Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Audi

  1. #1
    Zbanowany
    Dołączył
    02 2009
    Miasto
    Głogów
    Posty
    307

    Domyślnie Audi

    Tak tytułem wstępu - jest to moje pierwsze podejście...
    Pierwsze foto tak dziwnie rozmyte bo po wciśnięciu spustu zmieniłem ogniskową a później ratowałem w PS`ie.
    Kompletnie nie wychodzi mi panning co też widać na zdjęciu nr2 dodatkowo nie mogę się pozbyć tego cholernego odbijającego się światła z reklamy bodajże "nie dla idiotów" :/
    Liczę na jakąś dobrą poradę - oceny... Hmm mi się nigdy moje zdjęcia nie podobały tak więc możecie "jeździć"

    1. A6


    2. A6


    3. A6


    4. A4


  2. #2

    Domyślnie

    Mówimy STOP Photoshopowym rozmyciom!
    www.michalbilko.pl - fotografia tatrzańska

  3. #3
    Zbanowany
    Dołączył
    02 2009
    Miasto
    Głogów
    Posty
    307

    Domyślnie

    no wiele wniosłeś do tematu - wielkie dizeki za ********ą rade ;]

    Rozmycie z ps`a jest tylko na zdjęciu nr 1 a i to w niewielkim stopniu - polecam ci zabawe w zmianę ogniskowych przy naświetlaniu i "sklejanie" fotek.....

    mam taką delikatną prośbę do komentujących...

    Jeśli wasze wypowiedzi mają być jak ta powyżej - bezsensowne, nic nie wnoszące do tematu czy tez na poziomie przedszkolaka ( "nie podoba mi sie bo nie" ) - odpuście komentowanie i śmiecenie w wątku.

    Dziękuję.

  4. #4

    Domyślnie

    dwójeczka zdecydowanie lepsza, na odblask reklamy nic nie poradzisz, nie mówię, że niemożliwe, ale chyba szkoda czasu. Próbuj dalej, baw się czasami i ćwicz, ćwicz, ćwicz. A tak w ogóle to do ćwiczeń panoramowania polecam wszelkie pokazy lotnicze czy nawet jakiś lokalny aeroklub - albo trasa szybkiego ruchu (mniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś się zdenerwuje i się zatrzyma ) Pzdr

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Angadil Zobacz posta
    no wiele wniosłeś do tematu - wielkie dizeki za ********ą rade ;]

    Rozmycie z ps`a jest tylko na zdjęciu nr 1 a i to w niewielkim stopniu - polecam ci zabawe w zmianę ogniskowych przy naświetlaniu i "sklejanie" fotek.....

    mam taką delikatną prośbę do komentujących...

    Jeśli wasze wypowiedzi mają być jak ta powyżej - bezsensowne, nic nie wnoszące do tematu czy tez na poziomie przedszkolaka ( "nie podoba mi sie bo nie" ) - odpuście komentowanie i śmiecenie w wątku.

    Dziękuję.
    hehehehe, moja rada była bardzo pomocna i gdybyś nie miał wyżej zadku niż .... to byś tą krytykę przyjął i podziękował... ale spróbuję inaczej

    1. Widać że auto stoi w miejscu ponieważ bieżnik przedniej opony jest w miejscu, a całe rozmycie jak i efekt kręcących się kół jest wykonany w Photoshopie co dla mnie już świadczy jakim jesteś pseudo-fotografem.
    Po drugie nie wiem nawet co przedstawia to zdjęcie? jakiś drift? czy co? po trzecie zdjęcie jest ciemne, i tez ciemne auto jeszcze pogarsza ten efekt.

    2. Drugie zdjęcie dokładnie to samo co 1, wszystko zrobione w PS co widać z tyłu przy prawej stronie auta jak jest skopiowane tło aby ukryć efekt rozmycie w PS. A po drugie znów to samo pytanie, co przedstawia foto? Pseudo RIG?

    3. Zdjęcie Ok. I tyle.. nie ma szału.

    4. Nie rozumiem tego zdjęcia a i oglądanie go sprawia ze boli mnie głowa.

    Ogólnie dramat.

    www.michalbilko.pl - fotografia tatrzańska

  6. #6
    Zbanowany
    Dołączył
    02 2009
    Miasto
    Głogów
    Posty
    307

    Domyślnie

    1 - Auto stało w miejscu a zdjęcie jest sklejane z 2 -pierwsze było rozmyte (powtórze to kolejny raz) przy naświetlaniu - zmieniłem ogniskową. Na to nałozyłem drugie takie samo zdjęcie (a konkretniej sam samochód bo z pierwszej fotki niewiele dało się wyciągnąć) tyle że bez żadnego manipulowania. Takie urządzenie jak statyw umożliwiło mi wykonanie tego- serio ;]

    2- tło jest skopiowane bo wystawał(i to z całkiem innego zdjęcia ;] i tu przyznam dałem ciała ale nie wiem jak rozmyć było tak jak z puszki ) mi fragment betonowego słupa (bo chyba chodzi o zielen pod lampą) - tutaj niestety próbowałem panoramować - co -jak zaznaczyłem w pierwszym poście - nie bardzo mi wychodzi (czy z światłem dziennym czy nocą - bez znaczenia).

    3- jak dla mnie 3cie jest kompletnie nijakie ale co kto lubi... z całej serii wybrałem 3 zdjęcia które były "lepsze".

    4- o wiele bardziej podchodzi mi to zdjęcie niż zdjęcie nr3 jesli nie wiesz ocb - polecam poszperać po necie może znajdziesz to co mnie inspirowało

    5 - dramat czy nie - ucze się, eksperymentuję itd - to chyba nie grzech prawda ? wolę to niż robić kolejne pstryki kwiatkom

    6 - argument z ciemnoscią mnie rozwala - sorry - nie miałem przenośnego słońca i lakieru by na szybko auto przemalować ;] poza tym... Chyba właściciel by mnie zatłukł za próby zmiany koloru jego "cacka" ;]
    No ale pewnie ty byś uruchomił kontakty i nagle nastała by jasność a auto zmieniło kolor na bahama yellow ;]


    @ qcheese - właśnie mam ten największy problem że w moim mieście i okolicy nie ma czego fotografować... Żadnych airshow nie ma moto show też nie a do trasy szybkiego ruchu mam ponad 100km :/ najbliższe lotnisko to bodajże we wrocławiu albo poznaniu... a jedyne co posiadam to rower
    Milośnik architektury może by tu coś znalazł - ja się za to nie zabieram

    Dodatkowym problemem jest to, że nie mam żadnego filtra ani dodatkowego obiektywu poza kitem.. w sumie to skazany jestem na body, kitta, statyw i pilot + wbudowany flesz - cały moj osprzet

  7. #7
    Zbanowany
    Dołączył
    02 2009
    Miasto
    Głogów
    Posty
    307

    Domyślnie

    Nie ma opcji edytuj ????

    Ogólnie mam pytanie - co to jest RIG ?? :/
    Bo jakoś nie mogę znaleźć odpowiedzi a nurtuje mnie to..

  8. #8
    Blasius.G
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Angadil Zobacz posta
    no wiele wniosłeś do tematu - wielkie dizeki za ********ą rade ;]

    Rozmycie z ps`a jest tylko na zdjęciu nr 1 a i to w niewielkim stopniu - polecam ci zabawe w zmianę ogniskowych przy naświetlaniu i "sklejanie" fotek.....

    mam taką delikatną prośbę do komentujących...

    Jeśli wasze wypowiedzi mają być jak ta powyżej - bezsensowne, nic nie wnoszące do tematu czy tez na poziomie przedszkolaka ( "nie podoba mi sie bo nie" ) - odpuście komentowanie i śmiecenie w wątku.

    Dziękuję.
    Ja mam taka prosbe by pustych slow typu "********ą" nie uzywac na forum bo sa one na poziomie gimnazjalisty.

    Ze zdjec podobaja mi sie zegary.

  9. #9

    Domyślnie

    Niebardzo.
    Auto wygląda na brudne albo i bylo takie. Jeśli chcesz zaprezentowac auto ma sie podobac to musi by czyste. Dugie zdjęcie za szeroki kąt auto przerysowane. Zegary ok. Dobrze że podpisałeś ze ostatnie zrgary są z A4? bo coś przebieg mi się nie zgadzał a na to najpierw zwróciłem uwagę he he.
    Wiemy że robiłeś zdjęcia 23 lipca o 0:01 ale czym to już nie wiemy.

  10. #10

    Domyślnie

    Angadil, moja rada ... staraj się zrobić dobre foto, a nie staraj się zrobić dobrą obróbkę w PS.
    Lepiej zrobić średnio dobre panoramowanie niż rozmywać tło, felgi itp w PS.
    Czarne auto w nocy to duże wyzwanie...
    Kiedyś fociłem czarne EVO w nocy i nie było łatwo...
    a to jest RIG


    a tak to się robi

    www.michalbilko.pl - fotografia tatrzańska

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •