Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: zubr

  1. #1

    Domyślnie zubr

    Nie jestem szumofobem, używam cropa i jak potrzebuje wysokiego ISO.
    Tamzooka 150-600, T 300 2.8 kenko TC 1,4 2,0

  2. #2

    Domyślnie

    Bardzo ładny portrecik.

  3. #3

    Domyślnie

    ale!!! moje ulubione zdjęcie
    wychwaliłem je wczoraj osobiście samemu autorowi
    i chyba zadziałało bo widzę je na forum publicznym
    to jest wspaniałe zdjęcie żubra w puszczy
    nie dziwię się, że poszło też w Awatar
    zdradzę, że nie było kadrowane,
    surowy kar był tak idealny, że nie dało się go nawet podciąć do formatu odbitki
    poszło z białym paskiem z boku
    wspaniałe zdjęcie
    jeszcze raz gratuluję!!!

  4. #4

    Domyślnie


    dzieki
    Nie jestem szumofobem, używam cropa i jak potrzebuje wysokiego ISO.
    Tamzooka 150-600, T 300 2.8 kenko TC 1,4 2,0

  5. #5

    Domyślnie

    Może troche nie na mejscu pytanko, ale robione w dzikiej puszczy czy w jakimś zwierzyńcu?
    A zdjęcie super, b. sie podoba.
    Pozdrawiam.
    MamiyaRB67, D90, D70, 12-24, 18-70, 28-80, 35, 50, 180, 70-300...
    |||blog ||| maciejsimm.com|||

  6. #6

    Domyślnie

    w lesie nie dadza sie tak podejsc teraz, jest to mozliwe tylko zima. prawie wszystkie dobre zdjecia zubrow powstaly w warunkach kontrolowanych
    Nie jestem szumofobem, używam cropa i jak potrzebuje wysokiego ISO.
    Tamzooka 150-600, T 300 2.8 kenko TC 1,4 2,0

  7. #7

    Domyślnie

    Dla mnie O.K
    D80, Nikkor 1:1.8 , Tokina AT-X 80-400 , SanDisc EXTREME IV 2 GB, LOWEPRO , VELBON SHERPA 600 R , SB 800.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samuraj Zobacz posta
    w lesie nie dadza sie tak podejsc teraz, jest to mozliwe tylko zima. prawie wszystkie dobre zdjecia zubrow powstaly w warunkach kontrolowanych
    Na wolności też można zrobić fajne zdjęcie żuberka/ów. Wydaje mi się, że najlepiej skorzystać z jakiejś niezbyt wysokiej zwyżki myśliwskiej, żeby zmniejszyć szansę zwąchania i usłyszenia przez zwierzaka, a zarazem zachować rozsądną perspektywę. Kiedyś zdażyło mi się też podejść "malutkiego" bardzo blisko latem - spał w pobliżu zabagnionego miejsca. Oboje byliśmy bardzo zaskoczeni.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kostek-brasil Zobacz posta
    Na wolności też można zrobić fajne zdjęcie żuberka/ów. Wydaje mi się, że najlepiej skorzystać z jakiejś niezbyt wysokiej zwyżki myśliwskiej, żeby zmniejszyć szansę zwąchania i usłyszenia przez zwierzaka, a zarazem zachować rozsądną perspektywę. Kiedyś zdażyło mi się też podejść "malutkiego" bardzo blisko latem - spał w pobliżu zabagnionego miejsca. Oboje byliśmy bardzo zaskoczeni.
    to go podszedles czy spotkales przypadkiem? i zrobiles mu zdjecie?
    Nie jestem szumofobem, używam cropa i jak potrzebuje wysokiego ISO.
    Tamzooka 150-600, T 300 2.8 kenko TC 1,4 2,0

  10. #10

    Domyślnie

    Nie miałem wtedy aparatu przy sobie. Zresztą szybko się oddalił. Widocznie nie spodobałem mu się.
    Niedaleko mnie żyje niewielkie stadko na wolności ( około 30 sztuk ). Podchodzić nie radzę, bo od "tubylców" słyszałem, że już kiedyś jednego zbyt ciekawskiego fotografa zaatakowały, ze skutkiem śmiertelnym. Innym razem pogoniły rolnika, który próbował je odstraszyć ze swojego pola. Nie wiem, na ile to prawda, ale jest to możliwe. W każdym razie są bardzo silne. Kiedyś widziałem późnym wieczorem jak żuberek naparł na korzonek drzewka i niewiele trwało a korzonek wyszedł cały na wierzch a kilka minut później przytulił się do pnia brzozy, łamiąc ją jak zapałkę. Zdjęć z tego spotkania też nie mam, jedynie trochę nagrania na taśmie VHS.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •