Ciekaw jestem co z tego wyjdzie?
a) http://www.fotomaniak.pl/5872/leica-...a-firmy-canon/
b) http://www.fotomaniak.pl/7137/leica-m9-we-wrzesniu/
Szukaj
Ciekaw jestem co z tego wyjdzie?
a) http://www.fotomaniak.pl/5872/leica-...a-firmy-canon/
b) http://www.fotomaniak.pl/7137/leica-m9-we-wrzesniu/
Z informacji krążących po Internecie, choćby z wypowiedzi Stefana Daniela (product manager systemu Leica M) wynika, że raczej nie ma co się spodziewać w tym terminie pełno klatkowej lustrzanki. Tak więc M9 może być sporym rozczarowaniem dla wszystkich oczekujących nowej jakości. I to nawet jeśli współpraca z Canonem rzeczywiście dojdzie do skutku, a wiele na to wskazuje, bowiem ostatnie osiągnięcia Kodaka (http://www.fotomaniak.pl/6022/ccd-cmos-i-co-dalej/), który ostatnio dostarczał podzespoły dla firmy Leica, pozostawiają wiele do życzenia.
lustrzanki na pewno nie, bo leica juz nie robi maloobrazkowych luster (R-seria zostala zawieszona). natomaist M9 jak najbardziej moze byc pelnoklatkowa. juz pewien czas temu sie przyznali, ze poczatkowy problem ze zbyt duzym katem promieni padajacych na matryce byl praktycznie rozwiazany. szkoda ze nie ma wiecej info o tym co moze zaoferowac nowy model.
z jednej strony musza sie wykazac, przede wszystkim pokazac co potrafi ich optyka. z drugiej leica nie eksperymentuje ze swoimi produktami, zawsze daje w 100% przetestowane i sprawdzone konstrukcje. tak czy inaczej cos jest na rzeczy i wcale bym sie nie zdziwil gdyby wrzucili np matryce 15mpx nie umieszczona wczesniej w zadnym aparacie
ciekawie sie zapowiada wpuszczenie na rynek S2, francuzi zapraszaja na demo we wrzesniu. robiac pare zdjec na prototypie w jednym momencie pomyslalem ze mamiya nawet nie konkuruje, chociaz milo by bylo gdyby zrobili adaptery dla 645AFD. zobaczymy...
old punks never die
http://www.lightstalkers.org/krystian_maj
leica M6, lomo, polaroid100, mamiya, field 5x7, cambo 4x5", schneider, yashica 35electro, D2H
a nie? jedyne do czego moge sie przyczepic, to w zlym miejscu umieszczony samowyzwalacz
old punks never die
http://www.lightstalkers.org/krystian_maj
leica M6, lomo, polaroid100, mamiya, field 5x7, cambo 4x5", schneider, yashica 35electro, D2H
Tak z pamięci - problemy z IR, wysoka awaryjność, padaczkowate baterie i beznadziejne jpegi. Jeden kolesiowiec - reporter wojenny, który używał lejków przez lata i potem M8-ki również użytkował w warunkach bojowych opisał temat szerzej, tylko nie mogę odgrzebać linka do tej pouczającej lektury.
czytalem to. problemy z IR - nie ma (filtry UV.IR cut sa zalecane od poczatku), awaryjnosc - nie wieksza niz u innych producentow.
bateria i jpgi to sie zgodze, ale od poczatku twierdzili ze jpg to prevki tylko
old punks never die
http://www.lightstalkers.org/krystian_maj
leica M6, lomo, polaroid100, mamiya, field 5x7, cambo 4x5", schneider, yashica 35electro, D2H
Podczas festiwalu w Jarocinie koleś obok mnie focił leicą i wywoływal zainteresowanie nawet u kolegów reporterów. Wziąłem ta legendę w ręce i po instruktażu właściciela przyłożyłem do oka... Powiem jedno - wiem zostanę skopany pewnie - ale nie dałbym za to kilkunastu tysięcy zł... Nawet jeśli tej samej marki używał Breson...
Skontaktuj się z nami