znaleźć co ludzie robią na CY-100MR i są to lampy w zupełności wystarczające do amatorskiej fotografii.
    http://www.forfoto.pl/showthread.php?tid=4363&page=1
    Bonzo używał żarówek błyskowych które mają mniejszą moc od 100MR a daje rade doświetlić sylwetkę. Szczególnie widać to na 2 stronie.
    Ostatnio edytowane przez Rumbum ; 30-07-2009 o 17:53

  4. #4

    Domyślnie

    o jakich ograniczeniach mówimy bo wydaje mi się że popadamy w manie wielkości i mocy mówiąc że 100-150Ws to mało do całej sylwetki szczególnie w domowym studiu najpierw trzeba poznac sprzęt i jego możliwości żeby pisać że się nie da

    tu masz 2 fotki z 2 różnych lamp czyli KH-150 i Powerlux VC600 na obu ten sam soft czyli strip 40x140 która jest która sam nie wiem bo mi się pokręciły numery zdjęć odległośc softa od modelki Vanessy jakieś 1,5-2m przysłona f11 , 1/125 , WB -Auto.

    No i która jest która lampa

    1.


    2.
    Ostatnio edytowane przez Bonzo ; 30-07-2009 o 17:45

  5. #5

    Domyślnie

    Zaprezentowanym zestawem można zrobić ładne, poprawne zdjęcie. Z czasem, jak Kol. będzie potrzebował innego- lepszego źródła światła i finanse pozwolą, te mogą służyć jako oświetlenie "dodatkowe" - uzupełniające.
    Życzę wytrwałości w fotografowaniu.

  6. #6

    Domyślnie

    A nie ma tam czasem zestawu z lampami KH zamiast CY? Czas ładowania 1,5s zamiast 4s, cena niestety wyższa od razu. Ale, że w studio byłem kilka razy tylko, to nie wiem na ile to istotne. Ja jakoś nie lubię czekać na lampę nigdy. Ale to zależy od stylu fotografowania. Co do mocy, to według mnie 100-150Ws spokojnie wystarczy. Zawsze można podnieść ISO bez większych reperkusji (jeśli D90, D300 lub pełna klatka). Aha, widzę, że D200, no to może w mniejszym trochę stopniu jest tu ta elastyczność, ale zawsze jest. Czy może się mylę i wyższe ISO nie zrekompensuje czasem słabszych lamp z jakiegoś powodu? Trochę się podepnę pod wątek, ale mając D700 i mogąc robić powiedzmy do ISO1000 - czy takie lampy byłyby wystarczające, czy potrzebna jednak mi by była kiedykolwiek większa moc?

  7. #7

    Domyślnie

    mOSAd wszystko zależy od tego na ile studio jest dla ciebie ważną częscią twojego hobby , bo np dla mnie jest baaardzo ważne i chce mieć tam sprzętu dużo i dobrej jakości kosztem np obiektywów dlatego zawsze pytam ludzi co chcą robić , jakie mają duże studia i na ile chcą się w tym kierunku rozwijać i w ten własnie sposób dobieram lampy i osprzęt dla każdego z osobna

    Tak , podbijając ISO zwiekszasz jakby moc lampy bo to też światło tak jak i każde inne np dzienne i jak ci brakuje światła to ten zabieg właśnie wykonujesz czyli podbijasz ISO

    Czy będzie ci potrzebne kiedykolwiek inne mocniejsze źródło światła ? tego nawet ja nie jestem ci w stanie powiedzieć z czasem poprostu sam ocenisz czego ci potrzeba , ale znając możliwości tych lamp i już troche nimi nabłyskałem mysle że na dość długi okres czasu taki zestaw ci wystarczy. Kolejną sprawą jest to żeby potrafić opanować nawet jedną malutka lampe i potrafić ja poprawnie używać , bo nie sztuka jest mieć kilka-kilkanaście tysięcy Ws i zalac modelke/modela światłem jak popadnie to jest tak samo jak z aparatem na nic ci D3 i inne cuda techniki jak nie potrafisz sie nimi posługiwać.

  8. #8

    Domyślnie

    Dzieki chlopaki
    W sumie jeszcze mi do tego dojdzie sabinka. jak ja postawie na statywie to chyba bedzie juz ladnie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •